-15% na wszystkie BESTSELLERY  KOD: BEST15

5 najlepszych suplementów na siłę

Dowiedz się więcej jakie suplementy zastosować, aby zwiększyć swoją siłę mięśniową!
5 najlepszych suplementów na siłę
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Trenujesz już jakiś czas na siłowni i widzisz, że twój progres siłowy obniża się? Tak jak na samym początku z tygodnia na tydzień potrafiłeś podnieść ciężar o 5-10% większy, tak teraz czujesz, że stoisz w miejscu, a nawet cofasz się? Cóż, bycie początkującym ma swoje zalety i wady. Zaletą jest to, iż twoje mięśnie są świeże i potrafią szybka zaadoptować się do warunków jakie im stwarzasz. Szybciej się regenerują i szybsza jest reakcja na nowe bodźce np. w postaci zwiększonego ciężaru, z czasem jednak ciężej zaskoczyć mięśnie czymś nowym, a tobie ciężej jest przejść na poziom wyżej. Czas pomyśleć o suplementacji, która pomoże ci pobić rekord w wyciskaniu.

Absolutnie nr 1 - kreatyna

Na rynku występują obecnie różne formy kreatyny, najpopularniejszą jest monohydrat kreatyny i jest to pierwszy rodzaj stosowany przez kulturystów już paręnaście lat temu. Obecnie jednak monohydrat został wyparty przez jabłczan kreatyny, stabilniejszą formę, która nie powoduje skutków ubocznych w postaci gromadzenia się wody podskórnej. Ale co to właściwie jest kreatyna i co ona nam daje ?
Podczas wysiłku beztlenowego trwającego od paru do parunastu sekund, głównym źródłem energii jest tak zwane ATP, kreatyna zwiększa zasoby ATP dzięki czemu masz siłę na jeszcze jedno, dwa powtórzenia więcej, a także na udźwig większego ciężaru. Kreatyna posiada ogromny potencjał energo-twórczy. Działa silnie anabolicznie powodując zwiększenie siły, oraz masy mięśniowej.
Pamiętaj aby przyjmować ją zawsze w okolicach okołotreningowych, czyli przed i zaraz po treningu. Porcja nie powinna przekraczać 5 gramów jabłczanu kreatny. Tak naprawdę nie ma znaczenia jaką formę kreatyny wybierzesz, każda działa tak samo skutecznie.

Polecamy:

Universal Creatine Powder - 500g
Universal Creatine Powder - 500g
 opinii (26)
114,99 pln
Najniższa cena: 129,99 pln -12%

Nr 2 - arginina

Nie bez przyczyny arginina znalazła się w tym zestawieniu. Arginina powoduję zwiększenie tlenku azotu we krwi, co przykłada się na lepszy transport aminokwasów, oraz glukozy do mięśni, a im więcej aminokwasów i glukozy tym więcej siły masz na treningu. Wspomaga również regeneracje po treningową, a  także daje uczucie niesamowicie napompowanych mięśni podczas treningu. Ten efekt na pewno ci się spodoba.
Dawkowanie to od 2 do 4 gramów na 30 minut przed treningiem.

Polecamy:

FitMax BASE Arginine AKG - 200g
FitMax BASE Arginine AKG - 200g
 opinii (5)
39,99 pln
Najniższa cena: 46,99 pln -15%
Trec AAKG Mega Hardcore - 240 kaps.
  • -15% | KOD: BEST15
Trec AAKG Mega Hardcore - 240 kaps.
 opinii (6)
1 porcja / 1,42 pln
84,99 pln
Najniższa cena: 84,99 pln

Nr 3 - beta-alanina

Beta-alanina jest głównie wykorzystywana przez sportowców wytrzymałościowych, uprawiających np. bieganie, ponieważ opóźnia uczucie zmęczenia, oraz eliminuje kwas mlekowy z mięśni, który przeszkadza w długim treningu. Jak oddziałuje na siłę i dlaczego pomaga podczas treningu siłowego ? Otóż beta-alanina oprócz wyżej wymienionych właściwości również ma zdolność do podwyższenia naturalnej produkcji testosteronu.  A jak wiadomo, im więcej testosteronu tym większa jest twoja siła mięśni.  Dodatkowym bonusem jest opóźnienie zmęczenia mięśni, możesz trenować dłużej i ciężej, co przyczynia się do bezpośredniego wzrostu twoich mięśni.
Dawkowanie do od 3 do 6 gramów na 30 minut przed planowana aktywnością fizyczną.

Nr 4 - boostery testosteronu

Na rynku występują obecnie dwa produkty godne uwagi, które wg badań zwiększają naturalną produkcję testosteronu. Jest to DAA, oraz tribulus terrestris . Obydwa produkty efektownie stymulują naturalną produkcje testosteronu, co za tym idzie, zwiększa ATP w organizmie, oraz oczywiście siłę mięśniową. Testosteron odkrywa kluczową rolę podczas budowania masy mięśniowej. Kobiety posiadają niewielką ilość tego hormon dlatego też nie są wstanie rozbudować, aż tak swojej sylwetki. Dzięki testosteronowi nie tylko zwiększysz siłę mięśni, ale i anabolizm, a to oznacza, iż aminokwasy zostaną w znaczny lepszy sposób wykorzystane przez organizm w celu naprawczym organizmu. Dzięki boosterom zauważysz również lepsze spalanie tkanki tłuszczowej, ogólne polepszenie samopoczucia, oraz większej chęci do życia.

Polecamy:

7Nutrition VOLCANO - 150 kaps.
7Nutrition VOLCANO - 150 kaps.
 opinii (6)
1 porcja / 2,33 pln
69,99 pln
Najniższa cena: 79,99 pln -13%

Nr 5 - BCAA i Glutamina

Aminokwasy rozgałęzione BCAA, oraz glutamina odpowiedzialne są głównie za ochronę naszych mięśni przed katabolizmem, jednak podczas ciężkiego treningu mogą zostać wykorzystane przez organizm jako dodatkowe źródło energii. Ponadto BCAA daje sygnał organizmowi, iż potrzebuje on więcej energii w danym momencie, co skłania go do wykorzystania tłuszczu jako dodatkowe źródło energii. Dzięki temu jesteś wstanie wykonać jeszcze jedno, dwa powtórzenia więcej ze sztangą.
Również glutamina zgromadzona w mięśniach przyczynia się bezpośrednio do zwiększonej siły podczas treningu. Dodatkowym plusem przyjmowania glutaminy jest pobudzenie organizmu do wydzielania hormonu wzrostu.
Dawka BCAA – 1 gram na 10kg masy ciała, przed i po treningu
Dawka glutaminy – 5-10 gramów przed i po treningu, oraz przed snem

Na tej liście umieściłbym jeszcze jedną pozycję, mianowicie Vitargo. Vitargo są to węglowodany o wolnym uwalnaniu, ale bardzo łatwo trawione przez organizm. Podczas treningu siłowego wykorzystujesz glukozę, gdy jest jej za mało odczuwasz brak sił, oraz brak pompy na treningu, dzięki piciu podczas treningu Vitargo zapewniasz stały dostęp do łatwo dostępnej glukozy i masz pewność, iż nie zabraknie ci sił. Vitargo jest o tyle dobre, iż nie powoduje nagłego skoku cukru, lecz utrzymuje go na stałym poziomie.

Dietetyk sportowy.

Zostaw opinię