-15% na wszystkie BESTSELLERY  KOD: BEST15

Co zrobić aby dieta nie była monotonna?

Monotonność diet to dość spotykany problem wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem. Prowadzi to do tego, że w większości osoby te rezygnują i szybko wracają do starych nawyków. Rzecz w tym, że dieta wcale nie musi być monotonna, a o tym jak to zrobić – napiszę w niniejszym artykule.
Co zrobić aby dieta nie była monotonna?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Monotonność diet to dość spotykany problem wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem. Prowadzi to do tego, że w większości osoby te rezygnują i szybko wracają do starych nawyków. Rzecz w tym, że dieta wcale nie musi być monotonna, a o tym jak to zrobić – napiszę w niniejszym artykule.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

6PAK Nutrition 80 Whey Protein - 908g
  • -15% | KOD: BEST15
6PAK Nutrition 80 Whey Protein - 908g
20 Niezweryfikowane
1 porcja / 2,67 pln
79,99 pln
Najniższa cena: 79,99 pln
Trec Whey 100 New Formula - 700g
  • -15% | KOD: BEST15
Trec Whey 100 New Formula - 700g
79,99 pln
Najniższa cena: 79,99 pln

Dieta, czy też jak ja ją wolę nazywać: „zmiana nawyków żywieniowych” to najlepsza opcja dla Waszego organizmu jaką możecie wybrać. Odpowiednie żywienie w ciągu dnia przyniesie Wam nie tylko poprawę Waszej sylwetki, ale przede wszystkim zdrowia, które jest bezcenne i warto o nie dbać każdego dnia. Jeszcze kilka lat temu mogliście się spotkać ze stereotypem diet typu: ryż, kurczak, brokuł, polej oliwą – powtarzaj kilka razy dziennie. No może jeszcze ewentualnie dochodziła do tego słynna owsianka z odżywką białkową oraz bananem. Jak to jednak bywa ze stereotypami – często one mijają się z prawdą i tak samo jest w niniejszej sprawie. Dieta to nie monotonia, choć często tą „monotonię” narzucamy sobie sami. Powodów związanych z tym jest wiele, ale najczęstszą jest po prostu brak czasu na gotowanie i pójście na prostotę w daniach, powielając je w nieskończoność. W tym momencie pozwolę sobie na przejście do meritum niniejszego artykułu, który będzie także rozwinięciem moich wcześniejszych myśli. Co zatem należy zrobić aby dieta nie była monotonna?

Co zrobić aby dieta nie była monotonna?

1. Czas przeznaczony na przygotowanie posiłków: nie raz, nie dwa spotykam się ze stwierdzeniem osób, które chciałyby coś zmienić w swoim odżywianiu: „ja nie mam czasu na spędzanie w kuchni kilku godzin dziennie, by to wszystko ugotować”. Gdy słyszę coś takiego nasuwa mi się zawsze tylko jedna myśl: „szykować jedzenie dla siebie i tak musisz, a przygotowanie zdrowego jedzenia wcale nie jest takie czasochłonne”! To nie jest tak, że musisz spędzać 2 godziny dziennie w kuchni by mieć bardzo dobrą dietę pod kątem smakowym, zachowując przy tym różnorodność posiłków! Często ludzie nie zdają sobie sprawy ile spędzają czasu nad social media, czy przy telewizorze tracąc przy tym wiele cennego czasu na gotowanie, które zajmie maksymalnie godzinę aby móc ugotować sobie na 2-3 dni! Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka i naprawdę są osoby, które nie mają wiele czasu na gotowanie. Mimo wszystko jednak jestem zdania, że już nawet 45 minut pozwala na przygotowanie różnorodnych posiłków na 2-3 dni!

2. Przygotowanie półproduktów wcześniej: dotyczy to w głównej mierze produktów białkowych, a dokładnie mięsa oraz ryb. Przed zamrożeniem czy to piersi z kurczaka, indyka, czy innych ryb – warto je poporcjować przed zamrożeniem tak aby później tylko odmrozić w ilości jaką potrzebujecie! Zaoszczędzicie dzięki temu cenny czas, który będziecie mogli przeznaczyć dla swoich najbliższych!

3. Nie musisz być masterchefem aby móc gotować! Często barierą przed rozpoczęciem diety jest myśl: „ja przecież nie umiem gotować”! Pamiętajcie, że dieta nie opiera się na samych przegrzebkach, czy też idealnie wysmażonych stekach, w których poziom wysmażenia miałby decydować o efekcie Twojej diety. Ważne aby to co przyrządzicie smakowało Wam i nie kłóciło się z Waszymi możliwościami finansowymi! To, że macie mniejsze umiejętności kulinarne nie oznacza również, że będziecie spędzać o wiele więcej czasu w kuchni! Podejdźcie do tego ze spokojem, rozplanujcie posiłki, na które macie ochotę, poczytajcie chwilkę o tym jak je przyrządzić i do roboty!

4. Nie musisz gotować posiłków na każdy posiłek! Istnieje wiele zamienników w diecie i nie jest prawdą, że każdy posiłek musi być przygotowywany kilkanaście minut, spędzając je nad garkami. Wystarczy kupić kilka półproduktów, które nadają się na błyskawiczny posiłek takich jak: wafle ryżowe, pieczywo pełnoziarniste, dobrej jakości wędliny, płatki jaglane, plastry łososia, serek wiejski, orzechy, odżywka białkowa. Wymieniać takich produktów mógłbym jeszcze więcej, lecz wszystkie je łączy jedna cecha: szybko i smacznie:

Odżywka białkowa z orzechami i płatkami jaglanymi;

Pieczywo pełnoziarniste z plastrami łososia;
Wafle ryżowe z masłem orzechowym oraz serkiem wiejskim.

To tylko kilka przykładów posiłków których przygotowanie zajmuje dosłownie 2-3 minuty, a dostarczy Twojemu organizmowi źródło pełnowartościowych makroskładników!

Jestem przekonany, że po zastosowaniu niniejszych wskazówek gotowanie będzie dla Was szybsze, a co za tym idzie nie będziecie musieli przekładać w nieskończoność daty rozpoczęcia diety. Pamiętajcie, że jeść tak czy tak musicie, a zdecydowanie lepiej dla Was samych będzie wybranie tej zdrowszej ścieżki!

Trener personalny, który od 2016 r. nieprzerwanie pomaga ludziom zmienić ich sylwetki, nawyki żywieniowe i podejście do aktywności fizycznej. Pasjonat zdrowego odżywiania i siłowni. Związany ze sportem od 7. roku życia - wtedy pojawiła się piłka nożna. Jego przygoda z futbolem trwała aż 20 lat! Nową pasją Michała jest startowanie w zawodach sylwetkowych w kategorii "Men's Physique". Jego największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe to 5. miejsce na zawodach FIWE w 2021 roku, ale nie odpuszcza i idzie po więcej!

Zostaw opinię