• 50 g - 170 g

  • 29,00 pln - 140,00 pln

Suplementy na zdrowy wzrok

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 14
6PAK Nutrition Effective Line D3 + K2 - 90 kaps.

6PAK Nutrition Effective Line D3 + K2 - 90 kaps.

1 porcja / 0,42 pln
37,99 pln
Sport Definition Omega 3 Strong - 90 kaps.

Sport Definition Omega 3 Strong - 90 kaps.

1 porcja / 1,33 pln
39,99 pln
Essensey Omega 3-6-9 - 90 kaps.

Essensey Omega 3-6-9 - 90 kaps.

1 porcja / 0,67 pln
29,99 pln
Essensey Luteina Forte - 90 kaps.

Essensey Luteina Forte - 90 kaps.

1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
Essensey Luteina Forte na Wzrok
  • Nowy

Essensey Luteina Forte na Wzrok

1 porcja / 0,56 pln
49,99 pln
Najniższa cena: 59,99 pln -17%
Trec Vitality Lutein - Luteina w kapsułkach - 90 kaps.

Trec Vitality Lutein - Luteina w kapsułkach - 90 kaps.

1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
Swanson Synergistic Eye Health Lutein & Zeaxanthin - 60 kaps.

Swanson Synergistic Eye Health Lutein & Zeaxanthin - 60 kaps.

1 porcja / 0,78 pln
46,99 pln
Olimp Luteina Max-Complex - 30 tabl.

Olimp Luteina Max-Complex - 30 tabl.

 opinii (1)
39,99 pln
Olimp Luteina Bio-Complex - 30 kaps.

Olimp Luteina Bio-Complex - 30 kaps.

 opinii (2)
34,99 pln
Olimp Gold Luteina - 30 kaps.

Olimp Gold Luteina - 30 kaps.

1 porcja / 1,60 pln
47,99 pln
Swanson Beta Carotene [Vitamin A] 25.000 IU - 100 kaps.

Swanson Beta Carotene [Vitamin A] 25.000 IU - 100 kaps.

1 porcja / 0,30 pln
29,99 pln
Solgar Bilberry Ginkgo Eyebright Complex plus Lutein - 60 kaps.

Solgar Bilberry Ginkgo Eyebright Complex plus Lutein - 60 kaps.

1 porcja / 3,33 pln
99,99 pln
Najniższa cena: 109,99 pln -9%
Swanson Vitamin A 10.000 IU - 250 kaps.

Swanson Vitamin A 10.000 IU - 250 kaps.

1 porcja / 0,14 pln
33,99 pln
Solgar Lutein 40 mg - 30 kaps.

Solgar Lutein 40 mg - 30 kaps.

1 porcja / 4,17 pln
124,99 pln
Najniższa cena: 139,99 pln -11%

Suplementy na zdrowy wzrok w Bodypak.pl

Zdrowie to nie tylko brak problemów z infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi. Jest to także ogólny stan organizmu, w tym prawidłowo funkcjonujący wzrok. Oczywiście trudno wrzucić do jednego worka wszystkie problemy ze wzrokiem. Mogą być one spowodowane przez czynniki fizyczne, w tym różnego typu uszkodzenia tego  istotnego narządu, albo wynikać z innych przyczyn.

Odpowiednio zbilansowana dieta, zarówno pod kątem makro, jak i mikroelementów jest w stanie zaspokoić wszelkie najważniejsze potrzeby organizmu ludzkiego. Posiłki/jadłospis bogaty w selen, cynk, miedź, witaminy E oraz A, jak i kwasy omega 3 (DHA) oraz luteinę zapewniają realne wsparcie w prawidłowym funkcjonowaniu wzroku oraz pomagają w utrzymaniu jego dobrej kondycji. Jest to możliwe między innymi dzięki ich antyoksydacyjnym właściwościom, których zadaniem jest wsparcie ochrony komórek siatkówki i soczewki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników tlenowych. Wytwarzany przez nie szok oksydacyjny może nie tylko je uszkodzić, ale i zniszczyć.

Kto powinien stosować suplementy na zdrowy wzrok?

Istnieje wiele problemów, które mogą być rozwiązane, a przynajmniej ograniczone, odpowiednio poprowadzoną suplementacją. Preparaty z tej kategorii charakteryzują się wysoką jakością, ale także solidnym składem i realną skutecznością. Zawierają często substancje aktywne naturalnego pochodzenia, których wprowadzenie do suplementacji wpływa korzystnie na stan oraz funkcjonowanie oczu. Niestety przez ciągłą pogoń za sukcesem i uznaniem społecznym organizm dotyka duża ilość stresu. Wpływa on negatywnie na cały organizm ludzki, w tym także na wzrok – o czym warto pamiętać.

Reasumując, suplementy na wzrok polecane są często osobom żyjącym w ciągłym biegu, których praca związana jest głównie z komputerem lub po prostu ekranem, którego wpływ na oczy nie jest zbyt odpowiedni. Często dochodzi do przesuszania się oczu, co może przekładać się na późniejsze komplikacje w ich funkcjonowaniu.

Formy suplementów na zdrowy wzrok - tabletki, kapsułki, w płynie?

Suplementy na zdrowy wzrok występują zwykle w klasycznej formie tabletek lub kapsułek, jednak rynek suplementów jest szeroki i niezwykle bogaty i z pewnością znajdziesz na nim także i produkty w postaci shot'ów, czy też płynnych koncentratów. Oczywiście płyn jest lepiej wchłaniany, ale w tym przypadku liczy się ogólna biodostępność/przyswajalność zawartych w składzie suplementu substancji aktywnych. Różnice między tempem ich wchłaniania są zwykle niewielkie, zatem podstawową kwestią jest Twoja wygoda i preferencje - właśnie nimi kieruj się podczas wyboru postaci produktu, który planujesz przyjmować.

Substancje aktywne na zdrowy wzrok - przegląd 

Suplementy mające za zadanie wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie wzroku mogą różnić się między sobą składem i to diametralnie. Zazwyczaj można w nich znaleźć specjalne mieszanki witamin i minerałów mających duże znaczenie dla wzroku, ale i ekstrakty roślinne naturalnego pochodzenia bogate w antyoksydanty. Oczywiście pozytywny wpływ kwasu DHA, zaliczanego do grupy omega 3, jest nie do pominięcia.

Lista wraz z krótkim opisem najczęściej występujących w suplementach na zdrowy wzrok substancji aktywnych:

  • luteina wraz z zeaksantyną (substancje aktywne roślinnego pochodzenia wspomagające prawidłowe funkcjonowanie oczu, wzajemnie poprawiają swoją biodostępność - przy zachowaniu odpowiedniej proporcji),
  • cynk, selen i miedź (wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, ograniczają zatem szkodliwą aktywność wolnych rodników tlenowych, mogą pomagać w ograniczeniu ryzyka zaćmy),
  • kwasy z grupy omega 3 oraz 6 (mogą wspomagać organizm w minimalizacji postępującego się wraz z wiekiem pogarszania się wzroku),
  • witaminy A, C oraz E (odpowiednia ich podaż sprzyja wprost prawidłowej pracy narządu wzroku),
  • resweratrol (jedne z najsilniejszych antyoksydantów wspierających prawidłowe funkcjonowanie wzroku).

Oczywiście wiele suplementów na dobry wzrok posiada mieszanki różnych substancji aktywnych, niekoniecznie są oparte tylko o mikroelementy czy też tylko o ekstrakty roślinne.

Suplementy na zdrowy wzrok - czym się kierować przy zakupie?

Wybierając preparat do swoich oczekiwań, kieruj się opiniami innych, przeanalizuj skład, zastanów się czy celujesz w suplement o złożonym, czy może jednak o prostszym składzie. Wszystko to ma znaczenie w kontekście ostatecznego wyniku. Oczywiście każdy z produktów, które tutaj znajdziesz, charakteryzuje się pozytywnym wpływem na wzrok i jego funkcjonowanie.

Przykładowe suplementy, po które wtarto sięgnąć:

Wysokiej jakości luteina pochodząca z ekstraktu kwiatów aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta L.), której towarzyszy dodatek cynku oraz witaminy A o znakomitej przyswajalności. Regularne przyjmowanie suplementu sprzyja prawidłowej pracy wzroku oraz utrzymaniu go w dobrej formie. Produkt występuje w łatwych do połknięcia kapsułkach.

Bardzo wysoka koncentracja czystej luteiny w każdej porcji! Każda to aż 20mg substancji aktywnej o znakomitej biodostępności i szerokim spektrum pozytywnego wpływu na układ wzroku. Sprzyja poprawie ostrości widzenia, jak i ograniczeniu jego zmęczenia. Kapsułkowana forma sprzyja komfortowi suplementacji.

Suplementy na zdrowy wzrok - podsumowanie

Suplementy na zdrowy wzrok cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród osób aktywnych fizycznie, jak i stroniących od przesadnego wysiłku. Wynika to z faktu, że każdy chce dobrze widzieć, i to najdłużej jak to możliwe. Niestety wraz z wiekiem, jak i w wyniku różnych czynników zewnętrznych praca narządu wzroku może się pogarszać. Jeżeli poszukujesz tego typu wsparcia i cenisz sobie wysoką jakość w przystępnych cenach - trafiłeś wręcz doskonale!

Oferta naszego sklepu często dynamicznie się zmienia, zatem zachęcamy do regularnych odwiedzin celem zapoznania się z nowościami. Postaw na produkty z wysokiej półki i ciesz się z ich walorów!