• 120 g - 470 g

  • 19,00 pln - 85,00 pln

Beta-alanina

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 16
6PAK Nutrition Beta Alanine - 200g

6PAK Nutrition Beta Alanine - 200g

1 porcja / 0,10 pln
24,99 pln
Trec Beta-Alanine 700 - 90 kaps.

Trec Beta-Alanine 700 - 90 kaps.

1 porcja / 1,00 pln
29,99 pln
Sport Definition Beta-Alanine MAX - 300g

Sport Definition Beta-Alanine MAX - 300g

1 porcja / 0,18 pln
44,99 pln
Trec Beta - Alanine Powder - 180g

Trec Beta - Alanine Powder - 180g

 opinii (1)
1 porcja / 0,87 pln
34,99 pln
Najniższa cena: 34,99 pln
Trec Endurance Beta-Alanine - 240 g

Trec Endurance Beta-Alanine - 240 g

1 porcja / 0,66 pln
34,99 pln
Trec Endurance Beta-Alanine Sport 700 - 90 kaps.

Trec Endurance Beta-Alanine Sport 700 - 90 kaps.

1 porcja / 1,00 pln
29,99 pln
FireSnake Beta Alanine Powder - 300g

FireSnake Beta Alanine Powder - 300g

 opinii (1)
1 porcja / 0,13 pln
39,99 pln
Najniższa cena: 39,99 pln
BioTech Beta Alanine - 90 kaps.

BioTech Beta Alanine - 90 kaps.

 opinii (1)
44,99 pln
Najniższa cena: 49,99 pln -10%
Activlab Beta Alanine - 60 kaps.

Activlab Beta Alanine - 60 kaps.

 opinii (1)
1 porcja / 1,33 pln
19,99 pln
BioTech Beta Alanine - 300g

BioTech Beta Alanine - 300g

 opinii (7)
59,99 pln
Najniższa cena: 69,99 pln -14%
Ostrovit Beta-Alanine - 200g

Ostrovit Beta-Alanine - 200g

 opinii (9)
1 porcja / 0,60 pln
29,99 pln
Amix Beta Alanine CarnoSyn 600mg - 100 kaps.

Amix Beta Alanine CarnoSyn 600mg - 100 kaps.

 opinii (3)
66,99 pln
Najniższa cena: 74,99 pln -11%
Olimp Beta-alanine Carno Rush Mega Tabs - 80 tabl.

Olimp Beta-alanine Carno Rush Mega Tabs - 80 tabl.

 opinii (1)
1 porcja / 1,42 pln
36,99 pln
Najniższa cena: 39,99 pln -8%
IHS Beta Energy - 420g

IHS Beta Energy - 420g

 opinii (8)
84,99 pln
Scitec Beta Alanine - 150 kaps.

Scitec Beta Alanine - 150 kaps.

 opinii (3)
54,99 pln
Olimp Beta-Alanine Xplode powder - 250g

Olimp Beta-Alanine Xplode powder - 250g

1 porcja / 1,25 pln
64,99 pln
Najniższa cena: 75,00 pln -13%

Beta alanina w Bodypak.pl

Rynek suplementów jest niezwykle szeroki i bogaty w produkty różnego typu. Jednak mało jest tak dobrze poznanych i przebadanych substancji aktywnych jak kreatyna, czy właśnie - beta alanina. Jeszcze nie tak dawno niewiele osób o niej słyszało, a dziś jest to jedna z najczęściej stosowanych substancji aktywnych przez osoby aktywne oraz sportowców na całym świecie. Zdecydowanie sprawdzi się zarówno "solo", jak i w duecie z kreatyną (dowolną jej formą) przynosząc szereg wymiernych korzyści, obok których trudno przejść obojętnie.

Podstawową przyczyną zmęczenia podczas intensywnych treningów jest zakwaszenie mięśni, które wynika z kumulacji jonów wodorowych. Sposobem na poradzenie sobie z tym zjawiskiem (w pewnym zakresie) jest właśnie suplementacja beta alaniną.

Beta alanina - czym jest?

Beta alanina zaliczana jest do grupy aminokwasów wchodzących w struktury ludzkich protein, jednak nie to czyni ją wyjątkową. Wraz z cząsteczką l-histydyny buduje bowiem karnozynę, swoisty bufor mający za zadanie utrzymać odpowiednie pH pracujących mięśni. Dzięki niej mogą one pracować dłużej i wydajniej - nawet w warunkach beztlenowych. Jednak zapasy karnozyny są relatywnie niewielkie i już po niedługim czasie wytężonego treningu się wyczerpują. Dzięki beta alaninie będziesz mógł jeszcze ciężej pracować i szybciej odnotujesz zadowalające wyniki. Ogranicza również poczucie zmęczenia na treningu.

Beta alanina - działanie, efekt uboczny

Preparaty na bazie czystej beta alaniny mogą występować w formie tabletek/kapsułek oraz w proszku. Niezależnie od formy podania liczy się czystość substancji i jej jednorazowa dawka, która powinna oscylować w ilości 2 gramów (2000mg) nawet do dwóch razy dziennie. Oczywiście sam przebieg suplementacji jest zależny od wielu czynników, istnieją także różne "szkoły" jak należy ją stosować.

Beta alanina sprzyja podniesieniu stężenia karnozyny w tkance mięśniowej, której zadaniem jest stabilizacja poziomu pH i ograniczenie pojawiania się podczas wysiłku kwasu mlekowego w mięśniach. Innymi słowy dzięki jej większym zapasom będziesz mógł ćwiczyć dłużej i intensywniej, co ma przełożenie na ostateczną efektywność treningów i osiągane wyniki. Sprzyja bowiem podniesieniu wydolności i wytrzymałości tkanki mięśniowej. Jest to odczuwalne także w ograniczeniu poczucia zmęczenia podczas wysiłku.

Wiele się mówi o beta alaninie i jej całkowitym bezpieczeństwie suplementacji. Jednak nie można pominąć efektu ubocznego, który występuje bardzo często w przypadku osób, które mają z nią styczność po raz pierwszy. Chodzi o uczucie mrowienia podskórnego, najczęściej ma ono miejsce na plecach, twarzy oraz dłoniach. Nie musisz się jednak obawiać, jest to wynik przeskakujących elektronów między synapsami podskórnymi, co natomiast bierze się z faktu, że organizm "przyzwyczaja się" do dodatkowej suplementacji przy pomocy beta alaniny.

UWAGA: Mrowienie podskórne zanika po około tygodniu, co nie oznacza braku działania beta alaniny.

Beta alanina - suplementacja w sporcie

Beta alanina jest niewątpliwie jedną z najlepszych substancji aktywnych stosowanych w suplementacji. Wynika to z faktu jej realnego działania, ale i całkowitego bezpieczeństwa. Jedynym efektem ubocznym jest krótkotrwałe mrowienie podskórne, które dla części osób aktywnych jest nieodłącznym elementem jej stosowania (przynajmniej na początku danego cyklu). Regularne jej przyjmowanie sprzyja podniesieniu możliwości wysiłkowych organizmu, co pozytywnie wpływa na rozwój czystej siły, ale i tężyzny fizycznej. Ponadto beta alanina ma pewne właściwości przeciwutleniające, co dodatkowo wzmacnia organizm w okresie wzmożonego wysiłku. Doskonale sprawdzi się w przypadku treningów sztuk walki, siłowych oraz typowo wytrzymałościowych.

Beta alanina może być stosowana "solo", ale i w towarzystwie kreatyny w systemie cyklicznym oraz stałym. Oznacza to przyjmowanie mniejszych dawek rzędu nie 4, a 2 gramów dziennie przez znacznie dłuższy okres czasu. Każda z tych technik ma swoich zwolenników, jak i krytyków. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji osoby aktywnej.

Beta alanina - z czym stosować?

Beta alanina jest doskonałym dopełnieniem cyklu na kreatynie i to niezależnie od jej postaci chemicznej. Warto przy tym podkreślić, że doskonale sprawdza się także "solo". Jednak wielu sportowców ceni sobie taki duet, bowiem sprzyja on maksymalizacji osiąganych wyników sportowych, w tym przyrostu beztłuszczowej tkanki mięśniowej oraz wyjątkowemu zwiększeniu jej wydolności wysiłkowej. Uzyskiwane w trakcie cyklu przyrosty są trwałe i nie znikają niedługo po jego zakończeniu. Postaw na produkty renomowanych i pewnych firm, a z pewnością będziesz zadowolony z osiąganych wyników sportowych.

Beta alanina - podsumowanie

Beta alanina niezaprzeczalnie jest jedną z substancji aktywnych, które faktycznie działają i przynoszą wymierne korzyści. Należy jednak mieć świadomość, że jej działanie jest powolne - musi się rozkręcić. Wynika to z czasu jaki potrzebuje na wysycenie organizmu i tym samym podniesienie stężenia karnozyny w mięśniach. Wiele osób, na początku przygody z suplementacją obawia się skutków ubocznych, które de facto nie istnieją - poza nieszkodliwym mrowieniem podskórnym. Ostatecznie jest to jeden z aminokwasów, którego dodatkowym zadaniem jest budowa cząsteczki karnoznyny - buforu występującego w mięśniach organizmu. Natomiast wybór postaci, kapsułek/tabletek lub proszku jest zależna wyłącznie od upodobań. Ostatecznie w każdym przypadku efekt będzie podobny, liczy się głównie stężenie substancji aktywnej, beta alaniny w poszczególnych porcjach. Dzięki niej będziesz mógł jeszcze ciężej pracować nad swoją sylwetką i formą.

Poradnik Bodypak

Jak działa beta-alanina?

Jak działa beta-alanina?

Autor: Paweł Zieliński

Beta-alanina jest aminokwasem białkowym, który przyczynia się do wzrostu wydolności i wytrzymałości mięśniowej. Dowiedz się na jakiej zasadzie działa.

Czytaj więcej