11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Przepis na warstwowe ciasto z odżywką białkową

Czy są tutaj obecni fani twarogu? Jeżeli tak – to ciasto będzie idealnym pomysłem na dwa w jednym czyli: coś słodkiego i coś zdrowego. Ba! Trzy w jednym, bo na dodatek ze sporą ilością białka!

Osobiście uwielbiam twaróg chudy i nie wyobrażam sobie tygodnia bez kilku posiłków na bazie ww. źródła białka. A jak doskonale wiemy – jest to jedno z najbardziej dostępnych jego źródeł na naszym rynku. W tym artykule stworzymy ciasto na bazie 500 g twarogu chudego

Forma o średnicy 16 (okrągła). Może być 12, może być 18 – wówczas można zmienić nieco proporcje składników lub ciasto wyjdzie niższe/wyższe.

Składniki na całość (3 porcje):

- Twaróg chudy 500g,

- Jaja kurze 3 szt. (ok. 150 g),

- Skrobia 45g,

- Erytrytol 75g,

Całość blendujemy na jednolitą masę. Dzielimy ją na 3 równe porcje.

1 porcja, masa kakaowa (podstawa ciasta):

- 1/3 masy ze składników powyżej,

- Kakao niskotłuszczowe 10g,

Blendujemy powyższe składniki i pieczemy 10min w 180 stopniach.

2 porcja, masa “serowa”, jasna:

- 1/3 masy ze składników podanych na początku,

- 20g mąki kukurydzianej,

Całość blendujemy. Nakładamy na wcześniej upieczoną masę kakaową i ponownie pieczemy 10 min w 180 st.

3 masa truskawkowa, różowa:

- 100g truskawek,

- Odżywka białkowa o smaku wiśni, truskawek (kwestia gustu) 15g

Całość blendujemy. Przekładamy na pozostałe masy wcześniej już upieczone i ponownie wkładamy do piekarnika, tym razem na ok. 45 minut (180 st.).

Makro:

1 kawałek ma ok. 124 kcal.
B: 14,4 g; WW: 7,5 g; T: 2,35 g

Sylwia Pietrzak

PROMOTORKA BODYPAK. Przygodę ze sportem zaczęła od najmłodszych lat w sekcji lekkiej atletyki i sportów grupowych (siatkówka). Zasilała sekcje lekkoatletyczne (krótkie dystanse, sztafeta) od szkoły podstawowej aż po okres studiów (Zawisza Bydgoszcz). W międzyczasie poświęcała czas Kobiecej Drużynie Pożarniczej (Kruszwica), przez kilka lat startując w zawodach strażackich (zawsze "na tarczy") oraz taniec nowoczesny i towarzyszki. Już na studiach rozpoczęła zaznajamianie się ze sportami siłowymi w lokalnej fordońskiej siłowni. Przygoda ta trwa od grudnia 2015 aż do dzisiaj. Jest czynnym zawodnikiem PZKFiTS kategorii bikini fitness od 2017 do 2018 roku. Finalistka zawodów sportowych (m.in. Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, Puchar Bałtyku, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness, Mistrzostwa Polski ) - zawsze w obrębie podium. Idąc drogą samokształcenia i rozwoju merytorycznego - w 2019 ukończyła certyfikowany kurs trenera personalnego i instruktora siłowni, rozpoczynając walkę z podopiecznymi "o lepszych siebie" jako trener i doradca żywieniowy. Co więcej, stały bywalec siłowni STEP ONE Bydgoszcz. Od 2018 roku #teambodypak. Prywatnie - magister inżynier Wydziału Budownictwa i urzędnik administracji publicznej w zakresie dróg. Od 10 lat - bydgoszczanka. Prócz siłowni (która zajmuje lwią część życia) czas poświęca na poszerzanie wiedzy z zakresu dietetyki, gotowania, udoskonalania przepisów, układaniu planów żywieniowych oraz... puzzli :) Nie wyklucza powrotu na scenę PZKFiTS.

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Sport Definition That's The Whey - 2270g

219,99 PLN
Zobacz produkt

Formotiva Muscle Brick Isolate - 1000g

89,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition 80 Whey Protein - 908g

84,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak