11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11
Suplementacja

26-06-2018

5 najlepszych przedtreningówek pompująco-pobudzających

Szukasz przedtreningówki, od której wymagasz zarówno efektu pompy mięśniowej jak i pobudzenia? Zatem ranking ten będzie idealny dla Ciebie! Skupiliśmy się tutaj nad TOP5 przedtreningówek, które wykazują wszechstronne działanie.

1. Sport Definition PumpKick

Produkt, w którego skład wchodzą najbardziej podstawowe substancje, dzięki którym możemy otrzymać zadowalające efekty w postaci zastrzyku energii, wraz z polepszoną syntezą tlenku azotu.
Oprócz argininy HCL, jabłczanu cytruliny (substancje, które pozwalają uzyskać nam efekt pompy mięśniowej), w składzie możemy spotkać nietypowe dodatki, takie jak wyciąg z buraka oraz BCAA. W mojej ocenie wspomniany wyciąg z buraka jest bardzo mało docenianym składnikiem przedtreningówek. Pozwala nam uzyskać bardzo mocny efekt syntezy tlenku azotu wraz z poprawą wytrzymałości. Jeżeli już jesteśmy przy wytrzymałości, warto wspomnieć o dużej ilości beta-alaniny, która znacząco poprawia ten parametr wysiłkowy. Dodatkowo stymulanty, takie jak kofeina czy tyrozyna, również pomogą nam utrzymać dużą koncentrację na wykonywanym zadaniu. Prawdopodobnie numer 1 w kategorii przedtreningówek, które mogą sprawdzić się w każdym sporcie.
Produkt dostępny jest w trzech wersjach smakowych: truskawka z mango, cukierki egzotyczne oraz nektarynka z pomarańczą.


2. 6PAK Nutrition VASO PAK

Produkt o połączeniu boosterów tlenku azotu (arginina HCL i jabłczan cytruliny) razem z l-norwaliną, która opóźnia rozkład argininy, dzięki czemu możemy uzyskać dłuższy oraz mocniejszy efekt pompy mięśniowej. W celu uzyskaniu pobudzenia dodana jest standardowo kofeina oraz rzadziej spotykana w takich suplementach acetylowana l-karnityna, która pobudza układ nerwowy, dzięki czemu możemy uzyskać poprawę koncentracji. Dla osób zaawansowanych polecam podwójną porcję tego suplementu. Efekt pompy mięśniowej gwarantowany, natomiast z nadmiernym pobudzeniem nie powinniśmy mieć problemów, ponieważ zawartość kofeiny w porcji to 150 mg.
Producent oferuje nam VASO PAK'a w jednej wersji, przepysznej smakowej: cola z limonką.

3. Olimp Redweiler

Stack przedtreningowy, w którego składzie znajdziemy dodatki dwóch form kreatyny: monohydratu oraz jabłczanu. Produkt zawiera standardowe substancje aktywne, takie jak: arginina, beta-alanina, jabłczan cytruliny, kofeina oraz typowe dla produktów firmy Olimp ekstrakty z pieprzu kajeńskiego oraz pieprzu czarnego. Dużą wadą tego suplementu jest to, iż w większości przypadków sugerowana porcja przez producenta może okazać się zbyt małą ilością. Bardziej rozsądną dawką wydaję się podwójna porcja, ponieważ ilość składników aktywnych na porcję jest bardzo uboga.
Produkt występuje w wielu wersjach smakowych takich jak: red punch, cola, cytryna mięta, jagoda, owocowy oraz pomarańczowy

4. Trec S.A.W.

Produkt firmy Trec, który oprócz substancji pożądanych w suplementach przedtreningowych, zawiera dodatkowo mieszankę różnych form kreatyny. Niestety, ilość tej kreatyny jest niewielka, przez co SAW nie może nam zastąpić kreatyny chyba, że dawkowanie tego suplementu zwiększymy do 2-3 porcji sugerowanych przez producenta. Patrząc po reszcie składu, będzie to bardzo rozsądnym rozwiązaniem. W proponowanej przez producenta porcji znajduje się tylko 100 mg kofeiny, która, dla większości osób, jest zbyt małą dawką. Zwłaszcza dla tych, które często korzystają z tego typu suplementów.
Dużym plusem tego produktu możemy uznać miks substancji, pozwalających uzyskać efekt pompy mięśniowej AAKG, jabłczan cytruliny rzadziej spotykany jabłczan argininy lub Vinitrox (ekstrakt z winogron i jabłek), który pozwala opóźniać zmęczenie, oraz ma pozytywny wpływ na syntezę tlenku azotu. Produkt złożony o bardzo kompleksowym składzie, lecz sugerowana porcja może okazać się zbyt mała dla osób, które mają doświadczenie z tego typu produktami.
SAW występuje w trzech wersjach smakowych: cytryna z porzeczką, poziomka oraz wiśnia z grejpfrutem.

5. BioTech Black Blood NOX+

W skład produktu wchodzi duża ilość beta-alaniny - aż 4 g, oraz taka sama ilość AAKG, o którym wspomnieliśmy kilkukrotnie powyżej. Dodatkowo znajdziemy w nim kompleks kreatyn w ilości 5225 mg, oraz bardzo wysoką zawartość kofeiny i tyrozyny, dzięki którym efekt skupienia, pobudzenia oraz koncentracji na danym zadaniu będzie na wysokim poziomie.
Produkt występuje tylko i wyłącznie w jednej wersji smakowej: pomarańcz.

Podsumowanie

Warto pamiętać, iż suplementy z grupy przedtreningówek uniwersalnych nie dadzą nam takiego efektu pompy mięśniowej lub pobudzenia, jak stworzone w tym celu produkty o ukierunkowanym na jeden cel działaniu. Musimy się tutaj liczyć z tym, iż efekt ten może być słabszy. Wszystko zależy jednak od tego, jak bardzo wrażliwi jesteśmy na substancje stymulujące, oraz jak wygląda nasza dieta i trening (w przypadku efektu pompy mięśniowej). Odpowiednie dobranie porcji, według naszych preferencji, z pewnością zapewni nam odpowiedni efekt pobudzenia i pompy mięśniowej.

Łukasz Mikszto

Pasjonat sportów siłowych i suplementacji

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Activlab Mass UP - 1200g

46,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition Creatine Monohydrate - 500g

79,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak