-20% NA WSZYSTKO*  KOD: CM20
Trening

27-05-2022

Czy możesz trenować cały czas na 100%?

Nieraz pewnie słyszeliście hasła: „100% albo nic”, „nigdy się nie poddawaj” i tym podobne.

Jednak czy trenowanie cały czas na 100% bez odpowiedniego odpoczynku to droga do sukcesu? Czy naprawdę Wasze ciało może to wytrzymać? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule!

Jakakolwiek aktywność fizyczna to zbawienie dla Waszego organizmu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Nawet najmniejszy ruch – czy to spacer, czy to jazda na rowerze spowoduje, że Wasze samopoczucie będzie lepsze, a chęci do dalszych aktywności na pewno się zwiększą. Niestety – nawet w przypadku tak wartościowej rzeczy jaką jest aktywność fizyczna.

Regeneracja – klucz do sukcesu

Mimo, że słowo regeneracja może niewiele znaczyć, to uwierzcie mi, że w odniesieniu do aktywności fizycznej jest ona niezmiernie ważna. Oczywiście – jak to wspomniałem na początku – mogą się pojawić osoby, które powiedzą: „ale po co odpoczywać, przecież dobrze się czuję i mogę cały czas trenować na 100%”. No niestety tak nie jest. Żeby nie być gołosłownym to przytoczę Wam moją historię, gdy myślałem, że jestem niezniszczalny i nic mi nie zaszkodzi. Chciałbym żeby tak było i żebym nie musiał „wypaść” z rytmu treningowego na miesiąc. Czułem zmęczenie treningiem, lecz stwierdziłem, że przecież aktywność fizyczna to coś najlepszego co mogę zrobić dla swojego organizmu. Jeden, drugi, trzeci trening na większym zmęczeniu, no i niestety się doigrałem – problemy mięśniowe, spięte całe ciało i fizjoterapia. Mądry Polak po szkodzie – można by rzec! Oczywiście po przebytej kontuzji już się nauczyłem na całe życie, że regeneracja to klucz do sukcesu i nie zawsze stwierdzenie „100% albo nic” jest odpowiednie.

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

6PAK Nutrition Anticatabolic PAK - 900g
99,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition Muscle Guard - 533g
99,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Flex Guard - 375g
69,99 PLN
Zobacz Produkt

Trening bez przerw – czy jest to dobre rozwiązanie?

W zasadzie jeśli przeczytaliście powyższy punkt to odpowiedź na niniejsze pytanie znacie. Nie da się trenować bez przerw, bo prędzej czy później, w najlepszym wypadku po prostu poczujecie duże zmęczenie spowodowane ciągłym treningiem, a w najgorszym – możecie nabawić się kontuzji. Trenowanie można porównać do pracy zawodowej. Pomyślicie w jaki sposób? Otóż wydaje się to niezwykle oczywiste i zrozumiecie jak ważny jest odpoczynek. Czy bylibyście w stanie pracować 365 dni w roku na 100% bez żadnych przerw? Dlaczego w ciągu roku macie możliwość wzięcia 20 bądź 26 dni urlopu, a weekendy dla większości z osób są wolne? Właśnie dlatego, że potrzebujecie odpoczynku aby się nie wypalić w pracy, a ostatnią rzeczą jaką będziecie chcieli zrobić to właśnie pójść do pracy. Oczywiście – do pracy trzeba chodzić, bo każdy musi mieć jakieś źródło utrzymania, nie mniej jednak „co za dużo to nie zdrowo”. Tak samo jest z treningiem – bez względu na to, czy jest to trening siłowy, jazda na rowerze, czy bieg – odpoczynek jest potrzebny dla organizmu i nigdy nie należy tego lekceważyć!

Pamiętajcie, że aktywność fizyczna to bardzo dobra droga do fajnej sylwetki, a przede wszystkim utrzymania dobrego samopoczucia i ogólnego zdrowia. Jednak tak jak wspomniałem – organizm potrzebuje odpoczynku, dlatego planujcie również w dni, w których będziecie odpoczywać! To niezwykle ważne aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji i przede wszystkim żebyście cały czas mieli ochotę na podejmowanie kolejnych aktywności fizycznych. Sam po sobie popełniając błąd braku odpoczynku, nabawiłem się kontuzji, a niechęć do siłowni (w moim przypadku aktywnością fizyczną były treningi na siłowni) była bardzo duża. Odkąd to zrozumiałem to nie dość, że omijam kontuzje szerokim łukiem, to dodatkowo mam wielką ochotę do treningów!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak