12% ZNIŻKI OD 150ZŁ  KOD: SALE12
Suplementacja

09-01-2017

Zbuduj swój zestaw na redukcję tkanki tłuszczowej

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • Dlaczego możesz odczuć spadek energii po wprowadzeniu restrykcyjnej diety.
  • Poznasz suplementy, które pomogą Ci w redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Jaki wpływ na redukcję tkanki ciała ma białko.
  • W jaki sposób mogą być pomocne spalacze tłuszczu.

Odchudzanie samo w sobie przysparza wielu problemów: trzeba zmotywować się do zwiększenia aktywności fizycznej, zmodyfikowania jadłospisu, co w konsekwencji sprowadza się między innymi do zrezygnowania z przekąsek oraz innych przyjemności. Wprowadzenie restrykcyjnej diety i wykluczenie części posiłków może skutkować pewnym szokiem dla organizmu, który z dnia na dzień został pozbawiony sporej dawki energii. Taka sytuacja może prowadzić do poczucia osłabienia, rozbicia, a w konsekwencji do braku motywacji i zaprzepaszczenia już ciężko wypracowanych efektów. Dlatego też zmiany w diecie powinny być wprowadzane w przemyślany i odpowiedni sposób. Najlepiej poprosić o pomoc profesjonalistów (nasi pracownicy także i na tej płaszczyźnie służą pomocą).

Prowadzenie diety nie jest proste, ale dlaczego nie miałoby być przyjemne. Wprawdzie należy zrezygnować ze słodyczy i innych tego typu dodatków, jednak odpowiednio dobrana odżywka wysokobiałkowa (niestety często na redukcji problemem jest dostarczenie właśnie protein) z pewnością może pomóc w tej kwestii. Oczywiście sam smak nie oznacza jeszcze wysokiej jakości, jednak by uniknąć problemów zostaną zaproponowane konkretne sprawdzone produkty. Dieta redukcyjna często jest także uboga w witaminy i minerały, o których dostarczenie należałoby zadbać, by organizm zachował pełną sprawność, a także aby nie podupaść na zdrowiu.


Izolaty białek serwatki

Izolaty białek serwatki (WPI) stanowią źródło najszybszych aminokwasów, przez co należy rozumieć, że w krótkim czasie dostarczone białko ulega przetrawieniu i zostaje przyswojone. Aminokwasy stanowią podstawowy budulec tkanki mięśniowej, jednak odpowiednia ilość protein jest niezbędna zarówno „na masie” jak i „na redukcji”. Dodatkowo należy pamiętać, że każda porcja białka niejako napędza metabolizm, co dodatkowo wspomaga sam proces odchudzania. Jest tak, ponieważ strawienie 1 grama protein wymaga większego nakładu energii (jaka musi zostać dostarczona by proces mógł zajść) niż wydziela się podczas trawienia. Oczywiście olbrzymią zaletą izolatów białek serwatki jest ich wartość biologiczna na poziomie BV=159 oraz śladowe ilości węglowodanów i tłuszczu. Polecane są osobom mającym problem z trawieniem laktozy (cukru mlecznego) właśnie ze względu na praktycznie jej usunięcie ze składu. Jeżeli wolisz jednak koncentrat białek serwatki (chociażby ze względu na cenę) warto zainteresować się propozycją marki 6PAK Nutrition Light Whey, która charakteryzuje się obniżoną zawartością laktozy i bardzo wysoką koncentracją protein.

Wybierz dobry izolat:

Sport Definition That's the Whey ISOLATE - 2000-2270g
199,00 PLN
Zobacz Produkt
BioTech Iso Whey Zero - 2270g
339,99 PLN
Zobacz Produkt

