-20% NA WSZYSTKO*  KOD: CM20

5 porad na poprawę pracy jelit

Jelita to jeden z bardzo ważnych narządów potrzebnych do dobrego samopoczucia całego ciała. Jest w dietetyce pewne powiedzenie, z którym ja również się zgadzam, a więc: „jesteś tym co jesz”. Tak – należy zwracać uwagę jakiej jakości pożywienia dostarczamy do naszego organizmu i jak przygotowane, bo to również bardzo ważne. O tym jak dokładnie wspomagać pracę jelit będziecie mogli przeczytać w niniejszym artykule.

1. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie!

Nie tylko dla zdrowia jelit, ale i pozostałych narządów ludzkiego ciała bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. Oczywiście mówię tutaj o wodzie mineralnej z dużą zawartością minerałów, które nie tylko będzie wspierać pracę jelit, ale które dostarczy także minerałów i zapobiegnie ewentualnym niedoborom, do których nie wolno dopuścić. Odpowiednie nawodnienie kontroluje prawidłowe wypróżnianie i formowanie stolca, wraz z którym pozbywamy się zbędnych produktów przemiany materii.

2. Dbaj o dostarczanie dobrej jakości pożywienia!

Tak – jakość dostarczanego pożywienia ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o dobre samopoczucie człowieka, które bierze się prosto z jelit! Można porównać to do dobrej jakości auta. Jeśli chcemy aby silnik pracował jak najdłużej i jak najlepiej – wlewamy do niego jak najlepszej jakości paliwo. Nie inaczej jest z organizmem człowieka! Zadbajcie zatem o to aby w Waszej diecie znalazły się produkty pełnoziarniste, o jak najmniejszym stopniu przetworzenia, posiadające duże zasoby witamin i minerałów, a także odpowiednią podaż błonnika, który stanowi bardzo ważną rolę w trawieniu pożywienia! Warto także zadbać o dostarczanie naturalnych kiszonek (kapusta i ogórki kiszone) – bogactwo bakterii kwasu mlekowego, wspomagają regulację trawienia białek, tłuszczy oraz węglowodanów, a także zawierają w swoim składzie witaminy z grupy B, C, A, E oraz K.

Suplementy, które mogą Cię zainteresować:

Essence ADEK - 90 tabl.
39,99 PLN
Zobacz Produkt
Essence Sodium Butyrate - 90 tabl.
29,99 PLN
Zobacz Produkt
Essence Chanca Piedra - 90 tabl.
39,99 PLN
Zobacz Produkt

3. Suplementy diety – naprawdę warto!

Wiadomo – główną zasługą dobrej kondycji jelit jest zbilansowana i odżywcza dieta, natomiast nie należy także zapominać o wsparciu suplementacyjnym. Probiotyki, prebiotyki, omega 3, sodium butyrate – to tylko kilka z podstaw suplementacji, które warto włączyć do swojej suplementacji. Oczywiście poza wsparciem pracy jelit – wspomożecie także pracę innych narządów, więc pozytywne działanie na organizm będzie potęgowane i z pewnością odczujecie to przy sumiennej suplementacji.

4. Stres – unikaj go jak ognia!

Zmora dzisiejszego świata, a więc stres powoduje wiele negatywnych konsekwencji dla organizmu człowieka. Duża ilość obowiązków zawodowych, zatłoczone miasta, problemy życia codziennego – to tylko kilka czynników, które wzbudzają w nas stres. Praca układu pokarmowego regulowana jest między innymi przez układ nerwowy, który może pracować w nieodpowiedni sposób właśnie z powodu przewlekłego stresu. W wyniku tego może dochodzić do zaparć, biegunek, zgagi i wielu innych skutków. Warto zatem eliminować w jak największym stopniu źródła stresu - nie piszę od razu, że należy rezygnować z pracy, bo to ona z reguły jest największym stresorem. Jeśli jakiegoś stresu nie jesteśmy w stanie wyeliminować – zadbajmy o inne formy uciekania od tego stresu takie jak: medytacja, kąpiel, spacer, czy też po prostu aktywność fizyczna! Trening siłowy, czy jakakolwiek inna forma aktywności to doskonały sposób na pokonanie stresu, a dodatkowo praca nad własnym organizmem!

5. Zadbaj o ruch w ciągu dnia!

Mniejsza ilość aktywności w ciągu dnia niekorzystnie może wpływać na zdrowie Twoich jelit. Regularna aktywność fizyczna i nie piszę tutaj o tym, że trzeba trenować codziennie, bo równie ważny jest wypoczynek! Już nawet 2-3 sesje treningowe w ciągu tygodnia będą przynosiły pozytywne skutki dla działania Twoich jelit. Usprawni to motorykę Twoich jelit, będziesz przeciwdziałać zaparciom, a Twój apetyt będzie większy.

Temat niniejszego artykułu naprawdę stanowi bardzo ważny element dobrego samopoczucia każdego człowieka. Nie należy zatem go zaniedbywać i już te 5 wskazówek spowoduje, że Wasze jelita będą pracować sprawniej, a Wy będziecie się czuć lepiej i z pełną energią będziecie wchodzić w każdy następny dzień!

Zobacz także : Dieta śródziemnomorska - najlepsza czy nie? 

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Essence Vitamin D3K2 - 90 tabl.

39,99 PLN
Zobacz produkt

Essence Rhodiola Rosea - 90 tabl.

39,99 PLN
Zobacz produkt

Essence Betaine + Pepsin - 90 tabl.

49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak