ZNIŻKA -12% ZA MINIMUM 150 zł  KOD: WRZ12
Wygląda na to, że znajdujesz się na terenie Polski. Jeśli chcesz abyśmy wsyłali Ci towar do innego kraju ustaw go aby obliczyć odpowiednio wszystkie ceny i koszty.
Kraj dostawy
Super zniżka -12% na zakupy powyżej 150 zł. Sprawdź

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu - czy powinniśmy je stosować w okresie odchudzania? Czy są bezpieczne? Czy są skuteczne? Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.
5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących spalaczy tłuszczu
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc coraz więcej osób zaczyna dbać o swoją sylwetkę, aby czuć się lżej na wakacje i pokazać, co nam się udało wypracować przez zimę. Z tego powodu coraz częściej sięgamy po suplementy diety, które mają nam w tym pomóc. Należą do nich m.in. spalacze tłuszczu.

Suplementy diety wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej należą do jednych z najpopularniejszych suplementów kupowanych na rynku, z uwagi na ich oczywiste właściwości. Często jednak pojawia się wiele pytań związanych z tymi suplementami. Dotyczą one przeważnie sposobu ich stosowania, rodzajów, skutków ubocznych, a także przeciwwskazań. Wybraliśmy dla Was najpopularniejsze pytania związane z zagadnieniem spalaczy tłuszczu!

1. Czy na początku redukcji tkanki tłuszczowej stosować spalacze tłuszczu?

NIE! Rozpoczynając zmagania związane z redukcją tkanki tłuszczowej nie potrzebujesz stosować spalaczy tłuszczu, gdyż samo wprowadzenie racjonalnego odżywiania, a także indywidualnie dobranego planu treningowego, pomoże Ci w osiągnięciu celu jakim jest pozbycie się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej!

2. Czy rodzaj suplementów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej ma znaczenie?

TAK! Przeglądając rynek suplementów możemy się natknąć na wiele rodzajów spalaczy tłuszczu, takich jak między innymi termogeniki, kofeinę, blokujące apetyt, l-karnitynę itd. Zatem odpowiedni ich dobór będzie miał istotne znaczenie nie tylko w aspekcie związanym z redukcją tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim braku przeciwwskazań do ich stosowania! Należy pamiętać, że osoby z pewnymi schorzeniami nie będą mogły stosować pewnych rodzajów spalaczy tłuszczu, dlatego tak ważne jest aby przed zakupem suplementów – skonsultować je z osobą, która będzie miała odpowiednią wiedzę.

POLECAMY:

Universal Animal Cuts - 42 sasz.
Universal Animal Cuts - 42 sasz.
25 Niezweryfikowane
239,99 pln
6PAK Nutrition STIM PAK - 220g
6PAK Nutrition STIM PAK - 220g
26 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,20 pln
59,99 pln

3. Czy można bezpiecznie stosować suplementy diety, wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej?

TAK! Jak z każdym suplementem diety – ważna jest określenie, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do stosowania suplementów, a także dokładne sprawdzenie składu suplementów diety, gdyż niektóre składniki suplementów mogą być dla nas nieodpowiednie, gdy posiadamy jakieś dolegliwości zdrowotne. Tutaj również pomocna będzie wiedza osoby wykształconej w tym zakresie, która doradzi, co będzie dla nas odpowiednie!

4. Jestem na końcu redukcji, lecz mam problem z "opornym tłuszczem" – czy to jest dobry pomysł na zastosowanie spalaczy tłuszczu?

TAK! Stosowanie spalaczy tłuszczu w ostatnim okresie redukcji tkanki tłuszczowej to bardzo dobry pomysł na przełamanie stagnacji!

POLECAMY:

Olimp Thermo Speed Extreme - 120 kaps.
Olimp Thermo Speed Extreme - 120 kaps.
31 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,58 pln
69,99 pln
Trec ClenBurexin - 180 kaps.
Trec ClenBurexin - 180 kaps.
4 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,11 pln
99,99 pln

5. Nie mam rozpisanej diety, jem według własnego upodobania – czy stosowanie spalaczy tłuszczu spowoduje, że schudnę?

NIE! Najważniejszym aspektem dotyczącym redukcji tkanki tłuszczowej jest zastosowanie odpowiedniej kaloryczności z jej ujemnym bilansem, a także indywidualne dobranie planu treningowego, uwzględniającego mobilność, wytrzymałość, a także doświadczenie treningowe. Samo stosowanie spalaczy tłuszczu bez odpowiedniej diety i treningu nie przyniesie korzyści związanych z ich przeznaczeniem.

Podsumowanie

Suplementy diety w postaci spalaczy tłuszczu mogą się okazać bardzo pomocne dla osób chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o tym, że są one jedynie uzupełnieniem dobrze zbilansowej diety oraz treningu, stąd też ich włączenie do suplementacji bardzo dobrze się sprawdza, gdy jesteśmy na końcu okresu redukcji tkanki tłuszczowej, aby przełamać "set point" poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Należy pamiętać jednak o zdrowym rozsądku, gdyż niewłaściwie stosowane mogą powodować negatywne skutki dla organizmu.

Trener personalny

Zostaw opinię