-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

Czy da się spalić tłuszcz tylko z brzucha ?

Wpisując w sieci powyższe zagadnienie pojawiło się ogrom artykułów i reklam ukierunkowanych na jedno – utwierdzenie pytającego w przekonaniu, że tak da się schudnąć tylko z brzucha i to właśnie pytającego wina, że tego nie potrafi osiągnąć. No, cóż. W tym artykule dostaniecie tylko rzetelną dawkę popularnej badaniami wiedzy w tej dziedzinie ! To oczywiście tyczy się również aspektu redukcji tkanki tłuszczowej z innych, pojedynczych partii ciała.
Czy da się spalić tłuszcz tylko z brzucha ?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Czy da się spalić tłuszcz tylko z brzucha?

Wpisując w sieci powyższe zagadnienie pojawiło się ogrom artykułów i reklam ukierunkowanych na jedno – utwierdzenie pytającego w przekonaniu, że tak da się schudnąć tylko z brzucha i to właśnie pytającego wina, że tego nie potrafi osiągnąć. No, cóż. W tym artykule dostaniecie tylko rzetelną dawkę popularnej badaniami wiedzy w tej dziedzinie ! To oczywiście tyczy się również aspektu redukcji tkanki tłuszczowej z innych, pojedynczych partii ciała. I tutaj, przykładowo - kobiety często chcą schudnąć tylko z ud lub brzucha, a mężczyźni najchętniej z brzucha, pozostawiając resztę totalnie bez zmian. Zobaczmy czy to realne. Spalanie tłuszczu z brzucha dla większości osób walczących o zmianę sylwetki, stanowi najczęściej spore wyzwanie. Tajemnicą sukcesu jest jednak odpowiednie podejście do tematu redukcji tkanki tłuszczowej i poznanie mechanizmów naszego ciała.

Spalacze, które mogą Cię zainteresować:

Universal Animal Cuts - 42 sasz.

Universal Animal Cuts - 42 sasz.

 opinii (25)
249,99 pln

Dieta a spalanie tłuszczu z brzucha

Nie bez powodu często się słyszy, że spalanie tłuszczu z brzucha – podobnie jak z każdej innej partii mięśniowej – należy rozpocząć w kuchni. Co to tak naprawdę oznacza ? Bez zmiany nawyków żywieniowych twój wysiłek związany z ćwiczeniami pójdzie na marne. Oczywiście kluczem jest deficyt kaloryczny, ale jak się okazuje – jakość jedzenia też jest bardzo istotna. Należy zrozumieć więc, że miejscowe spalanie tłuszczu z brzucha nie jest możliwe i sam proces będzie związany z ogólnym spadkiem ilości tłuszczu w naszym ciele. Podstawą jest dieta redukcyjna, która dostarczy naszemu ciału mniej kalorii niż potrzebujemy do „zużywania” na co dzień. W celu wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skorzystać ze specjalnego wzoru (robi to dietetyk ale są też strony www z tymi wzorami), a następnie odjąć 200-500 kcal, a czasami więcej (wszystko bardzo indywidualnie do przypadku dobiera dietetyk) od codziennego zapotrzebowania. Prostszymi słowami, deficyt kaloryczny, to taki stan, gdy nasza  w ciągu dnia jest wyższa niż spożywamy kalorii w jedzeniu, tzn. spalamy więcej niż jemy !! To tak kolokwialnie mówiąc.

Co dalej?

Kolejnym krokiem będzie albo kontrola ilości codziennie spożywanych kalorii albo ułożenie jadłospisu – takiego, który zapewni nam odpowiednią ilość kalorii, makroskładników. To jednak proces przejściowy. Jako dietetyk kliniczny uważam, że każdy z Nas jest na innym etapie i być może większość z Nas powinna chociaż raz w życiu przejść przez etap liczenia kalorii. Jednak absolutnie nie jestem zwolenniczką ciągłego liczenia kalorii, każdego grama itd. Są osoby, którym się to sprawdza i oczywiście nie umniejszam im i ich celom. Niemniej jednak, ja chcę nauczyć moich podopiecznych zdrowego podejścia do zdrowego odżywiania, które nazywany jest dietą. Dieta kojarzy się z czymś chwilowym, a przecież zależy nam na formie na lata, na zdrowiu latami, a nie „do lata” i na chwilę.

Wracając do tematu, wiesz już, że tkanka tłuszczowa spada dzięki deficytowi kalorii. Bardzo ważna jest jakość pożywienia czyli wspomniane wyżej zdrowe nawyki. W tym aspekcie będziemy brać pod uwagę głównie produkty korzystnie wpływające na estetykę brzucha, tj.: nie powodują wzdęć i nie są przetworzone.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Sport Definition Fat No More - 120 kaps.

Sport Definition Fat No More - 120 kaps.

 opinii (31)
1 porcja / 1,75 pln
69,99 pln
Najniższa cena: 79,99 pln -13%
Trec ClenBurexin - 90 kaps.

Trec ClenBurexin - 90 kaps.

 opinii (4)
1 porcja / 1,33 pln
59,99 pln
6PAK Nutrition Heat Caps - 90 kaps.

6PAK Nutrition Heat Caps - 90 kaps.

 opinii (1)
1 porcja / 1,33 pln
39,99 pln

Podstawy to:

- regularne posiłki,

- duże ilości warzyw,

- produkty nieprzetworzone,

- lekkostrawne mięso (np. kurczak lub indyk, ryby, owoce morza),

- a także warto podmienić produkty o wysokim indeksie glikemicznym na te o niskim (np. jasne pieczywo na ciemne).

- Warto także zwiększyć podaż wody, która w połączeniu z błonnikiem zapewni sytość i regularne wypróżnianie się.

Dodatkowo, redukcję tkanki tłuszczowej (w tym tłuszczu z brzucha) ułatwi unikanie:

- Produktów wysokotłuszczowych typu mięsa czerwone, bekon, boczek, tłuste sery

- słodyczy – te warto zastąpić owocami, zdrowszymi odpowiednikami deserów

- przetworzonych produktów np. chipsy, fastfoody

- produkty powodujące wzdęcia typu ciecierzyca, fasole (pomijaj tylko jeśli masz po nich uporczywe wzdęcia)

Już trzymanie wymienionych wyżej wskazówek będzie krokiem do przodu dla Ciebie, jeśli walczysz z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu. Należy jednak pamiętać, że sukces zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, dlatego nie powinniśmy się porównywać. Znajoma chwali się, że dzięki herbatce o nazwie XYZ schudła tylko z brzucha ? Tak jej się zapewne wydaje. Nie jest to fizjologiczne możliwe by deficyt objął tylko 1 partie. Niestety, nie ma na to półśrodków.

Trening na spalanie tłuszczu z brzucha ?

Tak, jeśli przeczytasz uważnie powyższe akapity i po prostu ten brzuch będziesz na treningu stopniowo wzmacniać. Warto do treningu włączyć ćwiczenia głębokie. Do deficytu, który przyczyni się do Twoich wymarzonych efektów przyczynią się tu wszelkie aktywności ogólnorozwojowe, tj. bieganie, jazda na rowerze, pływanie, spacery itd.

Suplementy które spalą brzuch

Nie istnieją takie suplementy, które zagwarantują płaski brzuch bez odpowiedniego zaangażowania – czyli diety i wysiłku fizycznego. Możemy jednak wspomagać nasze ciało. W tym celu polecamy przede wszystkim naturalne spalacze, tj.

- zieloną herbatę,

- ostrą paprykę,

- błonnik,

- kofeinę,

- cynamon

- czarny pieprz

- suplementy z mieszaniną wyżej wymienionych substancji

Podsumowanie

Spalanie tłuszczu z brzucha związane jest z równomiernym odchudzaniem. Nie ma półśrodków. W niektórych przypadkach, pomimo starań, tłuszcz z brzucha jest redukowany na samym końcu. To całkowicie normalne zjawisko, a wiele efektów będzie zależnych od indywidualnych predyspozycji ćwiczącego. To pewne, że trening wspomagany odpowiednio dobraną dietą i suplementami jest dobrą drogą dla każdego, kto marzy o płaskim brzuchu – nie tylko w okresie wakacyjnym. Warto dbać o siebie na co dzień, nie tylko do lata.

Promotorka Bodypak. Dietetyk kliniczny po Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz certyfikowany trener personalny. Ponadto uczestniczka wielu szkoleń o tematyce zarówno dietetycznej, jak i treningowej. Na co dzień prowadzi pacjentów dietetycznie online oraz prowadzi treningi personalne z dojazdem i wirtualnie. Specjalizuje się w dietoterapii chorób autoimmunologicznych (m.in. Hashimoto, IO). Jej pasje to trening siłowy, joga i jazda konno.

Zostaw opinię