Kategorie

  • 300 g - 420 g

  • 29,00 pln - 70,00 pln

Cytrulina

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 3
6PAK Nutrition Citrulline Jabłczan Cytruliny - 200g
  • -15%

6PAK Nutrition Citrulline Jabłczan Cytruliny - 200g

1 porcja / 0,45 pln
29,74 pln
Najniższa cena: 34,99 pln -15%
Sport Definition Citrulline Max - 300g
  • -15% z kodem: DEAL15

Sport Definition Citrulline Max - 300g

1 porcja / 0,93 pln
69,99 pln
Najniższa cena: 69,99 pln
Trec Citrulline Synergy - 240g

Trec Citrulline Synergy - 240g

1 porcja / 0,87 pln
69,99 pln

Cytrulina w Bodypak.pl

Cytrulina jest bardzo popularnym składnikiem w produktach przedtreningowych. Wynika to z faktu, że jest to jeden z najlepszych prekursorów tlenku azotu (NO, którego wpływ na poprawę ukrwienia sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych), a tym samym na przepływ krwi - jest trudny do pominięcia. Efektem jej działania jest w pierwszej kolejności efekt pompy mięśniowej, który wpływa na podniesienie poziomu motywacji do dalszego wysiłku i walki o zamierzone cele. Dodatkową korzyścią, wynikającą ze stosowania jabłczanu cytruliny jest sprawniejsze dotlenienie i odżywienie tkanek, a to z kolei przekłada się na ich sprawniejszą regeneracją oraz rozwój. Nie bez powodu stosowana jest właśnie przed intensywnymi sesjami treningowymi. Profesjonalnie prowadzona suplementacja uwidacznia korzyści płynące z działania cytruliny.

Czym jest cytrulina?

Cytrulina zaliczana jest do grupy aminokwasów (niebiałkowych, endogennych) niewchodzących w skład białek, a więc do tzw. puli azotu niebiałkowego. Innymi słowy: nie buduje białek organizmu. Spełnia jednak pewne funkcje biologiczne, działając między innymi jako substancja o potencjale antykatabolicznym (wykazuje właściwości ograniczające rozpad tkanek). Jednocześnie umożliwia lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek, co niezaprzeczalnie jest pożądanym działaniem wpływającym na poprawę regeneracji potreningowej.

Bierze ona także udział w syntezie tlenku azotu, co stanowi punkt wyjścia do syntezy kreatyny. Wpływa także na szybkość procesu resyntezy zasobów fosfokreatyny, a we współpracy z adenozynotrójfosforanem (ATP) uczestniczy w mechanizmie skurczu mięśni. Stanowi zatem ciekawy dodatek w trakcie cyklu kreatynowego, który warto przemyśleć podczas planowania suplementacji. Produkty dostępne w naszej ofercie, jak i ich właściwości z pewnością przypadną Ci do gustu!

Właściwości cytruliny

Jabłczan cytruliny jest jednym z najlepszych prekursorów NO (wspomagającym produkcję tlenku azotu) stosowanym przed treningiem siłowym. Wpływa on na maksymalizację osiąganego efektu pompy mięśniowej (rozszerza naczynia krwionośne). Stanowi ona podstawę dla wysokiego poziomu motywacji, nawet w okresie ograniczonych wyników sportowych. Poprawa ukrwienia i zwiększenie przepustowości naczyń krwionośnych przekłada się potencjalnie na wiele dodatkowych korzyści, takich jak sprawniejsze dotlenienie i odżywienie komórek organizmu. Jest to suplement diety, który występuje zwykle w formie tabletek i kapsułek, rzadziej w postaci proszku bądź płynnych koncentratów. Zastosowanie cytruliny potencjalnie usprawnia funkcjonowanie metabolizmu - o czym także warto pamiętać.

Działanie cytruliny

Wpływając na rozszerzalność naczyń krwionośnych, zwiększa ich przepustowość oraz ogólnie pojęty stopień ukrwienia tkanek - poprawia przepływ krwi. Dzięki temu zjawisku, możliwe jest szybsze i skuteczniejsze dotlenienie oraz odżywienie komórek ciała. Przekłada się to na znaczne usprawnienie procesów regeneracji powysiłkowej, ale także zwiększenie osiąganych przyrostów tkanki mięśniowej.

Cytrulina uczestniczy w procesie endogennej syntezy argininy, która prowadzi do powstania tlenku azotu (NO). Wszystko to przekłada się na hipertrofię mięśniową - określaną mianem pompy mięśniowej.

Jabłczan cytruliny jest najczęściej spotykaną formą chemiczną (jest to organiczny związek chemiczny), która charakteryzuje się znakomitą przyswajalnością i skutecznością działania. Warto podkreślić, że połączenie cytruliny oraz kwasu jabłkowego wpływa na ograniczenie poczucia zmęczenia w trakcie treningów. Znakomicie sprawdzi się w okresie intensywnego wysiłku, wpływając pozytywnie na wytrzymałość oraz wydolność organizmu. Pomaga tym samym w budowaniu upragnionej masy mięśniowej, która jest podstawowym celem wielu sportowców.

Cytrulina w walce z chorobami

Jabłczan cytruliny, czy też l-cytrulina jest aminokwasem o wyjątkowych właściwościach, którego przyjmowanie zapewnia wiele potencjalnych korzyści. Jednak jest to jedynie suplement, którego zadaniem jest wsparcie organizmu (jego wydolności wysiłkowej) - nie możesz traktować go jako lekarstwa.

UWAGA: Cytrulina jest aminokwasem stosowanym w celu poprawy osiągnięć sportowych.

Cytrulina na potencję? Cytrulina a przepływ krwi

Cytrulina, niezależnie od formy chemicznej (jabłczanu cytruliny lub wolnej formy l-cytruliny) jest jednym z najlepszych prekursorów NO (wspomaga produkcję tlenku azotu), którego zadaniem jest zwiększenie przepustowości naczyń krwionośnych oraz lepsze ukrwienie tkanek, w tym mięśni. Wszystko to ma swoje przełożenie także na komfort życia seksualnego. Cytrulina może wspomagać bowiem erekcję, co ma duże znaczenie dla osiąganych doznań oraz poprawę potencji.

Dawkowanie cytruliny

Dawkowanie okołotreningowe jabłczanu cytruliny zwykle opiera się na dwóch dawkach dziennie po 3000 mg, jednak jest to kwestia indywidualna i w dużej mierze zależy od podatności organizmu konkretnego sportowca na jego działanie. Zatem musisz poznać swój organizm, bowiem nawet jedna dawka rzędu 5000-6000 mg chwilę przed treningiem może okazać się doskonałym wyborem. Regularne przyjmowanie cytruliny wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu, w tym na regenerację potreningową.

Suplementacja cytruliną pomaga również w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej, która bywa zachwiana podczas treningów. Ponadto dostarcza do organizmu cząsteczki kwasu jabłkowego będące bardzo ważnym składnikiem cyklu oddychania komórkowego (tzw. "cyklu Krebsa"). Odpowiednia strategia suplementacyjna cytruliny pomaga w uzyskaniu jednego z ważniejszych celów, a więc poprawy osiągnięć sportowych.

Zgodnie z ogólnie dostępnymi wynikami badań nad cytruliną, nawet dawka rzędu 15 000 mg (15g) nie stanowi żadnego problemu dla organizmu. Nie jest też nic wiadomo o jakichkolwiek skutkach ubocznych dla prawidłowo funkcjonującego organizmu (brak działań niepożądanych).

UWAGA: Dotychczas, pomimo wielu badań, jak i wieloletniego wykorzystywania cytruliny w suplementacji - nie stwierdzono działań niepożądanych.

Cytrulina - dla kogo?

Jabłczan cytruliny jest jednym z lepszych, najskuteczniejszych i cieszących się popularnością prekursorów tlenku azotu NO stosowanych w boosterach przedtreningowych. Jeżeli poszukujesz skutecznego sposobu na zmaksymalizowanie pompy mięśniowej oraz poprawę osiągnięć sportowych, będzie to doskonały wybór. Polecany jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i osobom trenującym rekreacyjnie.

Cytrulina - opinie

Badania dowodzą, że jednym z najlepszych połączeń cytruliny jest arginina. Taka mieszanka cechuje się pewną synergią, która sprzyja ich lepszemu działaniu, a co za tym idzie, skuteczniejszemu wpływowi na poprawę komfortu treningowego. Dawkowanie cytruliny ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę efekt pompy mięśniowej, bez której wielu sportowców byłoby wręcz niezadowolonych z treningu.

Ponadto można dotrzeć do wielu informacji na temat pozytywnego wpływu cytruliny na organizm. Prowadzone były badania na Uniwersytecie Purdue, których wyniki zdawały się potwierdzać, że systematyczne przyjmowanie cytruliny (zawartej w soku z arbuza) sprzyjało ograniczeniu szybkości odkładania się złego cholesterolu LDL.

Inne badania wykazywały, że odpowiednie dawkowanie cytruliny wpływało na poprawę wydolności oraz wydajności pracy mięśni podczas treningów. Dodatkowe zastosowanie l-cytruliny oraz glutationu sprzyjało zwiększeniu ilości markerów tlenku azotu w kontekście powtarzających się treningów oporowych.

L-cytrulina/cytrulina w formie suplementu może przynieść wiele korzyści, jednak widocznych głównie w kontekście sportów siłowych oraz siłowo-wytrzymałościowych. Wpływa pozytywnie na osiągane wyniki sportowe, jednocześnie wykazując właściwości antykataboliczne, co pozwala na ochronę mięśni przed rozpadem.

Cytrulina - podsumowanie

Stosowanie cytruliny wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu, przy jednoczesnym braku skutków ubocznych. Nie bez powodu jest to bardzo popularny i cieszący się doskonałymi opiniami typ suplementów okołotreningowych. Warto podkreślić, że wielu sportowców, szczególnie uprawiających sporty typowo siłowe lub sylwetkowe, wręcz nie wyobraża sobie udanego treningu bez poczucia rozrywającej pompy mięśniowej. Sięgnij po sprawdzone produkty i ciesz się z ich działania!

Produkty dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysoką jakością oraz pewnym pochodzeniem. Oferta obejmuje bowiem zarówno suplementy marek krajowych, jak i zagranicznych, które cieszą się największym uznaniem wśród naszych klientów.

WARTO PRZECZYTAĆ:

[1]. Bendahan D. et al., Citrulline/malate promotes aerobic energy production in human exercising muscle, „British Journal of Sports Medicine” 2002, 36(4), 282–289.

[2]. Wu G., Morris S.M., Arginine metabolism: nitric oxide and beyond, „Biochemical Journal” 1998, 336(1), 1–17.

[3].Wheatley D.N., Campbell E., Arginine deprivation, growth inhibition and tumour cell death: 3. Deficient utilisation of citrulline by malignant cells, „British Journal of Cancer” 2003, 89(3), 573–576.

 

Poradnik Bodypak