12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12
Odchudzanie

20-10-2020

Jak się nie poddawać podczas redukcji?

Siłownia, czy też inne formy aktywności fizycznej, z dnia na dzień stają się co raz bardziej popularne oraz dostępne. Zwiększa się również świadomość ludzi na temat zdrowego stylu życia w oparciu o odpowiednią dietę oraz trening.

Wszystko to prowadzi do sytuacji, w której co raz więcej osób chce zmienić swoją sylwetkę na lepszą, lecz w wielu przypadkach już na początku rezygnują. Dlaczego tak się dzieje i jak temu przeciwdziałać? O tym wszystkim przeczytacie w niniejszym artykule! 

Po pierwsze! 

Na początku muszę zaznaczyć: nie wrzucam wszystkich do jednego koszyka i nie uważam, że każda osoba, która już zdecydowała się zrobić coś ze swoją sylwetką - rezygnuje juz z tego na samym początku. Zauważam jednak, że co raz ciężej ludziom jest zmienić swoje nawyki żywieniowe, które wypracowali przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. 

Spotkania ze znajomymi, imprezy rodzinne, czy też inne imprezy okolicznościowe, a co się z tym wiąże - niezbyt zdrowe jedzenie, czasem w połączeniu z odrobiną alkoholu, może nie pomagają w walce o lepszą sylwetkę, ale czy mają od razu powodować, że wrócimy do starych nawyków żywieniowych? Czy jest możliwe aby swobodnie wybrać się na różne uroczystości i z dnia na dzień mieć lepszą sylwetkę?! OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! Naprawdę uwierzcie mi, że nie musicie rezygnować z wielu rzeczy w swoim życiu. Dieta nie polega na jedzeniu od rana do wieczora ryżu z kurczakiem, polanym oliwa z oliwek. Odpowiednie relacje z jedzeniem to na początku klucz do sukcesu. Wymagać to jednak będzie od Was wytrwałości i przede wszystkim musicie w tym zachować zdrowy rozsądek. Podsumowując ten punkt:

- Masz imprezę rodzinną? Zjedz to na co masz ochotę, wlicz w bilans kaloryczny i nie przejmuj się tym, że na chwilę wybiłeś się z planu dietetycznego!
- Relacje z jedzeniem są bardzo ważne! Jeśli nie jesteś zawodnikiem sportów sylwetkowych lub nie masz zaplanowanych zawodów wymagających od Ciebie odpowiedniej wagi - pozwól sobie od czasu do czasu (byle nie codziennie, czy raz w tygodniu!) na odstępstwa od diety! Pozwoli Ci to zaspokoić ochotę na smakołyki i że spokojna głową walczyć o lepsza sylwetkę. 

Suplementy, które mogą Cię zainteresować:

BioTech FAT control - 120 tabl.
35,10 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
64,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec CLA Softgel - 100 kaps.
49,99 PLN
Zobacz Produkt

Po drugie!

Drugim - lecz moim zdaniem najważniejszym - powodem rezygnacji z walki o lepszą sylwetkę są zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do zmian w naszej sylwetce w krótkim okresie czasu. Sam pamiętam po sobie jak chciałem szybko coś zmienić, a gdy to nie nastąpiło- zrezygnowałem i wróciłem do starych nawyków. Było to dobrych kilka lat temu, dlatego teraz na własnym przykładzie mogę Wam napisać, że nie warto. Musicie pamiętać, że walka o lepszą sylwetkę to maraton, a nie sprint. Każdy kilogram w dół (lub w górę jeśli chcecie przytyć) niech będzie Waszym sukcesem i małym krokiem do upragnionego celu. Zobaczycie, że takie podejście będzie dla Was zdecydowanie lepsze i łatwiej będzie Wam wprowadzić zmiany w swoim życiu. Pamiętajcie także, że walczycie nie tylko o lepsza sylwetkę, ale przede wszystkim o lepsze ZDROWIE! Chyba nie muszę pisać, że powinno być ono u nas ZAWSZE na pierwszym miejscu?! 

Podsumowanie

Cały niniejszy artykuł powinien Wam uzmysłowić, że każdy na początku popełnia błędy i jest to rzecz zupełnie normalna. Nie możecie jednak pozwolić na to, że spowoduje on, że od razu zrezygnujecie z dalszej walki o lepsza sylwetkę. Wręcz przeciwnie! Niech będzie on dla Was nauką i okazją na wyciągnięcie wniosków na przyszłość!

Zobacz także: Czy można jeść po 18? 

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Fat Transporter - 90 kaps.

54,99 PLN
Zobacz produkt

Ostrovit Coleus Forskohli - 90 tabl.

34,89 PLN
Zobacz produkt

Formotiva Fat Hunter - 60 kaps.

39,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak