SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY
Suplementacja

09-01-2017

Białka na każdą kieszeń - przegląd produktów

Odżywka białkowa nie musi być droga żeby sprawdziła się w roli uzupełnienia diety w pełnowartościowe białko. Natomiast jeżeli komuś zależy na idealnym smaku i rozpuszczalności raczej powinien dorzucić kilka złotych do przewidzianego na ten cel budżetu. Oczywiście nie jest to zasadą, bowiem wiele produktów z „ekonomicznej” półki może pochwalić się dosyć dobrą rozpuszczalnością i przynajmniej neutralnym smakiem. Należy jednak zweryfikować swoje oczekiwania organoleptyczne i skupić się na sprawdzeniu składu odżywki, którą się interesujesz. Ciekawym i rzadko spotykanym dodatkiem jest zastosowanie koncentratu białek serwatki (WPC) o obniżonej zawartości laktozy oraz probiotyków. Częstą praktyką jest stosowanie mieszanek białek pochodzenia roślinnego i zwierzęcego (czasem jego zawartość jest znikoma), których wartość dla organizmu sportowca jest co najmniej dyskusyjna. Taki zabieg ma za zadanie obniżyć ostateczną cenę produktu, bowiem białka roślinne są o wiele tańsze.

Warto czytać etykiety, ponieważ sam fakt, że odżywka bazuje jedynie na białku pochodzenia zwierzęcego jeszcze nie daje w 100% pewności, co do zastosowanego surowca. Istnieje kilka rodzajów koncentratu białek serwatki różniących się między sobą zawartością protein oraz laktozy (cukru mlecznego), np. WPC80, WPC70, WPC60.
Dobór odpowiedniej odżywki białkowej może wydawać się trudny ze względu na ilość dostępnych produktów różnych firm. Przegląd produktów wartych uwagi znajdujący się poniżej bazuje na specjalnie wybranych preparatach, które z powodzeniem sprawdzą się podczas codziennego stosowania (jako wzbogacenie ubogich w białko posiłków).

PROPONOWANE PRODUKTY:

UNS WPC Econo – nowa odsłona klasycznego produktu, którego jakość stoi na dosyć wysokim poziomie. Dzięki koncentracji protein na poziomie 70% pochodzących z koncentratu białek serwatki (BV=104) każda porcja dostarcza solidną dawkę pełnowartościowych protein (aż 21g/porcja). Należy podkreślić, że w składzie nie znalazły się żadne dodatki białek roślinnych. Natomiast smak i rozpuszczalność stoi na dobrym poziomie (zgodnie z opiniami stosujących). Marka UNS jest znakomitym przykładem, że można zaoferować solidny produkt trzymający poziom przy zachowaniu bardzo dobrej ceny.

6PAK Nutrition LIGHT WHEY – jedna z najlepszych odżywek w swojej kategorii, której cena jest ciut wyższa niż innych z tego podsumowania. W zamian jednak sportowiec otrzymuje nie tylko dopracowany smak, ale także skład. Dwa koncentraty białek serwatki, z czego jeden o obniżonej zawartości laktozy (<0,65g w porcji). Większość ludzi ma problemy z trawieniem cukru mlecznego (laktozy), co kończy się zazwyczaj problemami żołądkowymi. Kolejną zaletą tego produktu jest dodatek probiotyków w postaci liofilizowanych kultur bakterii (Lactobacillus acidophilus) mających zbawienny wpływ na mikroflorę układu pokarmowego. Dodatkowo niska zawartość węglowodanów i tłuszczy będzie bardzo dobrym wyborem dla osób prowadzących rygorystyczną dietę. Bardzo dobrze rozpuszcza się. Nie zawiera aspartamu!

Hi Tec Hi-Anabol Protein – ciekawa propozycja uznanej marki, w której składzie znalazł się koncentrat białek serwatki, izolat białek serwatki oraz izolat białek sojowych. Całe szczęście dodatek białka roślinnego jest raczej niewielki, więc w ogólnej ocenie produktu dużo nie namieszał. Sprawdzi się jako uzupełnienie diety w białko (zawiera go aż 91%). Wpływa pozytywnie na regenerację mięśni i ich rozwój. Preparat został dodatkowo wzbogacony w kompleks witamin, czego efektem jest między innymi wsparcie układu odpornościowego (witamina C) oraz metabolizmu pokarmu (dzięki witaminom z grupy B).

Ostrovit WPC 80.eu – klasyczna propozycja marki znanej z ekonomicznych i dopracowanych produktów. Nie zawiera aspartamu ani domieszek białek roślinnych. Pomimo to udało się producentowi utrzymać bardzo wysokie stężenie protein (na poziomie 78%). Dzięki zastosowaniu koncentratu białek serwatki odżywka może pochwalić się solidnym aminogramem, dodatkowo jedną z wykorzystanych substancji słodzących jest naturalna stewia (glikozydy stewiolowe). Wysoka zawartość aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) wpływa pozytywnie na regeneracje powysiłkową organizmu.

.

.

Paweł Zieliński

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Hi Tec Hi-Anabol Protein - 2250g

122,90 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition Light Whey Probiotics - 700g

69,99 PLN
Zobacz produkt

UNS Econo WPC 80 - 1800g

99,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak