11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11
Suplementacja

15-03-2018

5 najlepszych żeli energetycznych

Jesteś przed zakupem żelu treningowego i nie wiesz, na który się zdecydować? Ilość i różnorodność produktów Cię przerosła i nie wiesz, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? Poniższa statystyka najlepszych i najbardziej popularnych żeli dostępnych w naszym sklepie internetowym powinna Ci w tym pomóc.

Żele energetyczne znajdują swoje zastosowanie szczególnie w sportach wytrzymałościowych – maratony, półmaratony, kolarstwo, wioślarstwo, triathlon itp. Stanowią one alternatywę dla bardzo popularnych izotoników. Używane są zarówno jako szybkie źródło energii w trakcie wysiłku fizycznego, a także jako uzupełnienie niedoborów po ciężkiej sesji treningowej.

Podstawowym składnikiem każdego żelu energetycznego są oczywiście węglowodany. Zazwyczaj są to węglowodany proste z różnego rodzaju dodatkami, zaczynając od witamin i minerałów, po beta-alaninę i aminokwasy BCAA, a kończąc nawet na kofeinie. W zależności od naszego celu powinniśmy wybrać odpowiedni dla nas żel.

Najbardziej popularne i polecane żele energetyczne


1. FA Carborade Energy Gel


Jeden z najczęściej wybieranych żeli przez osoby aktywne fizycznie. Nie tylko ich niska cena, ale przede wszystkim bardzo prosty skład, stawiają go w czołówce rankingu najlepszych produktów w swojej kategorii. Cały żel to tylko 40 g, w którym znajdziemy aż 26,6 g węglowodanów! Ich źródłem jest fruktoza oraz maltodekstryny, a więc dwa źródła energii o różnym czasie uwalniania. Wiele osób chwali sobie ten produkt właśnie za jego „nieprzesadzony” skład, ponieważ prócz owych węglowodanów zawiera tylko dodatek hydrolizowanego białka serwatkowego i hydrolizowanej kazeiny, które w dawkach po 44 mg wpływają jedynie pozytywnie na regenerację po treningu i w żaden sposób nie obciążają układu pokarmowego. Żel ten występuje w dwóch wersjach – z kofeiną oraz bez.

2. Vitargo Gel


Nie możemy go zaliczyć do najtańszych, ale z pewnością zasługuje na to, aby poświęcić mu swoją uwagę, bowiem w mało którym żelu znajdziemy Vitargo jako źródło węglowodanów! Vitargo Gel zawiera właśnie to źródło węglowodanów (skrobia jęczmienna), którego stosunkowo niski indeks glikemiczny (w porównaniu do innych źródeł) wykazuje wydłużony czas uwalniania, co zapewni nam energię na dłuższy czas. Oprócz Vitargo znajdziemy w nim takie źródła węglowodanów jak: izomaltuloza, trehaloza oraz fruktoza. To połączenie sprawi, że stosowanie tego żelu znajdzie swoje zastosowanie w każdej porze okołotreningowej – przed, w trakcie oraz po treningu. Jednakże ze względu na zawartość kofeiny (50 mg na cały żel) poleca się jego stosowanie przed lub w trakcie wysiłku fizycznego. Vitargo Gel charakteryzuje się łagodnym smakiem oraz lżejszą od klasycznych żeli konsystencją, co dla wielu z nas ma ogromne znaczenie. Nikt przecież nie chciałby, ale po spożyciu takiego żelu przytrafiły mu się mdłości czy odruchy wymiotne. Cały żel to 45 g produktu i aż 24 g węglowodanów.

3. ALE GEL


Tradycyjny żel treningowy oparty tylko i wyłącznie o węglowodany proste – maltodekstrynę, z niewielką zawartością sodu, bez jakichkolwiek innych dodatków. Stanowi szybkie doładowanie energii i jest stosowany głównie w trakcie wysiłku fizycznego. W całym żelu, który ma 55,5 g, znajdziemy 27,5 g węglowodanów, dzięki którym produkt wyróżnia się wysoką kalorycznością spośród konkurencji. Dostępny jest w dwóch wersjach – z kofeiną oraz bez. ALE GEL to również farmaceutyczna jakość. Proces produkcji odbywa się w fabryce farmaceutycznej działającej w oparciu o najwyższe standardy GMP, przy wykorzystaniu surowców o najwyższej jakości. Dlatego też suplement spełnia surowe kryteria jakościowe stawiane preparatom farmaceutycznym.

4. BioTech Energy Gel


Produkt o wyjątkowym składzie, bardzo rzadko spotykany. Zawiera mieszankę węglowodanów o różnorodnym czasie uwalniania – glukozę, fruktozę oraz maltodektryny. Ciekawym dodatkiem są tutaj średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT z oleju kokosowego, które dodają energii znacznie szybciej niż tradycyjny tłuszcz. BioTech Energy Gel wzbogacony jest także o witaminy i minerały, na których utratę jesteśmy narażeni w trakcie wysiłku fizycznego, a także o taurynę i l-karnitynę. W całym żelu, który ma 60 g, znajdziemy 18 g węglowodanów.

5. Nutrend Endurosnack

Najpopularniejsze żele energetyczne:

Activlab Run & Bike Energy Gel - 40 g
4,89 PLN
Zobacz Produkt
BioTech Energy Gel - 60 g
5,99 PLN
Zobacz Produkt
BioTech Energy Gel Professional - 60g
6,99 PLN
Zobacz Produkt

Uniwersalny żel energetyczny, którego działanie sprawdzi się w każdej porze okołotreningowej – zarówno przed, w trakcie jak i po wysiłku fizycznym. Zawiera różne źródła energii, a ich wykorzystanie przez organizm następuje stopniowo, co nie obciąża nadmiernie organizmu. Oprócz źródła węglowodanów, jakim są izolamtuloza i glukoza, w Endurosnack’u znajdziemy kompleks aminokwasów wraz z rozgałęzioną ich formą BCAA (leucyna, izoleucyna, walina). To dzięki nim nasz organizm szybciej powróci do homeostazy po ciężkiej sesji treningowej, a w trakcie wysiłku nasze mięśnie zostaną zabezpieczone przed katabolizmem, co znajdzie swoje zastosowanie szczególnie w okresie zmniejszonej podaży kalorycznej i redukcji tkanki tłuszczowej.

Piotr Hapek

Zawodnik, trener, instruktor, doradca ds. suplementacji. Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasje łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, których fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Max Carb - 1000g

21,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition Milky Shake Whey - 300g

29,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak