SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY
Trening

25-04-2017

Jak wybrać najlepsze rękawice treningowe?

Rękawice treningowe są dla wielu wręcz niezbędne w trakcie treningu siłowego. Zdania są tutaj oczywiście podzielone i każdy powinien indywidualnie podejść do sprawy, czy są mu potrzebne, czy raczej będą zbędne i będą wręcz utrudniać wykonanie treningu. Jeśli już zdecydujemy się na ich zakup to które dla nas będą odpowiednie i czym powinniśmy się kierować wybierając konkretny model?


Osoby regularnie uczęszczające na siłownie zazwyczaj borykają się z problemem zniszczonych dłoni. Zazwyczaj są one popękane, skóra na wewnętrznej ich części jest wyschnięta, borykamy się także z uciążliwymi odciskami. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą rękawiczki treningowe, które są dostępne w sprzedaży w niemalże każdym sklepie sportowym.

Po zakupie rękawiczek najczęściej spotykamy się z brakiem ich trwałości. Użytkujemy je przez okres zaledwie kilku tygodni, po czym nadają się jedynie do wyrzucenia. Są strasznie zniszczone, mają bardzo dużo przetarć, szwy nie są już tak mocne jak na początku. Okazuje się, że z naszego zakupu cieszyliśmy się zaledwie przez kilka treningów, a w niedalekiej przyszłości jesteśmy narażeni na kolejny wydatek. Jak temu zapobiec?

Najbardziej trwałe i przyjemne dla dłoni powinny być w mojej ocenie rękawiczki ze skóry naturalnej jedno lub dwuwarstwowe. Większość firm produkuje właśnie rękawiczki z tego materiału, ponieważ należy on do jednych z najbardziej trwałych, a jego użytkowanie zazwyczaj jest dla nas bardzo komfortowe. Oczywiście nie możemy zapomnieć o odpowiednim wykonaniu takich rękawiczek, ponieważ jeśli są wyprodukowane ze skóry to możemy obawiać się, iż dłonie w trakcie treningu będą nam się bardzo pocić. Dlatego też należy zwrócić uwagę czy rękawiczki posiadają tzw. „dziurkowane palce”, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgoci. Grzbiet rękawiczek powinien być oczywiście wykonany z bardziej miękkiej i trwałej skóry oraz powinien posiadać elastyczne wstawki, które również zapewnią komfort w użytkowaniu i w odpowiednim gospodarowaniu wilgocią.

Kolejnym dodatkiem do rękawiczek, na który warto jest zwrócić uwagę, jest usztywniacz na nadgarstek, który może okazać się pomocny w przypadku, kiedy ich użytkownik ma problem z bólami w okolicach nadgarstków. Oczywiście taka opaska nie wyleczy naszej kontuzji, ale uśmierzy i pozwoli wykonać trening bez grymasu bólu na twarzy. Usztywniacz taki powinien być wykonany z silnego i bawełnianego materiału. Natomiast jeśli chodzi o zamknięcie rękawiczki to oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest rzep, dzięki któremu odpowiednio dopasujemy je do swoich dłoni.

Podsumowanie

Wybór rękawiczek treningowych na ogół nie stanowi problemu dla większości osób, jednakże nie każdy ma świadomość na co konkretnie powinniśmy zwracać uwagę dokonując ich zakupu. Zazwyczaj patrzymy na ich wygląd i dopasowanie do dłoni, ale nie zastanawiamy się nad najważniejszą rzeczą, czyli nad ich funkcjonalnością. Warto zatem zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, które pomogą nam wybrać odpowiedni dla siebie model.

Piotr Hapek

Zawodnik, trener, instruktor, doradca ds. suplementacji. Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasje łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, których fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Power System Rękawice No Compromise 2700 [White/Black] - 1 komplet

44,99 PLN
Zobacz produkt

Trec Rękawice PROFI Brown - 1 komplet

26,99 PLN
Zobacz produkt

MEX Rękawiczki PRO ELITE Gloves - 1 komplet

88,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak