-12% ZNIŻKI*  KOD: VITA12
Suplementacja

09-01-2017

Trzy najskuteczniejsze połączenia suplementów

Na rynku suplementacyjnym pojawia się coraz więcej nowości i produktów o wszelakim przeznaczeniu, dzięki czemu ich stosowanie możemy dobrać idealnie pod nasze cele i założenia treningowe. Wiele osób nie ma jednak świadomości jak bardzo pozytywne korzyści możemy uzyskać, dzięki stosowaniu kilku z nich w tym samym czasie, aby ich składniki aktywne w odpowiedni sposób się współgrały i nie kolidowały ze sobą. W poniższym artykule postaram się przedstawić kilka takich połączeń, które być może okażą się przydatne zwłaszcza osobom początkującym.

1. 6PAK Nutrition STIM PAK + 6PAK Nutrition VASO PAK + BioTech USA Creatine Mono

Przed ciężkim treningiem niejednokrotnie potrzebujemy ostrego „doładowania”, które bez wątpienia są nam w stanie zapewnić dobrze dobrane przedtreningówki. Zazwyczaj mają one jednak konkretne przeznaczenie, więc korzystne byłoby połączenie kilku produktów, aby zapewnić sobie wszelkie korzyści z nich płynące. Zestaw, który proponuję, dzięki działaniu STIM PAK'a sprawdzi się przede wszystkim podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Ma on nie tylko właściwości pobudzające, ale także termogeniczne. Dodatkowe zastosowanie VASO PAK'a oraz monohydratu kreatyny Creatine Mono przyczyni się do ekstremalnej, a przede wszystkim długo utrzymującej się pompy mięśniowej. Jak można zauważyć połączenie dwóch preparatów przedtreningowych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem jednak pod warunkiem, iż zostaną one w odpowiedni sposób dobrane, a ich składniki aktywne nie będą się wykluczać, lecz świetnie się uzupełniać.

Sprawdź koniecznie:

6PAK Nutrition STIM PAK - 220g
59,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition VASO PAK - 320g
69,99 PLN
Zobacz Produkt
BioTech 100% Creatine Monohydrate - 500g
49,99 PLN
Zobacz Produkt

2. FA Nutrition ZMA + Trec Nutrition GABA + Olimp Argi Power Mega Caps

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak w sporcie ważna jest regeneracja. Bez wątpienia podstawą będzie sen, którego nie może zabraknąć. Za pomocą odpowiednio dobranej suplementacji jesteśmy w stanie w bardzo korzystny sposób zwiększyć jego wydajność i rano obudzić się z olbrzymim zapasem sił i nową energią do działania. Jednym z często niedocenianych produktów, który proponuje, jest ZMA. Jest to połączenie magnezu, cynku i witasminy B6, które sprawi, iż nasz sen będzie głęboki i spokojny, a regeneracja w jego trakcie o wiele lepsza. Dodatek GABY również wzmocni te procesy. Działanie tego produktu jest bardzo podobne do ZMA, jednak w jego składzie znajduje się zupełnie inna substancja aktywna (kwas gamma-aminomasłowy), dzięki czemu nie powielimy tych samych składników. Argi Power (L-arginina) nie jest tutaj uwzględniona bez powodów. Zazwyczaj kojarzymy ją jako booster pompujący i zapominamy o tym, iż aminokwas ten przyczynia się również do zwiększenia produkcji hormonu wzrostu, a co za tym idzie zwiększonej regeneracji w trakcie snu.

Sprawdź ten zestaw:

FA Nutrition Performance ZMA - 90 kaps.
39,00 PLN
Zobacz Produkt
Trec GABA 750 - 60 kaps.
29,99 PLN
Zobacz Produkt
Olimp Argi Power 1500 Mega Caps - 120 kaps.
79,99 PLN
Zobacz Produkt

3. 6PAK Nutrition BCAA PAK + SportDefinition GLUTANIC + Trec Nutrition Max Carb + Fitmax L-Leucine

Jak wiadomo każdy z nas potrzebuje odpowiedniej regeneracji po ciężkiej sesji treningowej. Bez wątpienia to posiłek potreningowy jest tutaj podstawą, ponieważ żaden suplement nie jest w stanie odżywić w wystarczający sposób naszych komórek mięśniowych, jednak istnieje mnóstwo suplementów, które mogą nam w tym pomóc. Priorytetem będą tutaj węglowodany proste, które w odpowiedni sposób wyrównają poziom cukru w naszej krwi, dzięki czemu nasz organizm będzie w stanie rozpocząć procesy regeneracyjne. Jest to najprostsza i najkrótsza droga do stworzenia idealnych ku temu warunków. Kolejnym produktem, w który powinniśmy się zaopatrzyć, są aminokwasy rozgałęzione BCAA. Ich wybór jako jednego z wielu preparatów potreningowych będzie jak najbardziej uzasadniony, ze względu na szereg korzyści regeneracyjnych jakie niosą one ze sobą. Dodatkowe zastosowanie leucyny w jeszcze większym stopniu zwiększy możliwości anaboliczne komórek mięśniowych. Kolejną moją propozycją przy tworzeniu takiego „stack'u” potreningowego jest glutamina, wokół której ostatnio krąży wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Jednak z doświadczenia własnego oraz innych osób jestem w stanie stwierdzić i zapewnić, iż jej działanie wpływa korzystnie nie tylko na funkcjonowanie mózgu, serca, układu pokarmowego oraz odpornościowego, ale także na przyswajanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA, co po treningu siłowym będzie miało bardzo pozytywny wydźwięk.

Sprawdź ten zestaw:

6PAK Nutrition BCAA PAK - 400g
54,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition Glutanic - 490g
79,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Max Carb - 1000g
21,99 PLN
Zobacz Produkt

Piotr Hapek

Zawodnik, trener, instruktor, doradca ds. suplementacji. Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasje łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, których fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Max Carb - 1000g

21,99 PLN
Zobacz produkt

Trec GABA 750 - 60 kaps.

29,99 PLN
Zobacz produkt

7Nutrition ZMB + GMC - 90 kaps.

39,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak