-15% na wszystkie BESTSELLERY  KOD: BEST15

Postanowienia Noworoczne - jak je utrzymać?

Idzie nowy rok, a więc okres postanowień noworocznych. Wiadomo jak to jest z postanowieniami noworocznymi – na początku jest super zapał, zmieniamy wiele rzeczy w swoim życiu i jest pięknie. Po jakimś czasie jednak przychodzi okres, w którym odpuszczamy, bo akurat coś poszło nie po naszej myśli, lub po prostu brakuje nam dalszej motywacji do działania. Co zrobić aby tego uniknąć? O tym przeczytanie w niniejszym artykule.
Postanowienia Noworoczne - jak je utrzymać?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Mamy nowy rok, a więc okres postanowień noworocznych. Wiadomo jak to jest z postanowieniami noworocznymi – na początku jest super zapał, zmieniamy wiele rzeczy w swoim życiu i jest pięknie. Po jakimś czasie jednak przychodzi okres, w którym odpuszczamy, bo akurat coś poszło nie po naszej myśli, lub po prostu brakuje nam dalszej motywacji do działania. Co zrobić aby tego uniknąć? O tym przeczytanie w niniejszym artykule.

Jeśli coś postanowiłeś – trzymaj się tego!

Bez względu na to jakie jest to postanowienie: „każdego miesiąca zrobię 15 treningów”, „schudnę 20 kilogramów w 3 miesiące”, „wreszcie będę regularnie chodził/a na siłownię” – nie możesz poddawać się na samym początku! Jasne – każdy z nas ma gorsze chwile w życiu: a bo to coś się stanie w rodzinie, a bo to nie mam czasu z uwagi na większą ilość pracy, czy wydarzy się cokolwiek innego po drodze. Na swojej drodze do lepszej sylwetki (tak miałem kiedyś takie postanowienie noworoczne) – poddałem się nieraz. Jednak za każdym razem żałowałem tej decyzji, więc w pewnym momencie powiedziałem, że dość z tym i trzymam się tego już dobrych kilka lat. Nie zawsze jest kolorowo, ale cały czas robię co w mojej mocy aby trzymać się tego postanowienia, które kilka lat temu powstało w mojej wyobraźni. Tak samo polecam Wam robić – bez względu na to jakie to jest postanowienie!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

6PAK Nutrition Heat Caps - 90 kaps.
  • -15% | KOD: BEST15
6PAK Nutrition Heat Caps - 90 kaps.
1 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,33 pln
39,99 pln
Najniższa cena: 39,99 pln
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
  • -15% | KOD: BEST15
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
31 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,75 pln
69,99 pln
Najniższa cena: 79,99 pln -13%
Trec ClenBurexin - 180 kaps.
  • -15% | KOD: BEST15
Trec ClenBurexin - 180 kaps.
4 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,11 pln
99,99 pln
Najniższa cena: 99,99 pln

Nie poddawaj się na samym początku gdy napotkasz problemy!

Realizacja postanowień noworocznych jest trochę jak bieganie przez płotki. Nigdy jeszcze mi się nie udało zrealizować postanowienia noworocznego bez napotkania jakiejś przeszkody. Co zrobić gdy taką przeszkodę napotkamy? Poddać się i zawrócić? Zdecydowanie NIE! To ten moment jest najważniejszy, bo gdy raz, drugi, trzeci pokonasz problemy na swojej drodze – później już będzie zdecydowanie łatwiej i nic Cię nie zatrzyma.

Nie nakładaj na siebie zbyt wielkiej presji!

Pamiętaj, że w trakcie realizacji postanowienia noworocznego – na swojej drodze spotkasz tyle samo przeszkód, co możliwości do jego realizacji. Może się również zdarzyć tak, że po jakimś czasie w Twojej głowie narodzi się inny pomysł, na rzecz którego będziesz musiał porzucić poprzedni. Dlatego bierz pod uwagę zmiany w Twoim życiu jak i w Twoich postanowieniach. Nie rób wszystkiego za wszelką cenę, gdyż może się okazać, że inna okazja do wykonania celu w Twoim życiu przyniesie Ci jeszcze więcej frajdy i korzyści!

Buduj nawyki – idealna metoda realizacji!

Chcesz w nowym roku schudnąć kilkanaście kilogramów? Zbuduj sobie nawyk zdrowego odżywiania i regularnych treningów! Jeśli przez dłuższy czas będziesz powtarzać te czynności – nawet nie zauważysz kiedy wejdzie Ci to w krew i zmienisz swoje życie na stałe! Samo osiągniecie postanowienia nie musi być jednoznaczne z zaprzestaniem lepszych nawyków w życiu! Możesz dalej się rozwijać, zmieniać swoje ciało, poprawiać zdrowie – nawet po realizacji postanowienia!

Jeśli wdrożysz powyższe wskazówki – każde postanowienie noworoczne będzie wydawało się banalne do wykonania. Nie przejmuj się tym co mówią inni, tym, że na swojej drodze napotkasz przeszkody – to jest życie i tutaj nic nie jest pewne. Co do jednej rzeczy mogę Cię jednak zapewnić – jeśli będziesz uparcie dążył do realizacji postanowienia – prędzej, czy później uda Ci się go zrealizować!

Trener personalny, który od 2016 r. nieprzerwanie pomaga ludziom zmienić ich sylwetki, nawyki żywieniowe i podejście do aktywności fizycznej. Pasjonat zdrowego odżywiania i siłowni. Związany ze sportem od 7. roku życia - wtedy pojawiła się piłka nożna. Jego przygoda z futbolem trwała aż 20 lat! Nową pasją Michała jest startowanie w zawodach sylwetkowych w kategorii "Men's Physique". Jego największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe to 5. miejsce na zawodach FIWE w 2021 roku, ale nie odpuszcza i idzie po więcej!

Zostaw opinię