AMINOKWASY BCAA

Aminokwasy rozgałęzione kojarzone są w głównej mierze z odchudzaniem się i zahamowaniem katabolizmu. BCAA nie są syntetyzowane przez organizm człowieka, co przekłada się na konieczność dostarczenia ich z zewnątrz, np. przy pomocy profesjonalnej suplementacji. Suplementacja BCAA jest dosyć prosta, ponieważ należy odpowiednią ich ilość przyjąć przed treningiem oraz po treningu (oczywiście wiele osób zamiast „po” stosuje je „w trakcie” - ma to uzasadnienie jeżeli treningi są długie i intensywne). Gwarantuje to zabezpieczenie tkanki mięśniowej przed katabolizmem. Najczęściej spotykana jest formuła bazująca na proporcji 2:1:1 oraz 8:1:1 (zarówno w proszku, jak i kapsułkach/tabletkach). Trudno jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest ciekawsza bowiem każda z nich charakteryzuje się wieloma zaletami. Aminokwasy rozgałęzione stanowią przeszło 35% suchej masy mięśniowej więc warto zadbać o ich odpowiednią podaż w diecie. Poza właściwościami antykatabolicznymi przyśpieszają one regenerację powysiłkową, oddalają poczucie zmęczenia, ale także przyczyniają się do zachowania dodatniego bilansu azotowego.
    Właściwości antykataboliczne BCAA znajdują zastosowanie zarówno w klasycznych preparatach, w składzie których znajdują się dodatkowo ewentualnie witaminy, ale także w produktach bazujących na złożonym składzie. Podczas wyboru produktu dla siebie, warto skupić się na analizie składu, bowiem nie zawsze „więcej oznacza lepiej”.

Te produkty pomogą chronić Twoje mięsnie:

6PAK Nutrition BCAA PAK - 400g
59,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition BCAA Definition - 465g
89,99 PLN
Zobacz Produkt
Olimp BCAA Xplode Powder - 500g
109,99 PLN
Zobacz Produkt

SPALACZE TŁUSZCZU

Jedna z najważniejszych, albo wręcz najważniejsza grupa suplementów wykorzystywanych przez sportowców podczas odchudzania. Spotykane są formuły bazujące na jednej substancji aktywnej, ale także takie gdzie ich ilość może doprowadzić do zawrotu głowy. Oczywiście w każdym przypadku o skuteczności preparatu decydują dawki składników oraz indywidualne cechy organizmu. Przykładem prostego preparatu wspomagającego regulację wagi jest czysta L-karnityna, która wykorzystywana jest w sporcie od wielu lat – ma za zadanie przekierować pozyskiwanie energii na tkankę zapasową. Jednak wpływa także pozytywnie na wydolność organizmu o czym często się zapomina. Innymi ciekawymi dodatkami, które znajdują się w większości złożonych produktów są:
- ekstrakt z zielonej herbaty (źródło antyoksydantów oraz EGCE (galusanu epigallokatechiny) mających realny wpływ na aktywność enzymów biorących udział w metabolizmie węglowodanów. Zawarte w niej katechiny wykazują wiele pozytywnych aktywności, w tym wpływają na unormowanie poziomu cholesterolu.  EGCE wpływając na COMT (enzym rozkładający noradrenalinę) wzmacnia termogenezę, podobnie jak naturalna kofeina.
- ekstrakt z gorzkiej pomarańczy (jest źródłem synefryny, oktapaminy oraz innych substancji o charakterze stymulantów. Wpływa on na podniesienie termogenezy organizmu poprzez przyśpieszenie metabolizmu, ale także na zahamowanie niekontrolowanego apetytu.
    Oczywiście ilość popularnych związków jest znacznie dłuższa, a sama kompozycja (zastosowane dawki oraz połączenia substancji aktywnych) jest zależna od celu i grupy docelowej, dla której dany preparat został stworzony.

Dobre rozwiązania na spalanie tłuszczu:

USA Laboratories Cutting Edge - 120 tabl.
59,99 PLN
Zobacz Produkt
Universal Animal Cuts - 42 sasz.
269,99 PLN
Zobacz Produkt

WITAMINY I MINERAŁY

Witaminy i minerały pełnią szereg funkcji w organizmie człowieka, których odpowiednia podaż warunkuje jego zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Należy podkreślić, że zapotrzebowanie na nie wzrasta wraz ze zwiększaniem aktywności fizycznej. Niedobory nawet kilku witamin mogą doprowadzić w dalszym czasie do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Rynek suplementów jest bogaty w różnego rodzaju preparaty, także takie specjalnie przygotowane pod potrzeby organizmu mężczyzny bądź kobiety.

Chroń swoje zdrowie z:

6PAK Nutrition LIFE PAK - 180g
39,99 PLN
Zobacz Produkt
Olimp Vita-Min Multiple Sport - 60 kaps.
38,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition VITA-MIN Caps - 60 kaps.
29,99 PLN
Zobacz Produkt

Paweł Zieliński

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Scitec Multi-Pro Plus - 30 sasz.

89,99 PLN
Zobacz produkt

UNS Fat Off - 90 tabl.

79,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition Fat No More - 120 kaps.

64,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak