Kategorie

 • 40 g - 300 g

 • 3,00 pln - 40,00 pln

Potas

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 8
Essensey Potas Forte - 90 kaps.

Essensey Potas Forte - 90 kaps.

1 porcja / 0,44 pln
19,99 pln
Ważny elektrolit w dwóch opakowaniach

Ważny elektrolit w dwóch opakowaniach

39,99 pln
Trec Vitality Potassium - potas w kapsułkach - 90 kaps.

Trec Vitality Potassium - potas w kapsułkach - 90 kaps.

1 porcja / 0,22 pln
19,99 pln
Olimp Chela-Mag B6 Skurcz Shot Sport Edition - 25ml

Olimp Chela-Mag B6 Skurcz Shot Sport Edition - 25ml

 opinii (3)
1 porcja / 6,49 pln
6,49 pln
Olimp Chela-Mag B6 Skurcz Shot - 25ml

Olimp Chela-Mag B6 Skurcz Shot - 25ml

1 porcja / 6,99 pln
6,99 pln
Olimp Potas - 60 kaps.

Olimp Potas - 60 kaps.

 opinii (2)
21,49 pln
Swanson Potassium Citrate [Cytrynian Potasu] - 120 kaps.

Swanson Potassium Citrate [Cytrynian Potasu] - 120 kaps.

 opinii (1)
21,99 pln
7Nutrition Magnesium + Potassium Shot - 100 ml

7Nutrition Magnesium + Potassium Shot - 100 ml

 opinii (1)
1 porcja / 3,99 pln
3,99 pln

Potas - suplementy w Bodypak.pl

Potas jest jednym z podstawowych jonów wewnątrzkomórkowych, zapewnia prawidłową gospodarkę wodno-elektrolitową. Uczestniczy w regulacji ciśnienia osmotycznego komórek. Ważną jego funkcją jest aktywacja wielu enzymów ustrojowych. Bierze udział w przemianie węglowodanów, przemianach energetycznych, syntezie białka ustrojowego, transporcie aminokwasów w komórce. Potas wraz z sodem steruje całą gospodarką elektrolitów i ma wpływ na równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Utrzymuje potencjał spoczynkowy błon komórkowych. Potas uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych w układzie nerwowym i mięśniowym, zapewnia prawidłowy przebieg reakcji związanych z kurczliwością mięśni, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni, a także w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Do niedoborów potasowych (hipokaliemii) mogą doprowadzić biegunka, duża potliwość, głodówki, środki moczopędne. Obniżenie stężenia potasu w komórkach prowadzi do osłabienia utleniania komórkowego, pogorszenia pobudliwości nerwowo-mięśniowej, kurczliwości mięśni, zaburzeń pracy rytmu serca. Hiperkaliemia związana jest z nadmierną podażą potasu, może prowadzić do porażenia mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego. Nadmiernemu spożywaniu potasu towarzyszy odwodnienie, zagęszczenie krwi, a także apatia, osłabienie. Głównym źródłem potasu w diecie jest żywność nieprzetworzona: owoce, warzywa, świeże mięso, orzechy, a także czekolada, kakao, ziemniaki, pieczywo razowe, kasza gryczana, produkty mleczne.

Właściwości potasu i wpływ na działanie organizmu 

Potas jest, obok magnezu, jednym z najważniejszych minerałów zaliczanych do grupy elektrolitów niezbędnych dla zachowania pełnej sprawności, jak i wydolności tkanki mięśniowej. Nie jest to jednak wszystko, bowiem wpływa pozytywnie także na pracę układu nerwowego, co przekłada się na utrzymanie pełnej sprawności psychofizycznej. Ponadto odpowiednia podaż potasu w codziennej diecie jest istotna z punktu widzenia zachowania prawidłowego ciśnienia krwi.

Niedobór potasu

Nieodpowiednio zbilansowana dieta może prowadzić do pojawienia się objawów niskiego poziomu potasu w organizmie ludzkim. Warto podkreślić, że szybko postępująca hipokaliemia będzie widoczna niemal od razu. Jeżeli jednak jest to proces długotrwały, charakteryzujący się niewielkim niedoborem potasu w pożywieniu, narastający niedobór może nie dawać jednoznacznych i wyraźnych sygnałów o występującym problemie.

Podstawowe objawy "niskiego potasu":

 • poczucie niepokoju, zaburzenia rytmu pracy serca,
 • ogólne poczucie osłabienia mięśni,
 • problematyczne zaparcia,
 • zaburzenia w oddawaniu moczu,
 • nieprzyjemne mrowienie i drętwienie skóry,
 • apatia oraz nadpobudliwość nerwowa.

Występowanie potasu w żywności

Istnieje wiele bogatych w potas produktów żywnościowych, co jest zdecydowanie dobrą wiadomością. Na co zatem warto zwrócić uwagę:

 • morele są nie tylko wyśmienite, ale i zawierają nawet do 1600mg potasu w100g (suszone),
 • ziemniaki oraz bataty są zaskakująco bogatym źródłem potasu (nawet do 800mg w 100g),
 • szpinak, smaczny i wartościowy dodatek, w którym znajdziesz około 580mg potasu w przeliczeniu na 100g.,
 • awokado, wyśmienity owoc będący doskonałym źródłem potasu (do 500mg w 100g), ale i wartościowych tłuszczów,
 • pomidor oraz arbuz, zawartość potasu w przeliczeniu na 100g produktu to od 100 do 200mg.

Potas - jak wybrać odpowiedni suplement?

Preparatów na bazie potasu jest wiele na rynku, co przekłada się na pewien problem podczas wyboru. Najważniejszą kwestią jest dawka i forma chemiczna potasu, która ma wpływ na przyswajalność oraz biodostępność każdej porcji. Kolejne na co wato zwrócić uwagę, to postać samego produktu - kapsułki, tabletki, czy też płynny koncentrat. Wszystko to ma znaczenie w kontekście szybkości przyswajania porcji. Jednak ostatecznie liczy się przyswojona ilość potasu, zatem kieruj się na tej płaszczyźnie swoimi upodobaniami.

Wysokiej klasy preparat potasowy o prostym, ale skutecznym składzie. Umożliwia sprawne uzupełnienie nawet większych niedoborów tego niezwykle istotnego dla organizmu minerału. Zapewnia komfort suplementacji dzięki praktycznym i łatwym do połknięcia kapsułkom. Formuła preparatu wolna jest od przypadkowych dodatków.

Bogate źródło dobrze przyswajalnego potasu, którego w każdorazowej porcji znajdziesz aż 800mg, co jest wyjątkowo solidnym wynikiem. Kapsułkowana forma sprzyja komfortowi suplementacji, ale i sprawnemu uzupełnieniu nawet większych niedoborów potasu w codziennej diecie.

Potas - podsumowanie

Odpowiednio prowadzona suplementacja jest w stanie zaspokoić wiele potrzeb organizmu, co ma przełożenie na jego prawidłowe funkcjonowanie na wielu płaszczyznach jednocześnie. Jednym z najczęstszych niedoborów, poza magnesem, jest właśnie niedostateczna ilość potasu w ciągu dnia. Jeżeli nie potrafisz odpowiednio zbilansować prowadzonej diety - postaw na preparaty z tej kategorii. Znajdziesz w niej produkty wysokiej klasy zarówno marek krajowych, jaki zagranicznych, które nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością na całym świecie. Wszystko to w bardzo dobrych, często wręcz okazyjnych cenach!

Poradnik Bodypak