NOC ZAKUPÓW -12%  KOD: 12NOC
Trening

25-11-2022

Spinning

Spinning - na czym polega i jakie przynosi efekty?

Jeśli jesteś osobą aktywną i szukasz dla siebie urozmaicenia w aktywności fizycznej, lubisz rower i podoba Ci się ten rodzaj wysiłku – spinning może być dla Ciebie bardzo dobrą alternatywą aktywnego spędzania wolnego czasu. W niniejszym artykule przedstawię na czym polega spinning oraz jakie przynosi efekty.

Na czym polega spinning?

Spinning to trening kolarski na rowerku stacjonarnym, który odbywa się na oddzielnej sali w siłowni. Rowerek do spinningu różni się nieco od klasycznego rowerka stacjonarnego. Zajęcia z reguły odbywają się w kilku lub kilkunastoosobowych grupkach, a zajęcia są prowadzone przez instruktora, a w trakcie samych zajęć włączona jest muzyka, która nadaje ton i obciążenie treningu. Spinning to aktywność fizyczna, która kształtuje wytrzymałość u osób, które na nią się zdecydowały. Jak wspomniałem wcześniej to muzyka oraz program narzucony przez instruktora narzucają tempo, a także obciążenie każdej jednostki treningowej. Trening ten składa się z trzech części. Pierwsza z nich to krótka rozgrzewka, która rozpoczyna każdą jednostkę treningową – nie tylko spinning. Dzięki temu organizm jest przygotowany do większego wysiłku zmniejszając do minimum ryzyko wystąpienia kontuzji. Następnie przechodzi się do treningu właściwego, który różni się w zależności od zaproponowanego treningu przez danego instruktora. Na samym końcu zwalniane jest tempo treningu, po czym następuje rozciąganie.

Jakie efekty przynosi spinning?

Spinning to bardzo dobry sposób na wzmocnienie wytrzymałości, ale i też na dobrą zabawę, gdyż z reguły trenuje się w grupkach, gdzie jest dużo śmiechu, radości, ciężkiej pracy. Kształtuje charakter, rywalizację, a także zawziętość, która przyda Wam się nie tylko w spinningu, ale i w każdej innej aktywności fizycznej, czy nawet życiu zawodowym i prywatnym. Jakie jeszcze efekty przynosi spinning?

- jak już wspomniałem najważniejszym efektem jest poprawienie wytrzymałości i wydolności organizmu. Dzięki temu treningowi każdy następny trening będzie łatwiejszy i wydajniejszy!

- dzięki uczęszczaniu na spinning spalicie wiele kalorii (w zależności od czasu trwania i intensywności), przez co łatwiej Wam będzie zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej!

- poprawisz swoje samopoczucie! Spinning wyzwala wiele dobrej energii i daje satysfakcję z odbytej jednostki treningowej, dzięki czemu macie lepszy dzień i jesteście bardziej uśmiechnięci! Umożliwia także wyładować negatywną energię skumulowaną stresem życia codziennego, a po treningu jesteście jak nowo narodzeni!

- poprawisz wygląd swojej skóry, a także wzmocnisz mięśnie brzucha, ud i pośladków! Tyle korzyści dzięki spinningowi!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Trec Endurance Isotonic Sport + Energy Gel
36,98 PLN
Zobacz Produkt
Activlab Creatine Monohydrate - 300g
64,99 PLN
Zobacz Produkt
Essensey Kolagen Anti Age - 90 kaps.
39,99 PLN
Zobacz Produkt

Spinning to doskonała forma aktywności fizycznej, która może znaleźć miejsce w Twoim codziennym życiu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną – pamiętaj aby powoli wchodzić w rytm treningowy i koniecznie pamiętaj także o odpowiedniej diecie i regeneracji. To dzięki nim Twój trening będzie jeszcze bardziej efektywny, a co najważniejsze – bezpieczniejszy! Aktywność fizyczna ma przynosić same korzyści, dlatego warto aby była ona zrobiona w sposób przemyślany dlatego nie bój się zapytać o wskazówki dotyczące diety. Efekty treningu, a także odpowiedniego odżywiania przyjdą z pewnością, a Ty odczujesz dzięki temu wiele korzyści!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak