-12% ZNIŻKI*  KOD: VITA12
Trening

20-02-2017

5 porad dla zdrowych stawów!

Brak ruchu, nieodpowiednia dieta, siedzący tryb życia i brak czasu są nieodzownymi aspektami życia codziennego wielu osób. Takie działanie niestety może źle odbić się na naszych stawach, o które tak wiele osób zapomina dbać. Ze względu na to, że dobrze działające stawy to bardzo istotny element w życiu – wskażemy Wam, co należy zrobić, aby stawy były zdrowe i silne.

  1. Zadbaj o aktywność fizyczną! Ćwicząc nie tylko wzmocnisz stawy, ale i je odciążysz w wyniku pozbycia się tak niechcianej tkanki tłuszczowej, która ma niebagatelne znaczenie, gdyż najbardziej na stan swoich stawów narzekają osoby otyłe. Nie musi to być od razu maraton, czy też bardzo ciężkie treningi na siłowni. Wystarczy, że zaczniesz od prostych ćwiczeń w domu, wyjścia na rower, spacer, bądź jakąkolwiek inną aktywność fizyczną! Pamiętaj jednak, że trening należy dobrać pod własne możliwości, gdyż trenując zbyt ciężko – efekt może być odwrotny od zamierzonego! Po treningu warto poświęcić czas na rozciąganie, które wpływa na uelastycznienie mięśni i ścięgien. Jak to się mówi „odrobina wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła”, a Tobie i Twoim stawom jeszcze pomoże!
  2. Odpowiednia dieta bogata w produkty zawierające wapń i białko – podstawowych budulców kości, a także zawierających kwasy omega 3, które wspomagają organizm w walce ze stanami zapalnymi oraz utrzymują prawidłową ruchomość stawów. Nie należy także zapominać o odpowiedniej ilości wypitej wody mineralnej w ciągu dnia, która nie powinna być mniejsza niż 2 litry, a także dodawaniu do każdego posiłku porcji warzyw bogatych w witaminy, o których więcej w następnym punkcie.
  3. Witamina D i przeciwutleniacze – wśród osób, u których pojawiły się problemy z zapaleniem stawów, odnotowano niski poziom witaminy D, która zwiększa przyswajanie wapnia i działa przeciwzapalnie. Przeciwutleniacze pomagają zapobiegać zwyrodnieniom stawów oraz spowalniać procesy ich starzenia, a także powstawaniu wolnych rodników, które w nadmiarze mogą powodować zmiany zapalne w organizmie. Spośród przeciwutleniaczy, na szczególną uwagę zasługuje witamina C, która jest niezbędna w syntezie kolagenu, a także cynk oraz żelazo, które także pomagają zapobiegać stanom zapalnym.
  4. Zrezygnuj z używek – palenie papierosów, picie alkoholu, czy też kawy, nie korzystnie wpływają na funkcjonowanie stawów, a także zwiększają utratę wapnia z organizmu!
  5. Zadbaj o jak najmniejszą ilość stresu - natłok pracy, „presja czasu”, problemy życia codziennego - negatywnie wpływać będą na stan Twoich stawów! Stres natomiast powoduje napięcie mięśni, a taki stan utrzymujący się przez dłuższy okres czasu, prowadzi do przeciążenia stawów, w wyniku czego odczuwamy ich ból.

Chcąc zachować zdrowie stawów, pamiętajcie aby wcielić w życiu powyższe wskazówki, za co Wasze stawy na pewno Wam podziękują!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

7Nutrition Steel Joints Drink - 450g

59,99 PLN
Zobacz produkt

UNS Joint Fix MSM - 400g

53,99 PLN
Zobacz produkt

Beltor FLEXOR - 600g

79,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak