12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Czemu czujesz cały czas zmęczenie?

Czemu czujesz cały czas zmęczenie? Stosuj się do tych wskazówek, aby lepiej wypoczywać!

Co raz większa ilość obowiązków zawodowych, życie prywatne, treningi, zła dieta – to tylko kilka czynników, które mogą powodować, że cały czas w ciągu dnia odczuwasz zmęczenie. Jak temu przeciwdziałać i co zrobić aby zmęczenie przerodziło się w wypoczynek dowiecie się w niniejszym artykule!

Umówmy się, że w obecnym świecie mamy co raz więcej na głowie – świat pędzi do przodu, a większość z nas stara się za nim nadążyć – w pracy gonimy za kolejnym awansem, w domu jest wiele rzeczy do wykonania, a przecież jeszcze trzeba gdzieś znaleźć czas na własne potrzeby, a między innymi na aktywność fizyczną. Wydaje mi się, że w tym wszystkim co raz bardziej zapominamy o tym co najważniejsze, a więc o odpowiedniej diecie, regeneracji, a przede wszystkim o najbliższych.

Poniżej przedstawię Wam kilka wskazówek jak zmienić zmęczenie w uczucie wypoczynku:

1. Sen to najlepszy przyjaciel regeneracji!

Wiem, że doba ma „tylko” 24 godziny i czasem każdy z nas potrzebuje aby doba miała 30 godzin. Jednak nie warto i polecam Wam z całego serca aby poświęcać odpowiednią ilość godzin na sen, który powinien wahać się w granicach 6-8 godzin, poprzedzony wypoczynkiem, który pozwoli jeszcze bardziej wyciszyć organizm przed snem. Warto także unikać intensywnego wysiłku fizycznego przed snem, nie jeść 2-3 godziny przed samym snem, a także przewietrzyć sypialnię. Stosując się do tych wskazówek jeszcze bardziej poprawicie jakość snu, a dzięki temu staniecie jeszcze bardziej wypoczęci;

2. Dieta to bardzo ważny aspekt regeneracji!

Warto spożywać w ciągu dnia odpowiednią podaż kaloryczną dostosowaną do stopnia aktywności każdego człowieka. Jeśli będziecie spożywać nieodpowiednią podaż kalorii w ciągu dnia – będziecie w większym stopniu odczuwać zmęczenie! Podaż kalorii to jedno, ale jakość dostarczanego pożywienia również ma znaczenie! Wybierajcie pożywienie o jak największej wartości odżywczej – zawierające dużą ilość witamin i minerałów, a także dobre źródła wszystkich makroskładników (białek, węglowodanów i tłuszczy);

3. Staraj się jak najmniej stresować

Każdy może teraz pomyśleć, że „łatwo powiedzieć żeby od tak po prostu się nie stresować”. Oczywiście się z tym zgadzam i sam chciałbym tak to wprowadzać w swoje życie. Jednak muszę tu napisać jedno – stres, a co za tym idzie – kortyzol negatywnie wpływa na odpoczynek. Starajcie się zatem zostawić problemy zawodowe tylko w pracy i nie przerzucać ich na życie prywatne, a będzie Wam łatwiej odpoczywać!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Wsparcie snu Melatonina
29,98 PLN
Zobacz Produkt
FA Nutrition Whey Protein - 2000g
209,99 PLN
Zobacz Produkt
Intenson Kolagen + Hialuron + wit C ANTI-AGE - 120 tab.
79,99 PLN
Zobacz Produkt

4. Zastosuj metody relaksacyjne kilka razy w tygodniu! 

Może to być joga, medytowanie, basen, sauna – każda forma relaksacji wprowadzona na stałe do życia będzie poprawiać regenerację w ciągu dnia.
Im więcej odpoczynku wprowadzicie do swojego życia – tym lepiej będziecie mogli działać na innych płaszczyznach życia – będziecie mieć więcej pomysłów w pracy, chęci do życia, co tylko jeszcze bardziej będzie pchało Was do przodu i co za tym idzie – będziecie mieć więcej radości! Warto zatem zmieniać w swoim życiu coś na lepsze, bo każdemu powinno zależeć na tym aby to życie było bardzo fajne i pełne przygód!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak