Kategorie

  • 0 g - 250 g

  • 32,00 pln - 100,00 pln

Leucyna

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 3
Kategoria: Leucyna
Sport Definition BCAA Strong - 240 kaps.
Sport Definition BCAA Strong - 240 kaps.
1 porcja / 3,33 pln
99,99 pln
Sport Definition BCAA Strong - 120 kaps.
Sport Definition BCAA Strong - 120 kaps.
1 porcja / 4,00 pln
59,99 pln
Ostrovit Supreme Pure Leucine - 200g
Ostrovit Supreme Pure Leucine - 200g
1 porcja / 0,82 pln
32,99 pln

Leucyna jest aminokwasem o bardzo wysokim potencjale anabolicznym, stąd jej rosnąca popularność w formie „mono preparatu”. Proponowana kategoria obejmuje zarówno produkty krajowe, jak i zagraniczne, pochodzące od wielu uznanych i cenionych marek. Niezależnie od tego, po który sięgniesz - możesz być pewny bardzo dobrej ceny i wysokiej jakości przyjmowanego suplementu. Nie inwestuj w półśrodki, sięgnij po to, co najlepsze!

Leucyna – czym jest?

L-leucyna jest jednym z najważniejszych aminokwasów z grupy BCAA (aminokwasów rozgałęzionych). Odgrywa ważną rolę w procesie syntezy białek mięśniowych, a tym samym podczas rozwoju upragnionej tkanki mięśniowej. Wykazuje jednocześnie silne działanie antykataboliczne, jak i pro anaboliczne. Warunkiem skutecznego jej działania jest jednak odpowiednia podaż tego niezwykłego aminokwasu codziennej diecie. Najczęściej trudno o jej duże ilości w posiłkach, stąd wiele preparatów o złożonym składzie bazuje także na czystej/wolnej formie l-leucyny.

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym, oznacza to, że organizm nie jest w stanie samemu go syntetyzować. Zatem musi być dostarczona wraz z pokarmem lub z pomocą profesjonalnej suplementacji. Warto podkreślić, że w pożywieniu nie jest jej zbyt dużo, zatem prawdopodobnie i tak pojawi się w końcu konieczność jej suplementacji. Jest ona bardzo ważna dla osób aktywnych fizycznie/sportowców, bowiem wpływa na poprawę efektywności treningów oraz przyśpiesza procesy regeneracji, jak i rozwoju masy mięśniowej.

Leucyna – właściwości i działanie.

Wykazuje również silne działanie antykataboliczne, jest jednym z aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). Stanowi doskonałe dopełnienie suplementacji okołotreningowej nakierowanej na maksymalizację osiąganych wyników sportowych, w tym rozwoju beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Zwiększenie podaży czystej l-leucyny sprzyja aktywacji szlaku mTOR oraz zachowaniu dodatniego bilansu azotowego, który jest niezbędny dla zajścia procesów anabolicznych.

Preparaty, które znajdziesz w tej kategorii z pewnością wspomogą Cię w szybkiej budowie upragnionej muskulatury oraz w dużym stopniu ochronią ją przed szalejącym katabolizmem. Charakteryzują się one czystym składem oraz najwyższą jakością. Znajdziesz w niej propozycje zarówno polskich producentów, jak i zagranicznych marek. Pamiętaj, że l-leucynę mogą z powodzeniem stosować zarówno początkujący jak i zawodowi sportowcy. Zależnie od produktu może on mieć formę kapsułek lub proszku, którego rozpuszczalność nie powinna przysparzać Ci problemów. Oczywiście wiele zależy od zastosowanych dodatków i formuły danego produktu.

UWAGA: Całkowicie czysta l-leucyna charakteryzuje się relatywnie słabą rozpuszczalnością, chyba, że została poddana procesom instanizacji.

Nie zdziw się zatem, gdy po rozpuszczeniu preparatu o nią opartego, wytworzy się typowy dla niej "kożuszek" na skraju szejkera. Paradoksalnie nie jest to dowód na niską jakość produktu, a jedynie pokazuje, że faktycznie zawiera w swoim składzie odpowiednią ilość l-leucyny. Oczywiście, produkty instanizowane podczas rozpuszczania, nie powinny generować takiego problemu.

Leucyna – zastosowanie w sporcie

Leucyna obok izoleucyny oraz waliny zaliczana jest do grupy aminokwasów rozgałęzionych. Nazywane są one często aminokwasami wysiłkowymi, bowiem pełnią bardzo istotną rolę podczas wyczerpujących treningów. Leucyna stanowi swoiste "paliwo" dla mięśni, co ma olbrzymie znaczenie w kontekście wysiłku fizycznego. Wykazuje charakterystyczne trzy typy działania:

- Wpływa na zwiększenie ilości ATP (adenozyno-tri-fosforanu), który jest nośnikiem energii przydatnej biologicznie. Stanowi zatem jej źródło dla pracujących mięśni. Przekłada się to na zwiększenie wytrzymałości i ilości energii, jaką dysponuje sportowiec podczas wykonywania ćwiczeń.

- Wykazuje działanie antykataboliczne, ogranicza aktywność procesów rozpadu (katabolizmu). Oznacza to zmniejszenie rozpadu mięśni, a tym samym zmniejszenia ich objętości.

- Sprzyja znaczącej poprawie regeneracji potreningowej. To szczególnie ważne dla sportowców, ponieważ jest to niejako zaczątek procesów anabolicznych, których konsekwencją jest poprawa formy fizycznej oraz rozwój upragnionej muskulatury.

Leucyna - dawkowanie.

Zależnie od produktu informacje na ten temat, jakie znajdziesz na etykiecie mogą się różnić, co wynika z różnych założeń producenta, jak i przyjętego schematu suplementacji. Jednak dawkę leucyny jaką należy stosować powinna determinować masa ciała osoby aktywnej. Dodatkowo ważnym aspektem jest poziom wytrenowania oraz płeć biologiczna. Standardową wskazówką są zalecenia przyjmowania od trzech do dziesięciu gramów czystej leucyny na dobę.

Przykładowo: Mężczyźni ważący do 100 kilogramów wagi powinni przyjmować 9 gramów l-leucyny, natomiast odchudzający się już 8 gramów. Natomiast dla kobiet dawka dzienna tego wyjątkowego aminokwasu waha się już od 3 do 5 gramów na dobę.

Leucyna – forma preparatu, która będzie najlepsza?

Jeżeli stawiasz na pierwszym miejscu czas przyswajania - płynna forma koncentratu lub forma sproszkowana (do rozpuszczania w wodzie) będzie najlepszym wyborem. Jednak niezależnie czy sięgniesz po nią, czy po kapsułki lub tabletki ostateczny wynik będzie analogiczny. Jest to jednak aminokwas, który działa niejako "w tle" i nie możesz się po nim spodziewać natychmiastowych efektów.

Wybieraj zatem taką postać produktu, która zapewni Ci maksymalny komfort suplementacji. Przecież nie ma sensu komplikować sobie na siłę życia, jeżeli ostatecznie nie przełoży się to na konkretne korzyści.

Leucyna - podsumowanie.

Wolna forma l-leucyny stanowi doskonały wybór dla osób aktywnych fizycznie, których celem jest maksymalizacja osiąganych wyników. Oczywiście, jest to jedynie aminokwas, jednak jego pro anaboliczne właściwości przy zachowaniu silnego antykatabolicznego działania stawiają ją w pierwszym rzędzie preparatów, po które warto sięgnąć. Doskonale sprawdzi się zarówno w okresie budowania masy mięśniowej, jak i jako delikatne wzmocnienie dla BCAA podczas odchudzania, a więc redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Oferowane przez nas w tej kategorii produkty wyróżniają się solidnym składem i dobrą ceną, co z pewnością docenisz!Poradnik Bodypak