ZNIŻKA -12% ZA MINIMUM 150 zł  KOD: WRZ12
Wygląda na to, że znajdujesz się na terenie Polski. Jeśli chcesz abyśmy wsyłali Ci towar do innego kraju ustaw go aby obliczyć odpowiednio wszystkie ceny i koszty.
Kraj dostawy
Super zniżka -12% na zakupy powyżej 150 zł. Sprawdź

Pierwsze kroki i planowanie w osiągnięciu celu

Zmora wielu osób początkujących i rozpoczynających swoją przygodę z szeroko pojętą „siłownią”, kulturystyką i światem fitness. Od czego zacząć? Co będzie dla mnie optymalne? Jak osiągnąć swój cel?
Pierwsze kroki i planowanie w osiągnięciu celu
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jak osiągnąć swój cel
• Co jest w tym najważniejsze
• Jak zaplanować początki ze sportem
• Rola diety oraz treningu
• Aspekt suplementacyjny w sporcie

Zmora wielu osób początkujących i rozpoczynających swoją przygodę z szeroko pojętą „siłownią”, kulturystyką i światem fitness. Od czego zacząć? Co będzie dla mnie optymalne? Jak osiągnąć swój cel?

Krok pierwszy – zacznij od postawienia sobie celu

To wiele ułatwi i sprawi, że dalsza droga będzie nieco jaśniejsza. Dobrze sprecyzowany cel jest bardzo ważny ze względu na dalsze postępowanie w kwestii tematyki zaawansowanej, tj. plan treningowy, dieta oraz suplementacja. Właśnie on (cel) będzie determinował Twoją dalszą ścieżkę. Pamiętajmy jednak, by nie był on zbyt… górnolotny. Postawiajmy sobie małe cele, możliwe do zrealizowania, które to sukcesywnie będą przybliżały nas do głównego trofeum (start w zawodach, utrata X kg, forma na lato itd.)
Mamy cel? Świętnie, a więc teraz planowanie…

Suplementy, które mogą Cię zainteresować:

6PAK Nutrition Light Whey Probiotics - 1800g
6PAK Nutrition Light Whey Probiotics - 1800g
78 Niezweryfikowane
1 porcja / 2,92 pln
174,99 pln

Po ustanowieniu celu możemy zacząć sukcesywne i żmudne planowanie czegoś, co powinno nam sprawiać przyjemność i jest to bardzo, ale to bardzo ważny aspekt wpływający na naszą wytrwałość w dążeniu do niego (celu) – droga do sukcesu. Nie stawiajmy sobie od razu ciężkich przeszkód, gdyż najczęściej po nieudanej próbie i porażce postanawiamy odpuścić… I dlatego też 95 % osób nie osiąga tego, co sobie założyło – niepotrzebnie podejmują się nierealnych założeń planu oraz nie biorą pod uwagę indywidualnego charakteru danej ścieżki. Dlatego też główną poradą będzie indywidualizacja planu, który obierzesz. Pamiętaj – jeśli coś sprawia przyjemność, to możemy to uskuteczniać w nieskończoność!

Przechodzimy do szczegółów.

Dieta oraz trening! To dwa najważniejsze aspekty dobrze rozpoczętej drogi. To one gwarantują wymierne efekty i przybliżają nas do np. wymarzonej sylwetki, wzrostu siły itd. Oczywiście każda osoba będzie musiała nieco pomyśleć, aby całość zgrać w idealną symfonię. Dieta to coś, co mocno wpływa na nasze samopoczucie, siłę, poziom tkanki tłuszczowej i umięśnienie. Wraz z treningiem sprawi, że nasz ciało „eksploduje” w krótkim czasie (osoby początkujące) i pozytywne efekty będą pchały nas do celu. Tutaj także należy pamiętać, aby plan nie był za trudny i przede wszystkim realny do wykonania.

Przykład?

7 jednostek treningowych dla kogoś, kto pierwszy raz widzi siłownię nie będzie optymalnym rozwiązaniem. Oczywiście to tylko przykład, ale można ich przedstawić multum.


Podstawy dopięte, więc teraz suplementacja

Kolejna bardzo indywidualna kwestia uzależniona od naszego celu oraz oczekiwań. Pamiętajmy jednak, że najczęściej jest tylko dodatkiem do całokształtu i tutaj także obowiązuje zasada „więcej nie znaczy lepiej”. Najczęściej stosowanymi suplementami będą tutaj białko, kompleks witamin oraz pojedyncze witaminy i składniki mineralne u osób narażonych na ich braki.
Jeśli powyższe punkty mamy zamknięte i indywidualnie dopracowane, możemy śmiało rozpoczynać przygodę ze sportem sylwetkowym czy siłowym. Jedno tylko, o czym nie należy zapomnieć, a powinno być czymś najważniejszym to samozaparcie i ogromna dawka motywacji, bo bez tego nawet największy talent jest skazany na porażkę

Dietetyk, trener personalny, analityk medyczny

Zostaw opinię