11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Prezent dla seniora - jaki suplement dla seniora wybrać?

Suplementy dla seniorów na prezent

Nie macie pomysłu na prezent, a chcielibyście najbliższym osobom sprawić wspaniały prezent? Chcecie zadbać o ich zdrowie, a nie wiecie co zakupić? Będę miał przyjemność przedstawić Wam suplementy jakie możecie zakupić dla swoich najbliższych które mają już wiele wiosen za sobą w swoim życiu.

Zdrowie jest to bezcenna wartość i warto dbać o nie każdego dnia beż względu na wiek. Jednak wraz z upływem czasu organizm człowieka jest co raz starszy przez co zdrowie jest nieco gorsze. Z tego powodu podwójnie należy zadbać o zdrowie seniorów. Zdrowie to jednak nie tylko suplementy, ale przede wszystkim odpowiednie odżywianie, nawodnienie, odpoczynek i aktywność fizyczna. Oczywiście z wiekiem ta aktywność fizyczna spada, jednak już nawet spacer każdego dnia bardzo dobrze wpływa na organizm człowieka – bez względu na wiek! Dlatego jeśli tylko jest taka możliwość – należy uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną dopóki zdrowie na to pozwala!

Odpowiednie żywienie to najważniejszy aspekt zdrowia na całe życie. Jest takie fajne powiedzenie, że jesteśmy tym co jemy i zgadzam się z nim w 100%. Należy dbać o odpowiednią podaż kalorii, makroskładników (białka, tłuszcze oraz węglowodany), witamin I minerałów, które regulują wiele procesów w organizmie, a ich niedobór może powodować wiele niekorzystnych następstw w organizmie. Bardzo ważnym aspektem jest także odpowiednie nawodnienie.

Po tym krótkim wstępie przejdźmy do clue tego artykułu - jakie suplementy warto kupić dla seniorów na prezent?

1. Witaminyminerały

Składniki odżywcze, które są niezbędne dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Ich niedobór może prowadzić do wielu zaburzeń, jak np. osłabienie, skurcze mięśni, problemy ze snem, brak koncentracji, czy może zostać zaburzonych wiele innych procesów zachodzących w organizmie. Warto zatem zadbać w codziennej diecie jak i suplementacji o odpowiednią podaż witamin i minerałów, zwłaszcza w dzisiejszym świecie gdzie co raz bardziej jesteśmy narażeni na wiele stresu.

2. Omega 3

Tłuszcze z grupy Omega 3 to wspaniały pomysł na prezent dla seniorów. Tłuszcze z grupy Omega-3 wspierają pracę układu sercowo-naczyniowego, a z wiekiem jest ono bardziej narażone na dolegliwości. Są one także korzystne na walkę ze stanami zapalnymi w organizmie. Usprawniają one także pracę mózgu, wzmacniają kości, korzystnie wpływają na wzrok, a także zwiększają odporność organizmu.

3. Kreatyna

Jest to jeden z najważniejszych suplementów, które powinny się znaleźć u każdego! Mimo, że głównie kojarzona jest z siłownią I odbudowywaniem zasobów ATP to niesie za sobą również inne – równie drogocenne – właściwości dla funkcjonowania organizmu. Wspiera ona walkę ze stanami zapalnymi w organizmie, może wykazywać działanie przeciwutleniające, a także wspierać układ kostny. Działa również jako swojego rodzaju ochrona dla mięśni w przypadku kontuzji, bądź zmniejszonej aktywności fizycznej.

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Zestaw Trec Collagen Beauty Shot - 12 sztuk.
71,88 PLN
Zobacz Produkt
Zestaw kwasów Omega
59,99 PLN
Zobacz Produkt
Zestaw przedtreningówek od 6PAK Nutrition
169,99 PLN
Zobacz Produkt

4. Wapń

Jedną z głównych zadań wapnia w organizmie człowieka jest dbanie o prawidłową budowę kości, co jest szczególnie ważne u osób starszych, które wraz z wiekiem tracą dobrą kondycję kości.

5. Probiotyki

Wraz z wiekiem spada trawienie w organizmie człowieka, przez co mogą doskwierać takie dolegliwości jak zaparcia, biegunki i inne niekorzystne dla układu trawiennego następstwa. Probiotyki pozytywnie wpływają na skład mikroflory jelitowej, przez co wzmacniają proces trawienia, a przez to codzienne funkcjonowanie i przyswajanie bezcennych wartości odżywczych.

Zdrowie powinno być stawiane zawsze na 1 miejscu, gdyż moim zdaniem jest ono zdecydowanie bezcenne I należy o nie dbać każdego dnia. Dieta w połączeniu z odpowiednią suplementacją to coś, co powinno zainteresować każdą osobę - zwłaszcza seniorów, którzy są bardziej narażeni na różnego rodzaju choroby czy dolegliwości. Dbajcie o zdrowie swoje jak i swoich bliskich – to najcenniejsze co mamy w życiu!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak