• 150 g - 2 150 g

  • 44,00 pln - 210,00 pln

Suplementy dla wegan

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 3
BioTech Vegan Multivitamin - 60 tabl.

BioTech Vegan Multivitamin - 60 tabl.

1 porcja / 0,83 pln
49,99 pln
BioTech Vegan BCAA - 360g

BioTech Vegan BCAA - 360g

1 porcja / 1,87 pln
74,63 pln
Najniższa cena: 54,99 pln
Activlab MCT Oil - 400ml

Activlab MCT Oil - 400ml

47,99 pln

Suplementy dla wegan w Bodypak.pl

Trudno jednoznacznie określić, czy jest to dobry wybór - na pewno nie dla każdego. Istnieje grupa zwolenników diety roślinnej, ale i jej przeciwników, jak i amatorów mięsa w każdej postaci. Niezależnie od Twoich przekonań należy podkreślić, że odpowiednie zbilansowanie diety wegańskiej/wegetariańskiej bywa niezwykle trudne, bowiem produkty roślinne nie są bogate we wszystkie mikroelementy, jakie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podobnie jest w kwestii jakości białka roślinnego, które jest często klasyfikowane jako niepełnowartościowe, co wynika z jego słabego profilu aminokwasowego. Jednak nie martw się, nie wszystko stracone.

Decydując się na dietę wegańską, należy zdobyć odpowiednią ilość wiedzy na temat źródeł witamin oraz minerałów, które dotychczas były dostarczane z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Zgodnie z dostępnymi danymi weganie i wegetarianie muszą skupić się po pierwsze na pokryciu zapotrzebowania na witaminę D, B12, jod, cynk i żelazo, których nie może zabraknąć w codziennym jadłospisie.

Suplementy dla wegan - podstawowe informacje

Pierwszym krokiem jaki powinna wykonać każda osoba na diecie roślinnej, jest odpowiednie przebadanie się, w tym zrobienie badań krwi, by później móc je przedyskutować ze specjalistą. Celem badań jest podjęcie decyzji o suplementacji, a mianowicie dawkach poszczególnych mikroelementów, które będą dla danej osoby najodpowiedniejsze. Ostatecznie każdy organizm jest inny, różnią się także diety poszczególnych wegan/wegetarian.

UWAGA: Przesadnie wysokie spożycie poszczególnych witamin czy też minerałów, nie jest wskazane, może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku. Stąd właśnie wymagane są badania.

Drugim krokiem jest analiza oferty i dobór odpowiednich produktów. Należy zwrócić uwagę na ilość interesujących nas substancji aktywnych w dziennej dawce, jak i na szeroko rozumianą jakość danego suplementu. Zasada wydaje się prosta: im krótszy i prostszy skład, tym lepiej - oznacza bowiem mniejszą ilość wypełniaczy i substancji pomocniczych. Często polecane są produkty w kroplach lub po prostu w płynie, bowiem także komfort i wygoda ich stosowania jest odpowiednio wysoka.

Suplementy dla wegan - witaminy z grupy B

Bogatym źródłem witamin z grupy B, w tym B12 jest mięso i produkty odzwierzęce - jaja, ryby oraz przetwory mleczne. Jednak w diecie wegańskiej są one zdecydowanie zakazane. Pojawia się zatem problem z ich odpowiednią podażą każdego dnia.

UWAGA: 100 gram wątroby wołowej zawiera nawet do 500mcg witaminy B12, podczas gdy 100 gram sera już jedynie do 5mcg.

Biorąc pod uwagę wegetarian, ich dieta jest łatwiejsza w kontekście witaminy B12, bowiem nie wykluczają oni (jak weganie) w 100% mleka oraz sera. Biorąc pod uwagę publikację "Normy żywienia dla populacji Polski" Polskiego Instytutu Żywności i Żywienia - dzienne zapotrzebowanie na witaminę B12 wynosi około 2 do 3mcg, zatem suplementacja tego typu preparatami będzie niezbędna dla utrzymania pełnej formy organizmu. Wygodnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po suplementy w formie kropel. Ciekawym i często wykorzystywanym sposobem na zaspokojenie potrzeb organizmu na mikroelementy jest sięganie po żywność rektyfikowaną, czyli wzbogacaną o daną witaminę lub witaminy. Bardzo dobrym przykładem i jednocześnie popularnym wśród wegan i wegetarian produktem jest mleko migdałowe wzbogacane często o witaminę D oraz B12.

Witamina D dla wegan

Witamina D3 w formie cholekalcyferolu jest uznawana za najlepszą z form witamin z tej grupy. Oznacza to, że jest znacznie skuteczniejsza w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu witaminy D w krwiobiegu. Faktem jest, że organizm jest w stanie wytworzyć na drodze endogennej syntezy witaminę D, jednak jej ilości nie są za duże, a i wystawianie skóry na duże ilości promieni słonecznych jest dla wielu osób trudne do wykonania. Oferta naszego sklepu obejmuje suplementy na bazie witaminy D3 skierowane właśnie do wegan i wegetarian. Pozyskiwana jest w głównej mierze z alg morskich, które są równie dobrym źródłem cholekalcyferolu.

Inne istotne suplementy dla wegan

Zdecydowanie godnymi polecenia produktami BIO, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty ekologiczne są: ksylitol, cukier kokosowy, nudle w wielu odmianach, ryż oraz granole. Oczywiście to jedynie wierzchołek góry lodowej i po dokładnym zapoznaniu się z ofertą będziesz w stanie znacznie szybciej i łatwiej zbilansować swój codzienny jadłospis. Warto podkreślić, że nawet dawni zwolennicy kremów orzechowych i czekoladowych znajdą coś dla siebie, dzięki czemu, nie będą musieli zmagać się z chęcią sięgnięcia po nieodpowiednie produkty żywnościowe. Proponowane przez nas produkty ekologiczne charakteryzują się oczywiście wysoką jakością, ale także dobrą ceną, o czym przekonasz się, robiąc u nas regularne zakupy. Dokładamy wszelkich starań, by nasz sklep był odpowiednio zaopatrzony, a nasza oferta stale rozszerzana - zachęcamy do regularnych odwiedzin.

Suplementy dla wegan w sporcie

Sportowcy, a konkretnie ich organizmy wykazują zwykle zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały względem osób o niewielkiej aktywności fizycznej. Warto mieć to na uwadze, jednak żaden suplement nie zastąpi nigdy odpowiednio zbilansowanej diety. Właśnie dlatego podstawą jest maksymalnie możliwe dopieszczenie codziennego jadłospisu i jedynie sięgnięcie po wparcie w postaci suplementacji, gdy nie pozostanie Ci żadna inna możliwość.

Przechodząc na dietę wegańską/wegetariańską/roślinną należy jednocześnie skontaktować się z dietetykiem specjalistą. Pomoże Ci on w ułożeniu przykładowego jadłospisu na tydzień, może miesiąc. Będzie on dostosowany do Twojego zapotrzebowania na energię, co jest niezwykle ważną kwestią. Podpowie Ci także, po które produkty warto sięgać i jak je łączyć celem uzyskania możliwie najlepszego efektu.

Przykładowe suplementy, na jakie warto zwrócić uwagę:

Kompleksowy suplement na bazie najważniejszych witamin o dobrej przyswajalności. Formuła została opracowana przy wykorzystaniu najwyższej jakości składników, z wykluczeniem substancji pochodzenia zwierzęcego. Występuje w praktycznych i łatwych do połknięcia tabletkach.

Wysokiej jakości odżywka białkowa na bazie protein grochu oraz ryżu. Formuła wolna jest od składników zwierzęcych, a sama mieszanka budulca charakteryzuje się dobrym aminogramem. Występuje w kilku ciekawych smakach, które mogą zdobyć Twoją aprobatę. Pomaga w odpowiednim zbilansowaniu codziennej diety wegan i wegetarian.

Rewelacyjny suplement na bazie aminokwasów o solidnym i wolnym od dodatków zwierzęcych składzie. Doskonale sprawdzi się w przypadku wegan i wegetarian, których celem jest zapewnianie możliwie kompleksowego wsparcia organizmowi w okresie wzmożonych treningów. Wykazuje silne właściwości antykataboliczne, jak i pro anaboliczne. Ogranicza DOMS, a więc boleść mięśni spowodowaną przez mikrourazy, przy jednoczesnym usprawnieniu regeneracji powysiłkowej.

Suplementy dla wegan - podsumowanie

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktową, która jest stale rozwijana i dopasowywana do potrzeb oraz gustów naszych klientów. Aktualnie znajdziesz w niej preparaty marki Diet Food oraz BioTech USA. Cieszą się one niesamowicie dużą popularnością ze względu na jakość stosowanych przez nie surowców wykorzystywanych podczas powstawania proponowanych produktów. Oferta naszego sklepu skierowana jest do wymagających klientów, którzy wiedzą, czego potrzebuje ich organizm. Jeżeli jednak nasuną Ci się pytania lub jakieś wątpliwości - nie krępuj się i dzwoń, a nasi pracownicy z pewnością nie pozostawią Cię samemu sobie.