11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11
Suplementacja

30-07-2019

Odżywki białkowe bez laktozy – ranking

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • Laktoza w życiu człowieka;

  • Odżywki białkowe bez laktozy – jakość;

  • Ranking dostępnych na rynku odżywek białkowych nie zawierających laktozy*.

Laktoza jest dwucukrem (węglowodanem złożonym), występującym w mleku. Jest niezbędna w okresie niemowlęcym jak i wzrostu organizmu ludzkiego. Enzymem odpowiedzialnym za jej trawienie jest laktaza, którego aktywność może stopniowo zanikać na dalszym etapie rozwoju człowieka, tym samym prowadzić do nietolerancji laktozy i pojawiających się problemów trawiennych układu pokarmowego. Do popularnych objawów nietolerancji zaliczyć można bóle brzucha, biegunki, wymioty. Z faktu, iż coraz większa część populacji cierpi na wspomniany wyżej zanik aktywności laktazy i/lub nabywa nietolerancję poprzez kuracje antybiotykami (celiakia, alergie pokarmowe i inne) – firmy suplementacyjne wyszły na przeciw wymaganiom konsumenta, produkując odżywki białkowe pozbawione laktozy.
W procesie produkcji odżywek białkowych, laktoza zostaje oddzielona od serwatki – dzięki czemu otrzymuje się czysty koncentrat czy izolat, łatwo przyswajalny i dobrze rozpuszczalny. Na rynku dostępne są odżywki na bazie protein wołowych, serwatki czy pochodzenia roślinnego. Proces usuwania laktozy przy pomocy mikrofiltracji w przepływie krzyżowym (niskie temperatury) zapewnia minimalny stopień denaturacji białka oraz zachowuje naturalne przeciwciała.
Z obszernej gamy produktów pozbawionych laktozy (lub ograniczonych w jej zawartość do minimum) wyróżnić można kilka produktów godnych uwagi, jak niżej:

1. Iso Whey Zero – BIOTECH USA

Jeden z niewielu izolatów na rynku o tak wysokiej zawartości protein (88%) w produkcie. Iso Whey Zero wiedzie prym na rynku suplementacyjnym w ramach produktów pozbawionych laktozy. Dodatkowym plusem jest niska zawartość cukru oraz tłuszczów, co często zostaje pominięte przy produkcji białek bez laktozy. Producent dodatkowo pozbawił suplement cukru, zastępując je stewią. Szybka wchłanialność i doskonała rozpuszczalność stawia dość wysoko produkt w rankingu odzywek białkowych.
Węglowodany na 25g: 0,48g
Białko na 25g: 22g
Tłuszcze na 25g: 0,48g

2. Extensor izolat białka serwatki 97%

Izolat, w którym całkowicie wyeliminowano laktozę. Posiada bardzo dobry profil aminokwasowy oraz niską zawartość cukrów. Cechuje się bardzo wysoką zawartością protein na porcję. Jest to jeden z niewielu produktów na rynku, które cechuje niepodważalna jakość. Minusem jest na pewno cena i dostępność, dlatego klasyfikuje to odżywkę tuż za produktem oferowanym przez markę Biotech.
Węglowodany na 30g: 0g
Białko na 30g: 27,3g
Tłuszcze na 30g: 0,45g

Produkty, które mogą Cię zainteresować :

6PAK Nutrition Light Whey Probiotics - 700g
69,99 PLN
Zobacz Produkt
Extensor Izolat 97 - 1000g
189,99 PLN
Zobacz Produkt
BioTech Iso Whey Zero - 500g
84,99 PLN
Zobacz Produkt

3. 6PAK Nutrition Light Whey Probiotics

Cechuje się wysoką zawartością białka (80%) i obniżoną zawartością laktozy. „Za” przemawia cena do jakości oraz dostępność odzywki na rynku suplementacji w Polsce. Kolejnym plusem jest bardzo szeroka oferta smaków, a także wykluczenie substancji słodzącej, jaką jest aspartam. Co więcej, zawiera takie kultury bakterii jak LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS.
Węglowodany na 30g: 2,5g
Białko na 30g: 23g
Tłuszcze na 30g: 1,8g

4.Sport Definition That's The Whey ZERO [That's for Her]

Marka Sport Definiton jako jedna z niewielu postawiła na płeć kobiecą w tak prężnym wymiarze, oferując odżywkę białkową bez laktozy na bazie koncentratu białka serwatki bez dodatków roślinnych. Laktoza nie jest wykluczona całkowicie, ale została „zdegradowana” do minimum. Plusem jest obszerny wachlarz smakowy, doskonała rozpuszczalność oraz wysoka koncentracja protein w produkcie.
Węglowodany na 30g: 2,2g
Białko na 30g: 22g
Tłuszcze na 30g: 2,9g

5. 100% ON WHEY GOLD STANDARD

Ostatnim na liście jest produkt marki Optimum Nutrition. Co prawda, nie jest to odżywka na liście produktów bez laktozy, jednakże została wzbogacona o enzym laktazy – dzięki czemu trawienie laktozy przebiega sprawnie. Swoją obecność w rankingu zawdzięcza niepodważalną jakością, bardzo dobrym profilem aminokwasowych, wysoką wartością biologiczną oraz bardzo dobrym czasem wchłaniania.
Węglowodany na 31g: 3g
Białko na 31g: 24g
Tłuszcze na 31g: 1g

* Jest to subiektywna opinia naszej promotorki. 

Sylwia Pietrzak

PROMOTORKA BODYPAK. Przygodę ze sportem zaczęła od najmłodszych lat w sekcji lekkiej atletyki i sportów grupowych (siatkówka). Zasilała sekcje lekkoatletyczne (krótkie dystanse, sztafeta) od szkoły podstawowej aż po okres studiów (Zawisza Bydgoszcz). W międzyczasie poświęcała czas Kobiecej Drużynie Pożarniczej (Kruszwica), przez kilka lat startując w zawodach strażackich (zawsze "na tarczy") oraz taniec nowoczesny i towarzyszki. Już na studiach rozpoczęła zaznajamianie się ze sportami siłowymi w lokalnej fordońskiej siłowni. Przygoda ta trwa od grudnia 2015 aż do dzisiaj. Jest czynnym zawodnikiem PZKFiTS kategorii bikini fitness od 2017 do 2018 roku. Finalistka zawodów sportowych (m.in. Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, Puchar Bałtyku, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness, Mistrzostwa Polski ) - zawsze w obrębie podium. Idąc drogą samokształcenia i rozwoju merytorycznego - w 2019 ukończyła certyfikowany kurs trenera personalnego i instruktora siłowni, rozpoczynając walkę z podopiecznymi "o lepszych siebie" jako trener i doradca żywieniowy. Co więcej, stały bywalec siłowni STEP ONE Bydgoszcz. Od 2018 roku #teambodypak. Prywatnie - magister inżynier Wydziału Budownictwa i urzędnik administracji publicznej w zakresie dróg. Od 10 lat - bydgoszczanka. Prócz siłowni (która zajmuje lwią część życia) czas poświęca na poszerzanie wiedzy z zakresu dietetyki, gotowania, udoskonalania przepisów, układaniu planów żywieniowych oraz... puzzli :) Nie wyklucza powrotu na scenę PZKFiTS.

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g

94,99 PLN
Zobacz produkt

Trec Whey 100 - 900g

89,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition Light Whey Probiotics - 1800g

174,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak