SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY
Suplementacja

10-05-2018

Suplementy ALL IN ONE - czy warto je stosować?

W obecnych czasach – pośpiechu, natłoku obowiązków i coraz mniejszej ilości czasu… osoby trenujące szukają coraz to szybszych i skutecznych metod pozwalających zaoszczędzić tak cenny dla każdego czas. Mowa tutaj o każdym aspekcie życia – diecie, treningu i aspekcie suplementacji.

Ta ostatnia jest coraz to mocniej przesycona różnego typu nowościami, coraz to nowymi recepturami i połączeniami składników. A wszystko po to, aby nam – osobom trenującym, jeszcze mocniej wszystko ułatwić i pomóc zoptymalizować każdy detal. I tu właśnie pojawiają się odżywki typu ALL IN ONE (wszystko w jednym). Czym są? Dla kogo będą odpowiednie? Co zawierają? I czy są skuteczne, a jeśli tak to kiedy? I co najważniejsze – jak je stosować?

Czym są suplementy ALL IN ONE - AIO?

Na wstępie należy wspomnieć, iż produkty AIO (ALL IN ONE) to suplementy zawierające w swoim składzie, jak sama nazwa wskazuje – wiele różnego rodzaju składników. Najczęściej są to połączenia białka, węglowodanów prostych oraz złożonych, witamin i podstawowych pierwiastków (magnez, potas etc.) oraz składników specjalnych: kreatyny, argininy, kwasu alfa liponowego (ALA), cytruliny. Często są wzbogacane również o wyciągi z tribulus terrestris, popularnego boostera testosteronu oraz taurynę i HMB. Oczywiście to tylko niektóre z całej gamy związków stosowanych w tego typu odżywkach, a ich dobór, proporcje i procentowa zawartość zależą już stricte od danego producenta.

Biorąc pod uwagę powyższy opis, odżywki ALL IN ONE można scharakteryzować jako bardzo zaawansowane składowo i kompletne produkty, które są przeznaczone dla różnego typu sportowców (amatorskich i wyczynowych), którym zależy na wprowadzeniu ich organizmów w stan anabolizmu po ciężkich sesjach treningowych – zarówno w sportach siłowych, jak i wytrzymałościowych. Przyczyniają się one do rozbudowy suchej masy mięśniowej oraz rozwoju siły i wytrzymałości poprzez odpowiedni dobór składników podstawowych i specjalnych, takich jak kreatyna czy mimetyki insuliny.

POLECAMY:

BioTech After - 420 g
74,99 PLN
Zobacz Produkt
IHS Iron Recover - 900g
139,00 PLN
Zobacz Produkt
7Nutrition BB Volumizer - 500g
139,99 PLN
Zobacz Produkt

Czy suplementy AIO po treningu to dobry pomysł?

Odpowiedź brzmi, jak prawie zawsze: i tak, i nie. Na odpowiedź należy spojrzeć przekrojowo i z indywidualnym podejściem, biorąc pod uwagę złożoność każdej osoby, dla której preparat ma być przeznaczony.

TAK – w przypadku osób, którym odpowiada przede wszystkim gotowy skład i proporcje poszczególnych składników danej odżywki. Jeśli dany produkt spełnia Twoje oczekiwania, sprawi, że zaoszczędzisz sporo czasu na pakowaniu, co niestety jest spotykane w przypadku osobnych suplementów, to jest to opcja dla Ciebie. Należy również zauważyć, że wygoda stosowania jest tutaj maksymalna – jeden produkt zastępuje często dziesięć innych z uwagi na złożony i przekrojowy skład. Dlatego, jeśli jesteś osobą, która ceni sobie powyższe cechy, to tego typu odżywka spełni Twoje oczekiwania.

NIE – jeśli jesteś osobą, która mocno indywidualnie podchodzi do swojej suplementacji i preferuje częste zmiany proporcji poszczególnych składników, a także stosuje je w oddzielnych porach dnia. Innym aspektem, który przemawia za tym, iż wybór własnego mix będzie lepszym rozwiązaniem jest po prostu świadomość, że nie znajdziemy suplementu, który wpasuje się idealnie w nasz protokół ilościowy składników, które preferujemy po treningu (za mało białka, za dużo węglowodanów, zbyt mała ilość glutaminy etc.). Z uwagi na powyższe – jeśli preferujesz wspomniane cechy i cenisz sobie własny schemat suplementacji, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór własnej mieszanki potreningowej.

Podsumowanie

Jak widać, nie ma jednej, idealnej odpowiedzi na powyższe pytanie, a wszystko, w tym również suplementacja, powinna stanowić indywidualny element życia każdego sportowca. Jest to niezmiennym gwarantem maksymalizacji efektów i czerpania rozciągniętej w czasie satysfakcji z uprawiania danej dyscypliny sportu – czy to na poziomie zawodowym, czy amatorskim. Każdy z nas musi sobie zadać podstawowe pytania – na co stawiam, co chcę osiągnąć i czy taki wybór będzie dla mnie optymalny.

Patryk Rychter

Dietetyk, trener personalny, analityk medyczny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Scitec Trans-X Professional - 1816g

74,90 PLN
Zobacz produkt

Levrone Levro Recovery - 525 g

74,99 PLN
Zobacz produkt

BSN Rebuild Edge - 450g

109,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak