ALA / Kwas alfa-liponowy

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 7
Kategoria: ALA / Kwas alfa-liponowy
Essensey ALA Kwas Alfa Liponowy - 90 kaps.
Essensey ALA Kwas Alfa Liponowy - 90 kaps.
1 porcja / 1,11 pln
49,99 pln
Trec ALA 250 - 60 kaps.
Trec ALA 250 - 60 kaps.
3 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,58 pln
34,99 pln
Solgar Alpha Lipoic Acid 200 mg - 50 kaps.
Solgar Alpha Lipoic Acid 200 mg - 50 kaps.
1 porcja / 2,20 pln
109,99 pln
Essence ALA Alpha Lipoic Acid - 90 tabl.
Essence ALA Alpha Lipoic Acid - 90 tabl.
5 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,50 pln
44,99 pln
BioTech ALA - 50 kaps.
BioTech ALA - 50 kaps.
3 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,73 pln
36,55 pln
Najniższa cena: 42,99 pln -15%
Cena regularna: 42,99 pln -15%
Essence ALA - 90 kaps.
Essence ALA - 90 kaps.
1 porcja / 1,11 pln
49,99 pln
FA Nutrition Xtreme Napalm FLEX - 30 sasz.
FA Nutrition Xtreme Napalm FLEX - 30 sasz.
1 porcja / 3,67 pln
109,99 pln

Poszukujesz skutecznego preparatu na bazie kwasu alfa-liponowego (ALA)? Doskonale trafiłeś, bowiem w tej kategorii produktów znajdziesz to, czego potrzebujesz najbardziej. Wszystkie produkty możesz nabyć w dobrej cenie, która może być jeszcze korzystniejsza - w okresie aktywnych promocji, których w naszym sklepie nie brakuje!

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

Kwas alfa-liponowy (ALA) jest substancją aktywną, która w pewnym sensie jest zbliżona swoim działaniem do witamin. Nie jest on syntetyzowany w żadnej mierze przez organizm ludzki. Wykazuje pewną uniwersalność zastosowania, bowiem bywa wykorzystywany w ramach wsparcia w procesie walki z przyśpieszonym starzeniem się organizmu. Znajduje zastosowanie także w sporcie, wspierając w pewnym zakresie organizm podczas odchudzania, jak i poprawiając możliwości wysiłkowe mięśni.

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - POTENCJALNY WPŁYW NA ORGANIZM.

ALA/ kwas alfaliponowy cieszy się dużą popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Biorąc pod uwagę zakres jego pozytywnego wpływu na organizm, nie powinno to dziwić. Warto podkreślić, że kwas alfa-liponowy charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, które wspierają organizm w walce z wolnymi rodnikami, mogącymi znacznie utrudnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływa wzmacniająco także na układ immunologiczny, a nawet wspomaga proces przenoszenia cząsteczek glukozy (cukru prostego) do komórek mięśniowych. Wpływa w ten sposób na regulację poziomu cukru we krwi.

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - KTO POWINIEN PO NIEGO SIĘGNĄĆ?

Jest to zdecydowanie godny polecenia typ suplementu, którego regularne stosowanie zapewni wsparcie organizmowi w prawidłowym funkcjonowaniu - i to na wielu płaszczyznach jednocześnie. Reasumując, kto powinien po niego sięgnąć? Wszystkie osoby aktywne fizycznie, których celem suplementacji jest wsparcie organizmu w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego, co ma swoje odzwierciedlenie także w szybkości rozwoju upragnionej formy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po ALA/kwas alfaliponowy sięgnęły osoby pragnące wesprzeć swój organizm, przy relatywnie niewielkiej - kanapowej aktywności fizycznej. Warto jednak przemyśleć w każdym z tych przypadków - jakie ma się cele i czy tego typu suplementacja może przynieść odpowiednie korzyści.

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - DAWKOWANIE, SKUTKI UBOCZNE

Dawkowanie każdego suplementu jest rozpisane na jego opakowaniu, jednak zwyczajowo wielkość dawki ALA/kwasu alfaliponowego jest zależne od określonego celu, do którego się dąży. Profilaktyczne dawki określane są na poziomie około 300mg, jednak w suplementacji sportowej dawka ta wynosi od 600 do 1200mg w dawce dziennej, z rozbiciem na kilka porcji.

UWAGA: ALA jest ciekawym dodatkiem do kreatyny, niezależnie od jej formy chemicznej. Może bowiem ułatwiać jej wchłanianie, jak i wpływać pozytywnie na procesy anaboliczne w organizmie.

Skutki uboczne kwasu alfaliponowego (ALA) w normalnych okolicznościach nie istnieją, bowiem jest to w pełni bezpieczna substancja aktywna. Oczywiście musi być stosowana w ramach określonych dawek, bo jeżeli przesadzisz z jego ilością, może spotkać Cię "kara" w postaci problemów gastrycznych, np. problematycznej biegunki, a w skrajnych przypadkach odczynów alergicznych skóry (choć to jest bardzo rzadkie zjawisko).

UWAGA: Odradza się stosowania ALA/kwasu alfaliponowego kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - ZASTOSOWANIE W SPORCIE

Kwas alfaliponowy (ALA) jest często spotykany w suplementacji osób aktywnych fizycznie, także w przypadku zaawansowanych sportowców. Jaki jest tego powód? ALA może sprzyjać podniesieniu ilości glikogenu w mięśniach oraz wątrobie, co przekłada się na poprawę ogólnej wydolności wysiłkowej organizmu. Jest to pozytywne zjawisko mające znaczenie w kontekście efektywności prowadzonych treningów. Glikogen jest wielocukrem stanowiącym zapasy strategiczne energii, który jest spalany podczas treningów. Wyczerpanie jego pokładów oznacza jednocześnie szybsze odczucie osłabienia i zmęczenia fizycznego.

Natomiast w kulturystyce, jak i w przypadku osób nastawianych typowo na poprawę swojej muskulatury duże znaczenie ma odpowiednie spożycie węglowodanów. ALA może sprzyjać poprawie wrażliwości insulinowej organizmu, co ma olbrzymie znaczenie w kontekście gospodarowania węglowodanami w organizmie sportowca. Jedną z korzyści suplementacji kwasem alfaliponowym jest ułatwienie wnikania kreatyny oraz aminokwasów do komórek mięśniowych, co oznacza poprawę regeneracji, jak i rozwoju samej muskulatury.

Pozytywny wpływ ALA/kwasu alfaliponowego:

  • może poprawiać wrażliwość insulinową,
  • sprzyja ograniczeniu tkanki zapasowej na rzecz tkanki mięśniowej,
  • wpływa na przemiany energetyczne organizmu,
  • wspomaga przyswajalność kreatyny,
  • wykazuje pewne właściwości antyoksydacyjne,
  • chroni komórki przed szkodliwym wpływem szoku oksydacyjnego.

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - CZYM SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS ZAKUPU?

Podstawową kwestią jest jakość, ale jak ją rozumieć? Zwracaj uwagę na stężenie substancji aktywnej w przeliczeniu na porcję, obecność lub brak wartościowych dodatków w składzie oraz na formę suplementu. Kapsułki, tabletki czy dowolna inna postać ma znaczenie głównie ze względu na Twoje upodobania i komfort suplementacji, jaki za nimi idzie. Oczywiście najważniejszą kwestią jest dobranie produktu zgodnego z własnymi oczekiwaniami.

Przykładowe godne polecenia suplementy:

Essence ALA Alpha Lipoic Acid - 90 tabl.

Wysokiej jakości suplement na bazie kwasu alfaliponowego, któremu nie towarzyszą przypadkowe dodatki. Formuła produktu została oparta o najwyższej klasy ALA w odpowiednie dobranej dawce, dzięki czemu możesz być spokojny o przebieg suplementacji.

Trec ALA 250 - 60 kaps.

Znakomite źródło kwasu alfaliponowego, którego odpowiednia podaż w diecie wpływa między innymi na utrzymanie prawidłowego tempa przemian energetycznych, jak i wspiera walkę z wolnymi rodnikami tlenowymi (wykazuje pewne antyoksydacyjne właściwości). Wszystko to w łatwych do połknięcia kapsułkach.

ALA/ KWAS ALFALIPONOWY - PODSUMOWANIE

Oferta sklepu jest bardzo szeroka i stale rozbudowywana o propozycje kolejnych producentów. Tak więc, znajdziesz w niej suplementy krajowych, jak i zagranicznych marek. Sięgnij po produkty wysokiej klasy, których regularna suplementacja przyniesie Ci szereg wymiernych korzyści. Oferowane przez nasz sklep produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz starannie opracowanymi składami. Znajdziesz w tej kategorii suplementy rodzimych, jak i zagranicznych producentów - wszystko w wyjątkowo korzystnych cenach!