12% ZNIŻKI OD 150ZŁ  KOD: SALE12

Trec Endurance - nowa kreatyna warta uwagi

Kreatyna z nowej linii Endurance firmy Trec Nutrition będzie bohaterem niniejszego artykułu. Przyjrzę się bliżej składowi, rozpuszczalności, cenie, a także ilości porcji w opakowaniu. Poznacie „za” i przeciw, a także czy warto skorzystać z propozycji kreatyny od Trec Nutrition.

Niewątpliwie pierwszym co się nam rzuca na oczy to wg mnie ładna „szata graficzna” opakowania o pojemności 300 gramów. Oczywiście nie jest ważne co jest na zewnątrz tylko co w środku, natomiast już na początku zapowiada się ciekawie. Przejdźmy zatem do tego co możemy spotkać w środku opakowania.

Skład:

Firma Trec Nutrition proponuje nam dość ciekawy skład jeśli chodzi o 1 porcję suplementu (sugerowana jedna porcja to 5 g). W swym składzie zawiera monohydrat kreatyny (3 g), dekstrozę (1 g) oraz taurynę (250 mg). Dedykowany jest on osobom ćwiczącym sporty wytrzymałościowe takie jak między innymi bieganie, pływanie, kolarstwo, czy chociażby sporty drużynowe. Oczywiście z powodzeniem sprawdzi się również u osób trenujących siłowo.

Korzyści suplementacji:

Kreatyna – na pewno najważniejszą zaletą stosowania kreatyny w codziennej suplementacji jest zwiększanie wydolności fizycznej, poprawia odporność organizmu na zmęczenie, pozwala trenować ciężej, dłużej i efektywniej! Kreatyna jednak nie wpływa tylko pozytywnie na jakość treningów, ale jest polecana także osobom nie uprawiającym aktywności fizycznej! Działa ona także jako antyoksydant, przez co wspomaga organizm w walce z wolnymi rodnikami, przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi, korzystnie wpływa na działanie mózgu, a także minimalizuje negatywne skutki nieprzespanej nocy.
Dekstroza – jest to niewielka ilość dekstrozy w suplemencie, natomiast może pozytywnie wpływać na wychwytywanie przez komórki człowieka kreatyny, a także wpływać na lepszą regenerację potreningową oraz wytrzymałość i siłę podczas jednostki treningowej.
Tauryna – pozytywnie wpływa na koncentrację, procesy poznawcze, zapamiętywanie, obniżenie zmęczenia, poprawia sprawność psychoruchową, wspomaga pracę układu nerwowego w przypadku dużego stresu, a także pozytywnie wpływa na poziom wapnia w komórkach.
W składzie znajdziemy również: regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromaty, koncentrat soku z buraka dla smaków: malinowego oraz arbuzowego, barwnik dla smaku wieloowocowego (beta-karoten) oraz smaku kiwi (kompleksy miedziowe chlorofil i chlorofilin), a także substancję słodząca w postaci sukralozy. Na pewno bardzo fajną opcją jest fakt, iż do wyboru mamy kilka smaków – każdy znajdzie coś dla siebie!

1. Arbuz;
2. Kiwi;
3. Malina;
4. Wieloowocowy.

Ja testowałem smak wieloowocowy i muszę przyznać, że jest bardzo dobry! Odczuwalny smak przypomina klasyczną oranżadę i aż przypomniały mi się lata dzieciństwa, kiedy na ugaszenie pragnienia piło się właśnie oranżadę. Tutaj co prawda nie będę używał kreatyny dla ugaszenia pragnienia, ale za każdym razem miłe wspomnienia wywołają u mnie uśmiech na twarzy. Rozpuszczalność, która jest równie ważna dla mnie jest także w porządku – nic nie pozostaje na ściankach shakera, ani nie powstają żadne grudki.

Cena oraz ilość porcji

W opakowaniu mamy aż 60 porcji suplementu, co daje nam możliwość suplementacji na okres 2 miesięcy. Koszt opakowania to wydatek rzędu ok 40 złotych, co w przeliczeniu na 1 porcję daje nam kwotę 0,67 złotych! Przyznam, że nie jest to wygórowana cena jak za tyle korzyści, które niesie za sobą suplementacja kreatyną. Porcję suplementu (5g) należy spożyć na 30 minut przed treningiem, bądź w dzień beztreningowy do posiłku raz w ciągu dnia.

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Endurance Creatine Sport - 300g

59,99 PLN
Zobacz produkt

Trec Endurance Isotonic Sport - 400g

29,99 PLN
Zobacz produkt

Trec Endurance Vitargo Electro - Energy - 1050g

89,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak