CZYSZCZYENIE MAGAZYNÓW! MEGA RABATY! SPRAWDŹ!

ZMA - krótka charakterystyka najbardziej naturalnego suplementu

Podstawowe informacje o działaniu ZMA w krótkim, treściwym artykule.
ZMA - krótka charakterystyka najbardziej naturalnego suplementu
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

ZMA to naturalny suplement, po który sięga coraz więcej osób trenujących różnego rodzaju sporty. Stosowanie tego produktu niesie ze sobą wiele korzyści i dla większości z nas jego wybór może okazać się kluczowy w trakcie pracy nad swoją sylwetką.

Co to jest ZMA?

ZMA to połączenie magnezu, cynku oraz witaminy B6. Substancje te są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka i biorą udział w większości procesów biochemicznych. Na skutek wielu przeciążeń, na które nasz organizm jest narażony poprzez zwiększony wysiłek fizyczny, organizm wykazuje znacznie większe zapotrzebowanie na wiele mikro i makroelementów, jakie między innymi zawiera ZMA. Dzięki ich regularnemu dostarczeniu i uzupełnieniu ich braków jesteśmy w stanie wyeliminować negatywne skutki, jakie możemy odczuć z powodu wzmożonej aktywności fizycznej.

ZMA – działanie:


Opis działania ZMA musimy zacząć od androgenu, jaki jest produkowany przez człowieka, a nosi on nazwę androstendion. U każdego człowieka wytwarzany jest przez nadnercza, a dodatkowym jego źródłem są jajniki u kobiet, natomiast u mężczyzn – jądra. Sam androstendion wykazuje bardzo słabe działanie biologiczne, ale jest prekursorem, z którego powstają bardzo silne androgeny – testosteron i dihydrotestosteron (DHT). Każdy z nas zapewne zdaje sobie sprawę jak pozytywny wpływ ma wysoki poziom testosteronu szczególnie w sportach sylwetkowych. Gdzie tutaj zatem działanie ZMA? Otóż powyższy opis tyczy się przede wszystkim pozytywnego działania cynku, ponieważ to z jego udziałem androstendion konwertuje w sposób naturalny do testosteronu. Jeśli podaż cynku jest niska to przemiana ta zachodzi bardzo wolno, a co za tym idzie spada poziom testosteronu w naszym ciele. Podobne znaczenie ma tutaj magnez. Natomiast witamina B6 pomoże przyswoić większe ilości cynku oraz magnezu.

POLECAMY ZMA:

7Nutrition ZMB + GMC - 90 kaps.

7Nutrition ZMB + GMC - 90 kaps.

 opinii (20)
1 porcja / 0,37 pln
32,99 pln
Activlab ZMA - 90 kaps.

Activlab ZMA - 90 kaps.

 opinii (5)
1 porcja / 1,17 pln
34,99 pln

Bez odpowiedniej dla nas ilości pierwiastków, jakimi są m.in. magnez oraz cynk, możemy doprowadzić do zmniejszenia poziomu testosteronu i jednocześnie do zwiększenia poziomu kortyzolu, a co za tym idzie do rozpadu białek mięśniowych, czyli do katabolizmu mięśniowego. Zatem zamiast zanotować większe przyrosty i z treningu na trening cieszyć się z naszych postępów okazuje się, że nasze działania powodują wręcz odwrotny skutek.

ZMA zapobiega także skurczom mięśni, łagodzi bóle związane z przetrenowaniem, zapobiega wystąpieniu stresu oraz przemęczenia, a także poprawia koncentrację.

Kto powinien stosować ZMA?


Jeśli masz ogólne problemy ze snem, czy to z zasypianiem, czy z regularnością, lub kiedy Twój sen nie jest wystarczająco długi to ZMA jest zdecydowanie produktem rekomendowanym dla Ciebie! W naturalny sposób stymuluje również wydzielanie testosteronu, hormonu wzrostu oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1, więc stosowanie tego produktu może także pozytywnie wpłynąć na Twoje wyniki sportowe zwłaszcza w okresach budowy siły i masy mięśniowej.

Dawkowanie ZMA:

Stosowane jest zazwyczaj na 30-60min. przed snem w dawkach dobranych indywidualnie do potrzeb. Producenci zazwyczaj zalecają dawkę 450-600mg magnezu, 20-30mg cynku oraz 10-12mg witaminy B6. Oczywiście należy ją dobrać indywidualnie biorąc pod uwagę naszą płeć, wiek oraz rodzaj i intensywność wykonywanej aktywności fizycznej.

Podsumowanie:
ZMA to bez wątpienia produkt, który poprzez swoje naturalne działanie może pomóc nam osiągnąć postawione sobie wcześniej cele. Jeśli do tej pory nie próbowałeś regularnie stosować tego suplementu to może właśnie przyszedł czas, aby na własnym ciele przekonać się o jego pozytywnym działaniu? Dla wielu tak niewielki dodatek może okazać się bardzo skuteczny.

Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasję łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, które fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego, co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie. ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

Zostaw opinię