11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Postanowienia noworoczne – co zrobić aby nie skończyły się po miesiącu?

Postanowienia noworoczne – co zrobić aby nie skończyły się po miesiącu?

„Nowy rok, nowy ja” – można często usłyszeć na koniec grudnia, gdy to wiele osób planuje przyszły rok i podsumowuje stary. Co jednak zrobić aby jedno z postanowień noworocznych dotyczące zmiany nawyków żywieniowych nie skończyły się po miesiącu? O tym będziecie mogli przeczytać w niniejszym artykule.
Każdy z nas choć raz w życiu z pewnością dał sobie jakieś postanowienie noworoczne:
- zacznę się więcej ruszać;
- będę się lepiej odżywiać;
- przestanę palić papierosy;
- zmienię pracę.

Mógłbym godzinami wymieniać przykłady postanowień noworocznych, lecz w niniejszym artykule zajmiemy się tym jednym – „od nowego roku biorę się za swoją sylwetkę”. Na swoim przykładzie i mając doświadczenie w pracy z ludźmi, wskaże Wam jak trwać w swoim postanowieniu cały czas i zmienić nie tylko swoją sylwetkę, ale przede wszystkim swoje życie – na lepsze i zdrowsze!

1. Nie nakładaj na siebie zbyt wielu wymagań!

Jeśli zaplanowaliście, że od nowego roku będziecie się więcej ruszać i zmienicie nawyki żywieniowe – nie nakładajcie na siebie zbyt wielkich wymagań! Nie od razu Kraków zbudowano i tak samo będzie z Waszą sylwetką i nawykami. Potrzebujecie czasu i również porażek, aby dojść do momentu, w którym powiecie sobie „to jest moja droga zmian i w niej czuje się najlepiej”. Sam potrzebowałem wiele czasu aby do tego dojść i wiem jak to jest ważne, dlatego Wam również polecam to samo!

2. Ciesz się z każdego sukcesu, a porażkę traktuj jako naukę!

Każdy miewa porażki i one się będą zdarzać! Niech to jednak nie zbija Was z celu jaki sobie obraliście! Wyciągnijcie z niej wnioski i w przyszłości będzie Wam zdecydowanie łatwiej, gdyż będziecie wiedzieć czego nie robić! Każdy – nawet najmniejszy sukces: „mniej o 1 cm w pasie”, „mniej o 0,5 kg na wadze” niech Was napędza do dalszej walki i daje Wam kopniaka motywacyjnego! Zapisujcie każdą zmianę aby później móc sobie porównać co się zmieniło, by mieć świadomość tego co dobrze działa na Wasz organizm!

3. Zmiana nawyków żywieniowych to maraton, a nie sprint – nic nie przychodzi szybko!

Jeśli przez dłuższy okres czasu nie uprawialiście żadnych sportów, dieta nie należała do najlepszych – nie oczekujcie, że po miesiącu zamienicie się w superbohatera ze wspaniałą sylwetką. Traktujcie to jako pewien proces, ale przede wszystkim nie uzależniajcie swojego humoru od tego czy akurat w tym czasie udało się Wam zgubić kilogram na wadze, czy też nie. Jeśli zmienicie swoje nawyki żywieniowe i zaczniecie uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną – na pewno uda się Wam – prędzej czy później - osiągnąć sukces! Musicie być jedynie wytrwali w tym co robicie i nie rezygnować z postawionego sobie postanowienia!

4. Niech to będą postanowienia, których naprawdę pragniecie, a będzie Wam zdecydowanie łatwiej!

Przede wszystkim zmian musicie chcieć dla samych siebie, a nie dlatego, że ktoś Wam to narzuca! Jeśli coś bardzo chcecie, czy nie jest łatwiej to osiągnąć? Zatem zastanówcie się dobrze co tak naprawdę pragniecie i jeśli jest to zmiana sylwetki na lepszą – nic nie stoi na przeszkodzie!

Postanowienia noworoczne to super sprawa i naprawdę warto je sobie wypisywać na koniec grudnia. Na koniec przyszłego roku możecie wrócić ponownie do tych postanowień i zobaczycie ile się udało osiągnąć, a ile nie. Gwarantuje Wam jednak, że jeśli większość będzie tych wykonanych – poczujecie niesamowitą radość i spełnienie!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak