12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

NEAT i jego wpływ na redukcję

Na pierwszy rzut oka, nazwa „NEAT” może Wam niewiele mówić, lecz w perspektywie redukcji tkanki tłuszczowej jest to jeden z kluczowych aspektów. Jasne, najważniejszy jest deficyt kaloryczny, nie mniej jednak warto zapoznać się z niniejszym artykułem, który przekona Was o słuszności dbania o odpowiedni poziom NEAT.

NEAT (Non Exercise Activity Termogenesis) - a więc spontaniczna aktywność - to zbiór czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, mające bezpośredni wpływ na ilość dodatkowo spalanych kalorii w ciągu dnia. Co ważne do wydatku NEAT nie wliczane są kalorie spalane na treningu. Dzięki dosłownie kilku „sztuczkom” zobaczycie jak bardzo może przyśpieszyć Wasza redukcja, z korzyścią nawet dla Waszych portfeli, ale o tym wszystkim poniżej!

Zamiast auta wybierz spacer, bądź rower!

Jest to jeden z największych czynników podbijających współczynnik NEAT. Wybierając się do sklepu, na trening, do apteki, jeśli tylko to możliwe i nie masz do przebycia kilkunastu kilometrów – wybierz się na spacer zamiast jechać autem przez często mocno zakorkowane miasta. Nie dość, że zaoszczędzisz na paliwie – choć co prawda stracić pewnie trochę więcej czasu – to jeszcze Twoja pula spalonych kalorii w ciągu dnia może zwiększyć się nawet o 100-200 kalorii! Masz zatem dwie korzyści: w portfelu zostanie Ci więcej pieniędzy, a z ciała umknie dość spora ilość kalorii. Wartość ta to tylko jeden dzień, a pomyśl ile jesteś w stanie zaoszczędzić, w taki sposób w przeciągu tygodnia/miesiąca! Tak samo ma się sytuacja jeśli chodzi o jazdę na rowerze! Tutaj nawet możesz użyć rowera, jeśli do przebycia masz większą odległość i sprzyja ku temu pogoda!

Zamiast windy – wybierz schody!

Kolejna mała zmiana w życiu, która pomoże Ci w redukcji tkanki tłuszczowej. Oczywiście – gorzej będą miały osoby mieszkające np. na 20 piętrze, jednak uwierzcie mi, że z własnego doświadczenia warto wybierać schody zamiast windy. Pozwoli Wam to na spalenie dodatkowych kilkunastu kalorii dziennie, a także wzmocni Wasze nogi!

Sprzątanie to również aktywność!

Zamiast używać tradycyjnych sprzętów do sprzątania użyj własnych rąk! Wiem, że bardzo wygodne jest aby włączyć Rumbę i mieć odkurzone mieszkanie, lecz odkurzanie to również spalane kalorie. Co prawda nie będziesz codziennie odkurzać, nie mniej jednak zawsze to kilkanaście dodatkowych kalorii w ciągu tygodnia. Tak samo jest ze zmywaniem naczyń zamiast dawanie jej do zmywarki. Oczywiście nie miejcie mnie za zdecydowanego przeciwnika tych sprzętów – jak najbardziej spełniają one swoje funkcje i pomagają zaoszczędzić czas, natomiast od czasu do czasu można się nieco samemu wysilić!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Trec Multivitamin Herbal for Women - 90 kaps.
26,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition Effective Line Berberine + Turmeric - 90 tabl.
23,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Super Omega-3 - 120 kaps.
39,99 PLN
Zobacz Produkt

Komunikacja miejska – mała zmiana, dająca tak wiele

Jeśli musiałeś zdecydować się już na podróż komunikacją miejską – zamiast siedzieć w autobusie czy tramwaju – stój! Stanie w komunikacji miejskiej wymaga od Ciebie większego skupienia oraz równowagi, dzięki czemu spalasz więcej kalorii, niż być usiadł na wolnym miejscu. Tak samo jeśli pozwala Ci na to czas – wysiądź 1 bądź 2 przystanki wcześniej i w dalszą drogę udaj się pieszo. Spalisz dzięki temu kolejne kalorie!

Staraj się nie siedzieć cały czas w pracy!

Jeśli masz pracę siedzącą – staraj się co jakiś czas rozprostować kości i pójść po wodę, czy po jedzenie. Fajnym pomysłem jest również chodzenie co jakiś czas do drukarki jeśli masz coś do wydrukowania – nie składaj wszystkiego na jedno drukowanie, tylko drukuj, idź po kartki i wracaj – kolejne kalorie będą leciały jak szalone, a praca i tak zostanie wykonana!

Gotuj częściej w domu!

Gotowanie w domu zamiast zamawiania jedzenia na mieście bądź na dowóz nie tylko zaoszczędzi Ci trochę pieniędzy, ale także pozwoli na spalenie dodatkowych kalorii oraz będziesz miał/a większą kontrolę nad tym co jesz, a w wyniku tego będziesz jeść zdrowiej!
Współczynnik NEAT na redukcji to wspaniała metoda do tego aby redukcja przebiegała szybciej, bez nadmiernego poświęcania czasu. Oczywiście w dzisiejszym świecie czasu w ciągu dnia jest co raz mniej, a obowiązków co raz więcej, natomiast już kilka niewielkich zmian w życiu, może przynieść wielkie zmiany w sylwetce, zatem do dzieła!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Sport Definition That's The Whey - 2270g

199,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition Milky Shake Whey - 700g Białko

59,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition 80 Whey Protein - 908g

84,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak