11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Jaką odżywkę białkową wybrać?

Jaką odżywkę białkową wybrać? Przedstawienie 3 najlepszych odżywek białkowych dostępnych na rynku

Wielu adeptów różnego rodzaju aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania na pewno prędzej czy później stanie przed rozwiązaniem problemu jakim jest wybór odpowiedniej odżywki białkowej. Półki sklepowe niemalże uginają się od wielu różnych odżywek białkowych i wybór nie jest prosty. Niniejszy artykuł pozwoli Wam jednak być bliżej wybrania odpowiedniej dla Was odżywki białkowej.

Odżywka białkowa ma za zadanie uzupełnić braki białka w diecie, a szczególne zastosowanie ma po zakończonej jednostce treningowej, kiedy w szybki sposób umożliwia uzupełnienie aminokwasów, przez co organizm szybciej rozpoczyna proces regeneracji. Nie mają one za zadanie w całości uzupełnić białko w diecie – ma być jedynie uzupełnieniem dobrze zbilansowanej diety.

Wybór odpowiedniej odżywki białkowej – od czego zależy?

Znalezienie odpowiedniej odżywki białkowej nie jest trudne, ale przede wszystkim na początku musicie sobie zadać pytanie – w jakim celu potrzebujecie białko i jaki macie zakres cenowy. Najlepiej jest wybierać białko po źródle z jakiego odżywka białkowa została pozyskana. Poniżej przedstawię te najbardziej popularne:

1. Koncentrat białka serwatkowego.

Jest to zdecydowanie najbardziej popularne źródło białka. Posiada pełen profil aminokwasowy, ponad połowa składu stanowią aminokwasy egzogenne, a więc te, których człowiek nie jest w stanie sam syntetyzować. Jest to białko szybko wchłanialne a jego najczęściej spotykanym rodzajem jest koncentrat białka serwatkowego. Ma on bardzo dobry stosunek ceny do składu. Sprawdzi się bardzo dobrze w trakcie budowania masy mięśniowej, bądź jako zamiennika białka w ciągu dnia. Polecam Wam Koncentrat białka serwatki – TREC Whey 100 firmy TREC Nutrition, który wytwarzany jest w procesie ultrafiltracji, dzięki czemu ma niską zawartość tłuszczu oraz laktozy.

2. Izolat białka serwatki

Bardzo dobre źródło białka, które w swoim składzie pełen profil aminokwasowy o bardzo szybkim stopniu wchłaniania, przy jednoczesnym niskim poziomie węglowodanów oraz tłuszczy. Idealnie sprawdzi się po treningu jako szybki sposób na dostarczenie aminokwasów, w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej, gdzie każda kaloria się liczy, a także jako uzupełnienie białka w diecie. Zdecydowanie moim (ale nie tylko moim) numerem 1 pod względem izolatu białka serwatki jest Whey Isolate firmy 6 pak nutrition – zwłaszcza smak solony karmel!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Trec BoogieWhey - 2000g
219,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition Whey Isolate - 700g
109,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Casein 100 - 1800g
209,99 PLN
Zobacz Produkt

3. Białko kazeinowe

Białko kazeinowe charakteryzuje się długim czasem wchłaniania, co czyni ją idealną odżywką białkową stosowaną na noc, lub w momencie gdy wiecie, że kolejny posiłek spożycie dopiero za kilka godzin. Ja polecam Wam CASEIN 100 firmy TREC Nutrition.

Źródła białka to bardzo ważny aspekt przy wybieraniu odżywki białkowej. Oczywiście najlepiej byłoby wybrać izolat białka serwatki, z uwagi na jego wysoki poziom aminokwasowy oraz szybki czas wchłaniania. Jednak to co jest najlepsze – przeważnie najwięcej kosztuje, więc jeśli liczycie swój budżet dokładnie – idealnym wyborem będzie dla Was będzie koncentrat białka serwatki. Sprawdzi się idealnie w procesie budowania masy mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej jak i uzupełnienie białka w diecie.

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak