-15% na wszystkie BESTSELLERY  KOD: BEST15

Korzystaj z ciepłych dni, spędzaj czas aktywnie

Kilka słów o korzystnym wpływie promieni słonecznych na nasz organizm.
Korzystaj z ciepłych dni, spędzaj czas aktywnie
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

To na co większość z nas czeka, to czyli pora roku, która daje energetycznego kopa niczym filiżanka mocnej kawy z ciemną czekoladą, chodzi mi tu oczywiście o lato! Dlaczego energetyczny kop?

Udowodnione naukowo, iż promienie słoneczne nie tylko korzystnie działają na naszą skórę, oczywiście z umiarem, ale również promienie słoneczne poprawiają nastrój, odganiają od nas stan depresyjny, jesteśmy weselsi i oczywiście organizm zaczyna produkować więcej witaminy D3, która jest poniekąd witaminą życia. Szczególnie potrzebna mężczyzną do rozwoju muskulatury, bowiem witamina D3 odgrywa jedną z kluczowych ról w produkcji testosteronu.

Sportowe świry, którzy spędzają parę dni w tygodniu w klubach fitness mogą w końcu odetchnąć. Popularne kardio m.in. na pozbycie się tkanki tłuszczowej, które do tej pory wykonywaliśmy w zamkniętym pomieszczeniu, możemy z radością przenieść tą aktywność fizyczną w plener na świeże powietrze, a plusów jest mnóstwo !
Wybierz co najbardziej lubisz. Bieganie? Jazda na rowerze? Jazda na rolkach? Pływanie na odkrytym basenie? A może po prostu wspólna gra ze znajomymi w siatkówkę plażową? Cokolwiek wybierzesz, plusem będzie to, iż trening na dworze m.in. poprawia dotlenienie, łapiesz promienie słoneczne, poprawiasz ogólne samopoczucie, ale przede wszystkim bieg np. w terenie jest znacznie wymagający pod względem treningowym, niż bieg na bieżni. To samo tyczy się kolarstwa. Największy opór z popularnych dyscyplin jest pływanie, prawdziwy pogromca kalorii!

Nie rezygnuj również z siłowni. Obecnie powstaje co raz więcej parków ze sprzętem typowo dla kulturystów na wolnym powietrzu. Często są to drążki, które pozwalają na trening całego ciała wyłącznie przy użyciu ciężaru własnego ciała. Świetny trening na modelowanie sylwetki.
Korzystaj nie tylko z ładnej, ciepłej pogody, ale i weź pod uwagę, iż słońce również „budzi się” wcześniej do życia. Lato jest idealną porą w roku do treningu biegowego zaraz po przebudzeniu, przed śniadaniem. Jeśli dotychczas twoim sposobem na obudzenie się była kawa z rana i przeciąganie w łóżku, oraz częste pomijanie śniadanie i pośpiech do pracy, zamień to na krótki 30 minutowy trening. Możesz pobiegać, a może to być spacer z włączeniem elementów poprawiających krążenie jak różnego rodzaju skręty, wymachy, podskoki, pajacyki itd. 30 minut w zupełności wystarczy abyś dotlenił mózg, pobudził go do pracy, poprawił krążenie i zafundował sobie zastrzyk energii. Pamiętaj, że jeżeli wybierzesz bieg, powinien on być mało intensywny. Gdy zaczniesz biec spadaj poziom intensywności, gdy swobodnie oddychasz i mówisz bez problemu, oznacza to, iż biegniesz we właściwym tempie, natomiast jeśli masz problemy z mówieniem, powinieneś zwolnić.

Kawa zaczyna działać mniej więcej po 25 minutach od wypicia. Dobrym sposobem jest wypić kawę i od razu udać się na krótki trening. Podwoi to twoje pobudzenie zaraz po treningu! Nie zapomnij o zimnym prysznicu, który przyśpiesza metabolizm o 20 %, oraz oczywiście o pełnowartościowym śniadaniu. Gwarantuje ci, iż takie działania przyczynią się do efektywniejszej pracy na resztę dnia, zapomnij o przysypianiu dwie godziny po przebudzeniu.

W zasadzie wszystkie czynności spędzenia wolnego czasu, które czyniliśmy w domu , możemy wykonać na powietrzu. Lubisz czytać książkę? Wyjdź do parku, a po każdym przeczytanym rozdziale, wstań, wykonaj parę pajacyków i przysiadów i wróć do czytania. Nogi są największymi mięśniami w ciele człowieka. Pobudzenia ich wpływa na nasz metabolizm, oraz na lepszą i efektywniejszą produkcję hormonów, które są odpowiedzialne za nasze ciało. Wybieraj aktywny wypoczynek, zyska na tym nie tylko twoje ciało, ale i umysł. Wzmacniasz swój organizm, spalasz kalorie, pobudzasz mózg do życia, „łapiesz” słońce, dotleniasz cały organizm i cieszysz się urokami ładnej pogody.

Dietetyk sportowy

Zostaw opinię