11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11
Trening

22-02-2017

Trening siłowy dla kobiet

Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie, mieć płaski brzuch, wąską talię, okrągłe pośladki i zgrabne, jędrne nogi. Najlepiej też aby nie było cellulitu, a ramiona były lekko zarysowane. Tak, tak są to kryteria na sylwetkę idealną dla większości grona kobiet.


Każda z nas chociaż raz w życiu próbowała za pomocą diet cud nieprzekraczających 1200 kcal i 15-minutowymi ćwiczeniami dziennie, które rzekomo mają nam wymodelować ciało, uzyskać sylwetkę postrzeganą jako idealną.
Dlaczego w takim razie tylko nieliczne grono kobiet uczęszczających regularnie na siłownię może pochwalić się zgrabnym, estetycznym ciałem? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta: wszystko dzięki treningowi siłowemu i zdrowej diecie.

Niestety płeć piękna ma bardzo duże ograniczenie psychiczne przed treningiem siłowym. Spowodowane jest to głównie brakiem wiedzy na temat rozbudowy mięśni u kobiet i stosowaniem nieodpowiednich i często nawet drastycznych diet, przez które organizm staje się osłabiony a nasza motywacja z dnia na dzień spada z braku widocznych efektów..

Dziewczyny boją się trenować z dużym obciążeniem ponieważ są święcie przekonane, że będą wyglądać zbyt męsko. Boją się zbyt dużego rozrostu ramion, pleców oraz barków.. obawiają się, że od treningu siłowego staną się zbyt mało kobiece.
Bzdura! Kobiety musicie wiedzieć, że za rozrost tkanki mięśniowej odpowiada głównie testosteron, którego my mamy naprawdę niewiele. Nawet jakbyśmy chciały rozbudować naprawdę duże mięśnie to bez środków dopingujących nie mamy najmniejszych szans. Im więcej posiadamy tkanki mięśniowej tym nasz metabolizm jest szybszy. Mięśnie są jedną z najbardziej aktywnych tkanek w organizmie dlatego im więcej ich jest tym więcej spalamy kilokalorii w ciągu dnia przez co możemy zjeść więcej a nasz tłuszcz pali się szybciej!

Kobiety stosując deficyt kaloryczny, jednocześnie oczekują, że ich pośladki się zaokrąglą, staną większe i jędrniejsze, kostka na brzuchu się odsłoni, ramiona ujędrnią a uda wyszczupleją..
Nie wiedzą natomiast, że aby sylwetka wyglądała estetycznie, zdrowo oraz właśnie tak jak większość kobiet chce to jedyną drogą do osiągnięcia tego celu jest trening siłowy. Należy zatem wiedzieć drogie Panie, że aby tak bardzo pożądane, krągłe pośladki uzyskać należy spożywać więcej kalorii niż spalamy w ciągu dnia aby mięśnie miały odpowiednie warunki do rozrostu. Jednak nie jest to takie proste i większość z kobiet nie zacznie swojej przygody z siłownią od tak zwanej masy ponieważ głównie chodzi nam o pozbycie się mało estetycznej warstwy tkanki tłuszczowej pokrywającej nasze ciało. Dlatego w pierwszej kolejności pozbywamy się zbędnego balastu poprzez dietę redukcyjną. Pozwoli nam to na odsłonięcie mięśni przez co nasza motywacja się wzmocni bo przecież nie ma nic lepszego od efektów które są widoczne gołym okiem z dnia na dzień!

Także podsumowując, drogie panie ćwiczymy siłowo! Jeśli naprawdę chcesz zbudować estetyczną sylwetkę i na tym Ci głównie zależy to zapraszam do strefy wolnych ciężarów. Na początku może być ciężko, o szczegóły treningu siłowego warto zapytać trenera personalnego i odbyć kilka treningów w jego obecności aby dobrał nam ćwiczenia i nauczył prawidłowej techniki co pozwoli nam uniknąć kontuzji. Jeśli nie czerpiesz dodatkowej przyjemności z grupowych zajęć fitness, zależy Ci głównie na modelowaniu ciała to nie ma sensu uczęszczać na takie zajęcia nawet 5 razy w tygodniu i oczekiwać widocznych rezultatów. Takie zajęcia mogą być dodatkiem do ułożonego treningu siłowego, aby się zrelaksować na pilatesie, potańczyć na zajęciach zumby lub poprawić sobie humor aerobikiem do muzyki.

No więc hantelki w dłoń, sztanga na plecy i cieszmy się pięknymi ciałami nie tylko na lato ale na lata!

Promotorzy BODYPAK

Pasjonaci sportów i zdrowego stylu życia

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

BioTech Multivitamin For Women - 60 tabl.

42,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition That's The Whey - 2270g

219,99 PLN
Zobacz produkt

Ostrovit Protein Pancakes - 400g

24,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak