Kategorie

  • 120 g - 250 g

  • 29,00 pln - 42,00 pln

Kompleksy składników mineralnych

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 4
Trec Vitality Mineral Complex - 90 kaps.

Trec Vitality Mineral Complex - 90 kaps.

29,99 pln
BioTech Multi Mineral Complex - 100 tabl.

BioTech Multi Mineral Complex - 100 tabl.

1 porcja / 0,91 pln
29,99 pln
Najniższa cena: 36,99 pln -19%
Olimp Chela-Min Sport Formula - 60 kaps.

Olimp Chela-Min Sport Formula - 60 kaps.

 opinii (1)
36,99 pln
Najniższa cena: 41,99 pln -12%
BioTech Calcium Zinc Magnesium - 100 tabl.

BioTech Calcium Zinc Magnesium - 100 tabl.

 opinii (1)
1 porcja / 0,30 pln
29,99 pln
Najniższa cena: 32,99 pln -9%

Kompleksy minerałów w Bodypak.pl

Zadania poszczególnych minerałów różnią się między sobą, każdy z nich może pełnić całkowicie odrębną funkcję (budulcową lub regulacyjną). Jeżeli poszukujesz sposobu na dopięcie swojej diety pod kątem podaży minerałów, sięgnij po któryś z oferowanych w tej kategorii produkt! Zdecydowanie znajdziesz wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Składniki mineralne pełnią wiele funkcji w organizmie, wiele z nich jest wprost niedoceniana. Pierwiastki te pod względem budowy nie odbiegają znacząco od białek, czy też tłuszczów. Podobnie jak one budują organizm, ponadto biorąc udział w szeregu procesach biochemicznych, regulują jego funkcjonowanie. Mają olbrzymie znaczenie z punktu widzenia utrzymania homeostazy (równowagi wewnętrznej) organizmu. Umożliwiają prawidłową pracę i funkcjonowanie tkanki mięśniowej, szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego. Wzmacniają i regulują pracę układu immunologicznego, od którego zależy odporność organizmu na wszelkiej maści infekcje. Stanowią podstawę dla zachowania dobrego stanu oraz kondycji układu nerwowego, czy też kości. Jak widzisz, rola składników mineralnych jest niezwykle ważna. Należy podkreślić ich udział w stabilizacji struktur DNA (magnez, cynk) oraz wpływ na równowagę wodno-elektrolitową (potas, sód, magnez).

Składniki mineralne wchodzą także w skład wielu enzymów trawiennych oraz hormonów, sprzyjając regulacji funkcjonowania praktycznie całego organizmu.

Niedobory minerałów - zagrożenia

Niedobry mikroelementów nie muszą oznaczać braków w witaminach, czasem dochodzi po prostu do niedostatecznej podaży jednego lub kilku minerałów. Produkty znajdujące się w tej kategorii powstały właśnie celu zaspokojenia potrzeb organizmu na najważniejsze minerały.

Warto podkreślić, że minerały stanowią nawet do 5% całego organizmu człowieka, a ich przedłużające się niedobory mogą prowadzić w prostej linii do różnych zaburzeń w funkcjonowaniu wielu układów ciała. Wraz ze zwiększającą się aktywnością fizyczną zapotrzebowanie organizmu sportowca na konkretne minerały zwykle drastycznie wzrasta. Wynika to między innymi z dużych strat, do jakich dochodzi podczas intensywnych sesji treningowych (są wypłukiwane wraz z potem). Powstające wówczas niedobory powinny zostać sprawnie uzupełnione (ze względu na ich negatywny wpływ na ogólną wydajność pracy mięśni). Stanowi to także podstawę dla zachowania równowagi elektrolitowej organizmu.

Kompleksy minerałów i ich wpływ na urodę

Składniki mineralne wpływają nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale i jego wygląd. Piękna skóra, promienna twarz, mocne paznokcie, lśniące włosy to niewątpliwie wizytówka każdego człowieka. Warto zadbać o te aspekty, szczególnie jeżeli pracuje się między ludźmi, ale i dla własnej satysfakcji i dobrego samopoczucia. Wiele minerałów buduje włosy, paznokcie, jak i kości i zęby, stąd ich olbrzymi wpływ na prezencję.

Szczególnie istotnym minerałem wydaje się w tej kwestii siarka wchodząca w skład kolagenu oraz keratyny. Nie mniej istotny jest także cynk o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Wspomagając organizm w skutecznej walce z wolnymi rodnikami, sprzyja opóźnieniu procesów starzenia się skóry (wykazuje działanie anti-age). Miedź wpływa natomiast na kolor skóry, poprzez wpływ na barwnik nadający jej korzystnego wyglądu. Kolejnym ważnym minerałem jest magnez, który sprzyja lepszej regeneracji skóry. Nie mniej ważny jest mangan także chroniący komórki ciała przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Zadaniem wapnia jest utrzymanie dobrego nawilżenia skóry oraz lepsza jej regeneracja. Oczywiście to nie wszystko, wpływ poszczególnych składników mineralnych jest o wiele szerszy.

Formy kompleksów składników mineralnych

Preparaty na bazie składników mineralnych mogą przyjmować niemal każdą postać, od kapsułek, tabletek poprzez koncentraty w proszku, a na płynnych suplementach kończąc. Jednak, czy ma to na tyle duże znaczenie, żeby się przejmować? Tak, biorąc pod uwagę komfort suplementacji i jej bezproblemowość. Jednak ich przyswajalność w głównej mierze zależy od formy chemicznej i to właśnie na tej kwestii warto skupić się w pierwszej kolejności. Biodostępność składników mineralnych jest niezwykle istotna dla organizmu.

Podsumowanie informacji o kompleksach minerałów

Sięgając po preparaty na bazie składników mineralnych, stawiaj na produkty renomowanych i cieszących się dobrymi opiniami marek - zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z produktami w tej kategorii, a z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz i to w bardzo korzystnej cenie.