-20% NA WSZYSTKO*  KOD: CM20
Home

24-06-2022

Tych błędów nie popełniaj na diecie!

Błędy w życiu popełnia każdy - czy to prywatnym czy zawodowym, każdemu zdarzają się chwile słabości.

Jest to jak najbardziej normalne, bo nie myli się ten co nic nie robi. Jednak w niniejszym artykule przybliżę Wam kilka sytuacji, w których w trakcie diety można popełnić błędy i przestrzec Was przed nimi.

Największym i chyba nie skłamię pisząc, że najbardziej popularnym błędem popełnianym w trakcie diety jest nadmierne jej podporządkowanie do całego swojego życia. I nie pisze tutaj o tym, że nie należy tak robić, bo jeśli jest cel do osiągnięcia to warto się na nim skupić. Mam jednak na myśli sytuację, w której osoba będąca na diecie jest na niej tak skupiona, że odmawia sobie dosłownie wszystkiego co tylko wykracza poza jej kryteria zdrowego jedzenia. Tak bardzo jest zamknięta na pełną gamę produktów, że nie dopuszcza możliwości zjedzenia czegoś innego. Kurczowe trzymanie się rozpiski dietetycznej może doprowadzić do niedoborów składników mineralnych. Dlatego dieta powinna być przede wszystkim zróżnicowana aby dostarczać wszystkich składników odżywczych i przede wszystkim żeby organizm prawidłowo funkcjonował i potrafił produkować wszystkie enzymy trawienne. Ubogo rozmaicona dieta może doprowadzić do nietolerancji pokarmowych. Kolejnym aspektem jest także normalne życie. Nie wolno zamykać się na życie społeczne, wyjścia z przyjaciółmi na miasto czy do rodziny obiad. Bardzo ważny jest rozsądek w diecie i przede wszystkim nie traktowanie rekreacyjnego jedzenia jako złego. Oczywiście jedzenie cały czas przetworzonego i pozbawionego wartości odżywczych jedzenia nie jest dobre na dłuższą metę, ale nie należy go pomijać na całe życie! Warto zachować zdrowy rozsądek w diecie, bo tak jak wiele razy powtarzam – wszystko jest dla ludzi!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Trec Endurance Marathon + Energy Gel
66,98 PLN
Zobacz Produkt
Ashwagandha z praktycznym pillboxem
34,98 PLN
Zobacz Produkt
Bestia - zestaw Spalacz tłuszczu plus Przedtreningówka w szocie
82,99 PLN
Zobacz Produkt

Kolejnym błędem popełnianym w trakcie diety jest nadmierne obcinanie kalorii w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej, lub zbyt duże dodawanie kalorii w okresie budowania masy mięśniowej. Jeśli w przypadku nadwyżki kalorycznej w najgorszym przypadku skończy się to niechęcią do jedzenia i większym przyrostem tkanki tłuszczowej, to już w przypadku redukcji zbyt duży deficyt kaloryczny może się zakończyć uciążliwym głodem, napadami na jedzenie i w efekcie zaprzestaniem dalszej redukcji. Może to także źle wpłynąć na stan zdrowia, gdyż nawet na podstawowych funkcjach życiowych organizm będzie musiał oszczędzać, gdy dostanie za mało kalorii w ciągu dnia.

Ostatnim aspektem na diecie, którego nie należy robić jest stawianie przed sobą zbyt wygórowanych celów do spełnienia w krótkim czasie. Aby zmiana w ciele mogła nastąpić na lepsze I przede wszystkim aby było to zdrowe – nie może być z dnia na dzień. Organizm potrzebuje czasu na przystosowanie się do panujących warunków. Dlatego nie zakładajcie, że po pierwszym miesiącu zgubicie 20 kilogramów lub Wasza muskulatura zwiększy się w tym samym czasie o kilka kilogramów. Stawiajcie przed sobą realne cele, a przede wszystkim cieszcie się z każdej – nawet najmniejszej zmiany! Oczywiście zdecydowana większa ilość osób skupia się na aspekcie wizualnym sylwetki, ale równie ważny jest aspekt zdrowotny! To na zdrowiu powinno zależeć najbardziej, gdyż mamy je jedno i za żadne pieniądze go nie kupimy!

Każdy uczy się na błędach – ten artykuł jest niejako pisany na podstawie moich doświadczeń, bo bywało z dietą u mnie różnie. Dopiero po tym jak zacząłem stosować się do tych rad które Wam chce przekazać – zacząłem zauważać większe efekty w sylwetce, ale przede wszystkim samopoczuciu, zatem nie popełniajcie moich błędów i cieszcie się zdrowiem i estetyką ciała!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak