12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12
Suplementacja

09-01-2017

Przegląd preparatów z kreatyną cz.2 - staki kreatynowe

Kreatyna sama w sobie jest niezwykle anaboliczną substancją. Sportowcy poszukujący jeszcze silniejszych produktów powinni się zainteresować stackami kreatynowymi, których skład jest zazwyczaj bardzo kompleksowy i pozwala wesprzeć organizm na wielu płaszczyznach. Efektem cyklu z udziałem takiego preparatu będą jeszcze lepsze przyrosty masy mięśniowej wysokiej jakości oraz siły. Wiele zależy od wchodzących w formułę substancji aktywnych.

Rynek suplementów jest pełny różnych propozycji. Można spotkać stacki o prostym składzie, w którym znajduje się po prostu kilka form chemicznych kreatyny (uzupełniających swoje działanie). Uzupełniają to jest nie tyle pod kątem samej kreatyny, a raczej towarzyszących im cząsteczkom kwasu jabłkowego bądź orotowego (np. dla jabłczanu oraz orotanu kreatyny). Innymi popularnymi i ciekawymi dodatkami są kompleksy witaminowo-mineralne, jabłczan cytruliny bądź AAKG oraz beta alanina. Jak wiadomo witaminy i minerały pełnią szereg ważnych funkcji w organizmie człowieka, w tym wspierają gospodarkę energetyczną (witaminy z grupy B), wzmacniają odporność oraz przyśpieszają syntezę białek kolagenowych (witamina C). Natomiast minerały takie jak magnez, sód i potas są tracone przez organizm wraz z potem, zatem należy je w krótkim czasie uzupełnić, by nie doszło do osłabienia pracy mięśni. Dodatek substancji wzmagających produkcję tlenku azotu (NO boosterów) pokroju AAKG i jabłczanu cytruliny pozwala dodatkowo rozszerzyć naczynia krwionośne, co umożliwia lepsze odżywienie oraz dotlenienie komórek ciała. Ma to duże znaczenie dla procesów regeneracyjnych, które ulegają przyśpieszeniu. Oczywiście efekt pompy treningowej i podniesienie motywacji, to także niezwykle istotne aspekty. Bata alanina jest jedną z najciekawszych substancji chemicznych, którą można dorzucić do cyklu na kreatynie – działają one bowiem na zasadzie synergii, czego efektem są nie tylko lepsze i szybsze efekty, ale także poprawa wydolności wysiłkowej organizmu. Jak wiadomo lepsze, bardziej intensywne treningi są podstawą osiąganych przyrostów masy mięśniowej oraz siły.

Sprawdź te produkty:

6PAK Nutrition CREA PAK - 330g
79,98 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition Creation - 485g
79,99 PLN
Zobacz Produkt
Universal Creatine Powder - 500g
179,99 PLN
Zobacz Produkt

Potencjał anaboliczny konkretnego stacku kreatynowego jest w pełni zależny od zastosowanych form chemicznych kreatyny, dodatkowe substancje mają pośredni wpływ na osiągane efekty. Jednak nie można nie doceniać ich znaczenia. Im lepiej przemyślany preparat, w którym zastosowano sensowne dawki poszczególnych substancji aktywnych tym lepiej. Oczywiście „im więcej – tym lepiej” nie jest dobrym założeniem. Dodatkowo taki preparat przestanie być typowym stackiem, a bardziej przedtreningówką (momentami granica bywa dosyć płynna).
Najczęściej wykorzystywanymi formami chemicznymi jest monohydrat, jabłczan oraz chlorowodorek kreatyny. Oczywiście odmian kreatyny jest znacznie więcej i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spotkać w składzie pirogronian, orotan, a nawet bardzo wartościowy chelat magnezowy kreatyny.

CYKL KREATYNOWY

Zastosowanie stacku kreatynowego jako dodatku do pojedynczej formy kreatyny jest dobrym rozwiązaniem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by przeprowadzić udany cykl tylko i wyłącznie na stacku. Efekty końcowe są zależne od wielu czynników, jednak korzyści płynące z zastosowania kilku form kreatyny i ewentualnych dodatków powinny przełożyć się na poprawę efektów. Generalnie dawkowanie stacku kreatynowego niczym się nie różni co do założeń od standardowego systemu w przypadku zwykłej kreatyny. Innymi słowy porcja rano, porcja po lub przed treningiem oraz 1 porcja w dzień wolny od siłowni.

Wybierając produkt dla siebie raczej nie warto wybierać produktów nieznanych firm. Nigdy nie wiadomo bowiem co tak naprawdę „siedzi” w środku. Często można było się spotkać z doniesieniami o zanieczyszczeniach znajdowanych w składach.

PRZEGLĄD WYBRANYCH NAJPOPULARNIEJSZYCH/NAJCIEKAWSZYCH STACKÓW KREATYNOWYCH

................

Marka 6PAK Nutrition zaskakuje swoją jakością i przemyślanymi składami. Właśnie z tych powodów jest tak bardzo popularna wśród sportowców (zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym). Omawiany stack charakteryzuje się bardzo dobrym i skutecznym składem, którego dawki są tak dobrane by zapewnić maksymalną skuteczność. Swoją siłę anaboliczną zawdzięcza rewelacyjnym formom kreatyny takim jak: monohydrat, jabłczan oraz chlorowodorek kreatyny. Dodatkową zaletą jest brak szkodliwego aspartamu.

6PAK Nutrition CREA PAK

................
................Nowa odsłona stacku tej marki charakteryzuje się jeszcze lepszym działaniem, którego tajemnica skrywa się właśnie w składzie. Formuła bazuje na: jabłczanie, chlorowodorku, monohydracie oraz cytrynianie kreatyny – ich uzupełniające się działanie pozwala na poprawę osiąganych efektów, które zaobserwujesz już po pierwszym cyklu. Rewelacyjnym dodatkiem jest beta alanina, będąca idealnym dodatkiem do kreatyny. Wpływa na podniesienie wydolności wysiłkowej mięśni, dzięki czemu treningi mogą być dłuższe i bardziej intensywne.

SportDefinition Creation

................
................
Bardzo skuteczny produkt oparty o czysty monohydrat kreatyny. Wysoki stopień rozdrobnienia sprawia, że jest bardzo dobrze przyswajalny i nie obciąża bez potrzeby nerek sportowca. Olbrzymią zaletą jest duża ilość wariantów smakowych, które sprawiają, że każda porcja jest chwilą przyjemności (a nie tylko koniecznością). Idealny wybór na udany cykl kreatynowy.

BioTech Crea Flash

................
................„Anaboliczny sen” - nazwa sama w sobie jest mocno sugestywna, jednak zastosowane substancje takie jak jabłczan, chlorowodorek, pirogronian oraz ester etylowy kreatyny faktycznie wpływa na znaczne przyśpieszenie procesów anabolicznych. Niezwykle istotne w składzie są dodatki naturalnych ekstraktów roślinnych, które mają za zadanie podnieść poziom testosteronu, który jest jednym z najbardziej anabolicznych hormonów występujących w organizmie człowieka. Takie połączenie faktycznie może przynieść olbrzymie przyrosty masy mięśniowej przy minimalnym (bądź zerowym) jej otłuszczeniu. Wiele zależy od wieku, doświadczenia oraz planu treningowego sportowca.

IHS Anabolic Dream

................
................
Preparat, którego renoma i długość funkcjonowania na rynku ociera się już o miano legendy. Klasyczna formuła bazująca na 6 różnych formach chemicznych kreatyny (monohydrat kreatyny, di-jabłczan kreatyny, glukonian kreatyny, orotan kreatyny, kreatyna AKG oraz chelat magnezowy kreatyny). Warto zwrócić uwagę na chelat magnezowy kreatyny, jest to bowiem bardzo ciekawa forma, która gwarantuje nie tylko silne działanie anaboliczne, ale także dostęp do bardzo dobrze przyswajalnego magnezu. Natomiast takie dodatki jak beta alanina podnoszą wydolność wysiłkową, co umożliwia zwiększenie intensywności treningów oraz ich długości.

Universal Nutrition Storm

................

PODSUMOWANIE

Dobór odpowiedniego stacku kreatynowego może przynieść olbrzymie korzyści w postaci wsparcia procesów anabolicznych, zabezpieczenia mięśni przed katabolizmem, a nawet podniesienie wydolności. Dlatego właśnie odpowiednio dobrana suplementacja jest tak istotna. Preparaty tego typu są bardzo popularne wśród sportowców co sprawia, że wiele firm tworzy swoje formuły stacków kreatynowych. Często bardzo trudno w tym gąszczu znaleźć coś wartego uwagi – proponowane stacki są godne zaufania, a ich działanie jest silne i jednocześnie bezpieczne dla zdrowia.

Paweł Zieliński

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Universal Storm - 750g - 836g

249,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition Creation - 485g

79,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition CREA PAK - 330g

79,98 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak