12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Jak utrzymać sylwetkę w wakacje?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i na pewno nie jedno z Was walczyło bądź wciąż walczy o upragniona sylwetkę na wakacje.

Powstaje jednak pytanie jak ja utrzymać przez całe wakacje? Czy jest to możliwe, bez odmawiania sobie przyjemności, które gościć będą na niejednym grillu, czy urlopie wypoczynkowym all inclusive? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Wakacje to fantastyczny czas! Wyjazdy z rodziną, znajomymi nad pobliskie jezioro, morze, czy też dalekie wyprawy w świat. Wszystkie te wyjazdy łączy jedno – wypoczynek i dobra zabawa! Łączy się to jednak jeszcze z jedną rzeczą, której wiele osób się boi, a mianowicie czy poprzez te wyjazdy nie zaprzepaszczą diety oraz wylanych potów na siłowni w drodze po upragniona sylwetkę?!

Odpowiadając na to pytanie przybliżę Wam najpierw z czym wiąże się dieta I jej utrzymanie. Przede wszystkim zdarza się, że osoby mylnie interpretują słowo ,,dieta”. Kojarzą ja z zamknięciem na wszystkie dobre pokarmy tego świata. Na szczęście jest co raz mniej takich osób, bo świadomość na ten temat jest co raz większa. Jednak jeśli myślałeś/aś podobnie – cieszę się, że mogę zmienić Twoje myślenie na właściwe! Dieta to przede wszystkim dobieranie w swoim codziennym jadłospisie produktów o wyższej wartości odżywczej dla organizmu człowieka. Dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii, białka, węglowodanów, tłuszczy oraz witamin i minerałów to podstawy tego aby Wasze zdrowie i sylwetka poprawiały się z dnia na dzień! Dieta zatem nie oznacza tego, że musicie zrezygnować z ulubionych potraw, które nie do końca są,,fit”. Tak – to oznacza, że może się znaleźć w Waszej diecie co jakiś czas ulubiona pizza, kebab, czy hamburger. Oczywiście niniejszy artykuł nie jest przyzwoleniem na jedzenie takich pokarmów codziennie, ale jeśli zdecydujecie się na pizzę, czy inny przysmak – wliczcie go w podaż kaloryczna i nic się nie stanie! To jest tak naprawdę złota reguła tego aby przede wszystkim wytrzymać na diecie i się nie poddawać!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Trec Endurance L-Carnitine 3000 Sport - 100ml
4,99 PLN
Zobacz Produkt
Essence Melatonin - 120 kaps.
14,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition Effective Line Ashwagandha - 90 kaps.
26,99 PLN
Zobacz Produkt

Utrzymanie sylwetki w trakcie wakacji to nic ciężkiego!

Może się wydawać, że przy tyłu okazjach do podjadania w trakcie wakacji: grille, wyjazdy na wypoczynek I jedzenie wszystkiego z all inclusive, utrzymanie sylwetki może być ciężkie. Jednak moim zdaniem o wiele ciężej jest dojść do określonej sylwetki, niż ją utrzymać! Nawet wakacje all inclusive nie muszą być wcale przeszkodą do utrzymania odpowiedniej sylwetki! Wiadomo jak jest na wakacjach all inclusive: duża ilość jedzenia i picia alkoholu, które dostarczają dużej ilości kalorii. Jednak w trakcie wakacji tqk samo dużo jest ruchu jak i dostarczonych kalorii. Jednak może się tak zdarzyć, że pomimo większej podaży ruchu – dostarczycie więcej kalorii i Wasza waga może się zwiększyć. Czy należy wtedy panikować i czy Wasza sylwetka jest już zaprzepaszczona? Zdecydowanie nie! Wiecie dlaczego ciężej jest dojść do upragnionego sylwetki niż ja utrzymać? Właśnie dlatego, że dojście do sylwetki jest procesem zdecydowanie bardziej długotrwałym niż dbanie o to aby ją utrzymać! Nawet jeśli waga wzrośnie – na bieżąco będziecie to obserwować i reagować. Wystarczy po takich wakacjach wejść na tydzień lub dwa minicuta, tak aby znów powrócić do stanu sprzed wakacji! Napisze Wam jeszcze jedna bardzo ciekawą i zastanawiającą rzecz. Może się faktycznie tak zdarzyć, że jedząc to na co macie ochotę na wakacjach, przekraczając pr,y tym podaż kaloryczna – może się okazać, że Wasza sylwetka się nawet poprawi! Dlaczego? Może się tak stać, gdyż organizm po okresie redukcji jest zmęczony – odpocznie na wakacjach od obowiązków zawodowych, a przede wszystkim dlatego, że nie będzie już w stanie ,,oszczędzania” kalorii tylko w trybie ,,wydawania”, obniży się poziom kortyzolu i Wasza sylwetka może się stać bardziej wyraźna. Oczywiście najpewniejszym rozwiązaniem dla zachowania wymarzonej sylwetki będzie utrzymywanie zerowego bilansu kalorycznego, jednak czy faktycznie warto to robić na wyjeździe wakacyjnym? Ja uważam, że wyjazd jest po to aby odpocząć – także od diety. Po powrocie z wyjazdu można w bardzo szybki sposób wrócić do sylwetki, a dobre wspomnienia z wyjazdu wakacyjnego będą niezapomniane!

 

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak