-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

Jak trenować, kiedy brakuje czasu?

Wbrew ogólnie przyjętym zasadom oraz rygorom treningowym, wcale nie potrzebujesz drastycznych zmian w życiu aby starać się je zmienić na lepsze pod kątem dostarczanej ilości aktywności sportowej. Wprowadzając już małe, ale świadome zmiany możesz zadbać o tak ważną porcję ruchu nawet gdy harmonogram codziennych zajęć pęka w szwach.
Jak trenować, kiedy brakuje czasu?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Wbrew ogólnie przyjętym zasadom oraz rygorom treningowym, wcale nie potrzebujesz drastycznych zmian w życiu aby starać się je zmienić na lepsze pod kątem dostarczanej ilości aktywności sportowej.

Wprowadzając już małe, ale świadome zmiany możesz zadbać o tak ważną porcję ruchu nawet gdy harmonogram codziennych zajęć pęka w szwach.

Nie wszystko musi być idealnie zaplanowane.

Aby skutecznie wpleść ćwiczenia do swojego planu dnia musisz pamiętać, że nie wszystko musi być idealne. Prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia to równowaga pomiędzy tym aby o siebie dbać oraz tym, żeby mieć coś z tego życia. Oczywiście, nie każdy jest zdolny do wstawania kilka godzin przed pracą, żeby tylko „wcisnąć” swój trening. Rozsądkowym podejściem więc będzie tutaj wybranie pory na aktywność wtedy, kiedy to tobie najlepiej pasuje. Jestem pewny, że znajdą się osoby, które wynajdą małe pół godzinki dla siebie w ciągu całego dnia obowiązków. Dzięki temu nie będzie konieczności wstawania o 6 rano, ani też przeszkadzania sąsiadom tupaniem o północy.

Skorzystaj z dynamicznych form aktywności.

Bardzo często zdarza się, że dysponujemy małą godziną w ciągu doby, którą dobrze byłoby oddać dla siebie. W takiej sytuacji do swojego arsenału treningowego warto dorzucić ćwiczenia skupiające się na wysokiej intensywności. Do takich metod zalicza się na przykład TABATA, albo HIIT (ang. High Intensity Interval Training). Wykonując ćwiczenia oparte o wysoką intensywność pracy poprawisz ogólną kondycję organizmu, zwiększysz wytrzymałość, przyśpieszysz metabolizm oraz przede wszystkim zbliżysz się do swojej wymarzonej sylwetki. Cały idea opiera się na wykonywaniu kilkunastu-sekundowych interwałów kilku wybranych ćwiczeń, od których następnie odpoczywamy przez określony czas. Tym sposobem powstaje schemat PRACA-PRZERWA-PRACA-PRZERWA… który kończy się po kilku minutach jedną, pełną serią.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

BODYPAK Ręcznik Granatowy 50x90cm

BODYPAK Ręcznik Granatowy 50x90cm

19,99 pln

Zadbaj o aktywność, która nie będzie treningiem.

Jeśli natomiast z powodu swoich licznych obowiązków nie masz możliwości zapisania się na siłownię czy wykonania krótszego, a intensywniejszego treningu w domowych warunkach warto byłoby skupić się na innych możliwościach zapewnienia sobie porcji ruchu. Przykładowymi zachowaniem może być zaparkowanie auta dwie przecznice dalej od miejsca docelowego, wybranie roweru lub spaceru w drodze do pracy czy szkoły oraz decyzja o skorzystaniu ze schodów zamiast podróż windą. To oczywiście totalne minimum ale przy dbałości o żywienie może przynieść zauważalne zmiany w sylwetce.

Podsumowując, jest w czym wybierać, nawet przy bardzo okrojonych ilościach czasu. Istotne jest wprowadzenie chociaż jednej propozycji w życie. Zadbaj aby ta aktywność fizyczna była jak najprostsza i najłatwiej przez ciebie osiągalna. Odpowiednia dawka ruchu wpłynie na poprawę twojej kondycji fizycznej oraz psychicznej jak i przyczyni się do utraty wagi. A jeśli twierdzisz, że nie masz czasu, to najwyższy moment aby się zatrzymać i spojrzeć na siebie przyszłościowo.

Promotor BODYPAK. Promotor i współorganizator licznych wydarzeń sportowych. Trenowaniem zajmuje się od ponad 8 lat. Na bieżąco systematyzuje obecną oraz zdobywa nową wiedzę z zakresu suplementacji, żywienia oraz treningu. Uważa, że każdy człowiek wytworzył u siebie mechanizmy definiujące go jako osobę sprawną, natomiast Mateusz chętnie pomaga tę sprawność poprawić i finalnie utrzymać. Na co dzień pomaga swoim klientom na terenie Szczecina w realizacji ich celów treningowych, sylwetkowych i żywieniowych. W pracy skupia się na zwiększeniu komfortu w codziennym funkcjonowaniu poprzez poprawę ich sprawności oraz zdrowia.

Zostaw opinię