12% ZNIŻKI*  KOD: MIKO12
Trening

24-07-2020

Czy wysiłek na zewnątrz można potraktować jako trening?

Ruch to zdrowie – o tym wie chyba każdy, a jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad tym, czy rozpocząć swoją przygodę z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, odpowiadam: Zdecydowanie! Wiele osób jednak się zastanawia, czy wysiłek podejmowany na zewnątrz można nazwać „treningiem”?

Sam pisząc ten artykuł zastanawiałem się: „czy wysiłek na zewnątrz można rzeczywiście nazwać treningiem”? Tak naprawdę zależy jaki jest to wysiłek. Ogólnie ze słowem trening przeważnie kojarzą się nam: trening na siłownitrening piłki nożnej, trening wytrzymałościowy, interwałowy, funkcjonalny, czy wiele, wiele innych. Lecz czy pod trening można podciągnąć KAŻDĄ aktywność fizyczną? Więc odpowiadam: I tak, i nie!.

Jak rozumieć wysiłek fizyczny?

Jeśli jako wysiłek fizyczny na zewnątrz będziemy rozumieli chociażby: koszenie trawnika, prace w ogrodzie, sprzątanie podjazdu, mycie auta, czy wiele innych podobnych aktywności to wtedy nie będziemy mogli ich nazwać z oczywistych względów treningiem. Jeśli jednak wybierzemy jakąkolwiek inną aktywność fizyczną taką chociażby jak: jeżdżenie na rowerze, bieganie, granie w piłkę nożną/siatkówkę/koszykówkę – to wtedy będziemy mogli to nazwać pewnego rodzaju treningiem. W tym przypadku będzie to nic innego jak trening cardio, czy w zależności od intensywności trening interwałowy.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

6PAK Nutrition Effective Line Omega 3 - 90 kaps.
21,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition PumpKick - 450g
99,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec CM3 1250 Jabłczan kreatyny - 360 kaps.
130,49 PLN
Zobacz Produkt

To w końcu trening, czy nie?

Powyższy temat również możemy rozpatrywać pod kątem tego, iż nie każdą aktywność jesteśmy w stanie wykonać z tą samą intensywnością na zewnątrz jak wewnątrz. Mówię tu głównie o treningu siłowym – chyba, że do dyspozycji na zewnątrz mamy tyle samo sprzętu co wewnątrz siłowni. Jednak czy z uwagi na to, że na zewnątrz będziemy mieli mniej sprzętu – nie możemy tego nazwać treningiem? Zdecydowanie nie! Będzie to również trening, jednak różnić się będzie dostępnością sprzętu, a nie klasyfikowaniem jej bądź nie jako trening. Fajnym przykładem jest trening na taśmach TRX – bez problemu możemy go wykonać na zewnątrz jak i wewnątrz, tak więc w obu przypadkach będzie to trening!

Podsumowanie

Podsumowując niniejszy artykuł chciałbym do pewnej rzeczy Was również zachęcić. Mianowicie chodzi mi o to aby bez względu na wszystko przeznaczyć sobie pewien okres czasu w ciągu tygodnia na aktywność fizyczną! Nie musi to być od razu rozbudowany trening siłowy, czy jakikolwiek inny! Każdy wysiłek fizyczny – nawet ten, który nie będzie nazwany treningiem – ma wspólną i bardzo ważną cechę – pozytywny wpływ na zdrowie, a w dzisiejszym świecie powinniśmy to stawiać zawsze na 1 miejscu!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Whey 100 - 2275g

259,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition VASO PAK - 320g

69,99 PLN
Zobacz produkt

BodyNetics Mini Power Band - 3 szt.

39,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak