SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY
Trening

27-01-2019

Jaką siłownię wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym kierować się przy wyborze siłowni?
  • jakie są popularne siłownie?
  • co jest ważne podczas korzystania z oferty klubu?
  • jakie są typy siłowni?
  • na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupowania karnetu?

Aktualnie coraz to nowe siłownie i kluby fitness pojawiają się już nawet w małych miejscowościach z daleka od zgiełku miasta, co niegdyś było rzadkością. W dzisiejszych czasach osoba rozpoczynająca przygodę z siłownią już na samym starcie spotyka się z nie lada wyzwaniem. Którą siłownię wybrać pośród multum ośrodków jakie oferują nam właściciele? Na co zwrócić uwagę, czym się kierować i dlaczego?

1. Postaw na lokalizację

Nie od dziś wiadomo, że czas to rzecz bezcenna dlatego odległość od naszej siłowni będzie miała ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że im bliżej tym łatwiej nam będzie do niej dotrzeć, a suplementacja okołotreningowa będzie spokojnie spoczywała na półkach w naszym domu z powodu krótkiego czasu dotarcia do celu. Innym pozytywnym aspektem jest fakt, iż czym bliżej mamy do danego obiektu tym większe prawdopodobieństwo szybszego zaaklimatyzowania się tam i pewności siebie.

Najlepsze odżywki białkowe:

6PAK Nutrition Light Whey Probiotics - 700g
69,99 PLN
Zobacz Produkt
Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey - 2280g
429,99 PLN
Zobacz Produkt

2. Zwróć uwagę na wyposażenie

Dostępność i różnorodność sprzętu to rzecz priorytetowa! Patrz uważnie, co dana siłownia ma Ci do zaoferowania. Obowiązkowym sprzętami są bieżnie i wszelkiego rodzaju maszyny przydatne w treningu cardio, komplet sztang (najlepiej olimpijskie), bogaty stos hantli i ciężarów. Mocnym atutem będzie także zróżnicowanie dostępnych maszyn również znajdujących zastosowanie w treningu i pozwalających na trenowanie mięśni pod różnym kątem. Innym bardzo ważnym elementem, choć niestety ciągle rzadkim będą ogólnodostępne gumy oporowe, minibandy, rollery, podest do martwego ciągu i strefa treningu funkcjonalnego.

3. Atmosfera, trenerzy personalni oraz ludzie

To, ze ludzie budują siłownię nie wiadomo od dziś. Zwróć szczególną uwagę na profesjonalizm trenerów personalnych oraz ich wiedzę i kontakt z ludźmi. Pamiętaj, ze dobry trener to taki, który okaże Ci zrozumienie oraz wykaże się chęcią pomocy… pozytywnej w skutkach pomocy. Drugim aspektem są ludzie trenujący. Oczywiście na siłownię uczęszczasz dla samego siebie, jednak przyjemniej się ćwiczy, kiedy nie słyszysz "niepotrzebnych" uwag? ;)

4. Godziny otwarcia

Jeśli masz pracę zmianową lub spędzasz w niej długie godziny musisz spojrzeć na grafik otwarcia danego klubu. Dlatego mądrze zaplanuj każdy trening i dzień w oparciu o życie zawodowe i prywatne i wybierz siłownię otwartą w szerszym rozkładzie godzin. Coraz częściej spotykane są już siłownie 24h, jednak wciąż jest to niszowa grupa, dlatego zwróć szczególną uwagę na ten punkt.

5. Cena

Przed wybraniem swojej docelowej siłowni zdecyduj jaki typ karnetu będzie CI potrzebny? Czy jest to karnet Open, karnet na konkretne zajęcia, a może jeszcze coś innego? Sprawdź, co otrzymasz w pakiecie po zakupie danego karnetu, gdyż wiele klubów oferuje dodatkowe udogodnienia i profity po zakupie danej opcji. Cena zazwyczaj jest zróżnicowana, dlatego odpowiedz sobie czy wszystko jest CI potrzebne, czy jednak wolisz na czymś zaoszczędzić?

Patryk Rychter

Dietetyk, trener personalny, analityk medyczny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Sport Definition BCAA PRO DEFINITION - 507g

99,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition CREA PAK - 330g

79,98 PLN
Zobacz produkt

Nutrend Flexit Drink GOLD - 400g

79,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak