-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

Suplementacja w E-sporcie - bzdura czy klucz do zwycięstwa?

E-sport zaczyna być traktowany jako pełnoprawna dyscyplina sportowa. Naszym narzędziem rywalizacji jest komputer, podczas gdy w powszechnie znanych aktywnościach występują bolidy, rakiety tenisowe czy choćby nawet rowery. My, fani sportów elektronicznych, również się rozgrzewamy, trenujemy drużynowo i używamy suplementów, które w jakiś sposób mogą nam uprościć drogę do zwycięstwa.
Suplementacja w E-sporcie - bzdura czy klucz do zwycięstwa?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

E-sport zaczyna być traktowany jako pełnoprawna dyscyplina sportowa. Naszym narzędziem rywalizacji jest komputer, podczas gdy w powszechnie znanych aktywnościach występują bolidy, rakiety tenisowe czy choćby nawet rowery. My, fani sportów elektronicznych, również się rozgrzewamy, trenujemy drużynowo i używamy suplementów, które w jakiś sposób mogą nam uprościć drogę do zwycięstwa.

Do profesjonalnego grania na komputerze z pewnością nie jest nam potrzebna masa mięśniowa czy idealna sylwetka. Jesteśmy bardziej narażeni na długotrwały wysiłek umysłowy, któremu towarzyszą: spadek koncentracji, zmęczenie oczu, ból głowy i wiele innych. Każdy moment zawahania czy słabszej kondycji zdrowotnej finalnie prowadzi do pogorszenia wyników.
Na co dzień dbamy o kilka niuansów, dzięki czemu nasza forma indywidualna stoi na wyższym poziomie. Zacznijmy od najważniejszego - człowiek chcący mieć progres musi być wypoczęty. Odpowiednia ilość snu ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia przed komputerem, a co za tym idzie - również podczas treningów czy meczów oficjalnych. Kiedy nasz grafik jest mocno napięty i nie możemy sobie pozwolić na powolne zasypianie lub słabszej jakości sen, to warto sięgnąć po produkt, który znacząco usprawni cały proces. Są to standardowe suplementy diety takie jak GABA i melatonina, żeń-szeń, odmiana żeń-szenia ashwaghanda oraz różne ziołowe ekstrakty. Najbardziej odpowiednimi wydają się GABA i melatonina. Przyjmowane regularnie, dzięki znakomitemu połączeniu kwasu gamma-aminomasłowego i melatoniny poprawiają jakość snu. Możemy dogłębniej skupić się na wykonaniu zadania, przygotowaniu do rozgrywek i wysoce poprawia się nasza koncentracja, która jest przecież niezwykle potrzebna do wykonania efektywnego treningu. Aby e-sportowa skuteczność stała na jeszcze wyższym szczeblu, musimy przed ciężkim treningiem czy ważnym meczem zapewnić sobie komfort psychiczny. Zdarza się, że jesteśmy zestresowani i czujemy ciągły niepokój, co uniemożliwia granie na sto procent. W takich przypadkach opłaca się zaczerpnąć suplementu wyciszającego. Ekstrakt z liści melisy, ashwagandy i okazała porcja magnezu pozwalają na skuteczne uspokojenie mentalne. Bywa również odwrotnie. Czasami trzeba się pobudzić, więc też od czasu do czasu sięgamy po zwykłe przedtreningówki z kofeiną. Nie możemy zapomnieć o oczach, które są główną bronią e-sportowców. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem doprowadza do ich podrażnienia, a czasem gwałtownego przeciążenia. Krople do oczu są niezbednym przyborem w ekwipunku gracza.

Profesjonalny gracz przed każdym treningiem powinien czuć się odprężony i zdrowy mentalnie. Używanie zatem wszelakich preparatów w e-sporcie z czasem staje się konieczne. Suplementacja jednak jest tylko dodatkiem. Nie zapominajmy o odpowiedniej diecie oraz o spacerach lub zaczerpnięciu innego rodzaju aktywności fizycznej. Istotne jest w tym wszystkim zdrowe podejście do sprawy. Zawodowi gracze są skazani na wielogodzinne przesiadywanie przed ekranami komputera. Odpowiednia dieta czy dobra kondycja fizyczna działa zdecydowanie na naszą korzyść. Pobudzony organizm (co możemy uczynić wykonując kilka ćwiczeń gimnastycznych dziennie) znacznie wpłynie na przykład na pomniejszenie czasu reakcji, a w najpopularniejszej grze FPS - Counter Strike, gra on pierwsze skrzypce.


O autorze:

Artykuł napisany przez Artura Mendelę. Od 12 lat gracz Counter Strike. Rozgrywki ze znajomymi - głównie dla czystej frajdy, przerodziły się w codzienną pracę. Jest zakontraktowany w Pompa Team, profesjonalnej organizacji e-sportowej i prowadzi własny fanpage @mendicsgo.
Nieco dłużej fascynuje się także sportem tradycyjnym, grał regularnie w piłkę nożną i zakosztował wiele innych dziedzin sportu. Codziennie przeskakuje ze świata wirtualnego do rzeczywistości, ma zatem idealny pogląd na te dwie płaszczyzny. Z czasem staje się to niezwykle trudne, bo w obu dziedzinach rodzaj wysiłku jest zupełnie odmienny.

https://www.facebook.com/mendicsgo

Profesjonalny gracz e-sportowy.

Zostaw opinię