12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Recenzja 6PAK Nutrition Isotonic - 500g Izotonik w proszku

6PAK Nutrition Isotonic - 500g Izotonik w proszku

Proszek, dzięki któremu przygotujemy w łatwy i szybki sposób napoju węglowodanowo - elektrolitowego, z dodatkiem takich składników mineralnych jak chlorki sodu, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, węglan magnezu czy węglan potasu.

Elektrolity to minerały, takie jak sód, potas i magnez. Są obecne w tkankach, krwi i innych płynach ustrojowych i mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania układu nerwowego oraz mięśniowego, regulacji ciśnienia krwi i nawodnienia. Większość osób może utrzymać zdrową równowagę elektrolitową dzięki diecie złożonej z pokarmów i napojów bogatych w elektrolity. Inne osoby, takie jak np. sportowcy czy osoby odwodnione, mogą potrzebować wsparcia. Minerały wskazane powyżej są ważne dla wielu funkcji organizmu, takich jak utrzymywanie nawodnienia organizmu, kontrolowanie układu nerwowego organizmu i równoważenie poziomu pH organizmu.

Większość ludzi wymaga następujących zalecanych dziennych ilości elektrolitów, aby utrzymać zdrową równowagę:
  • sód - maksymalnie 2300 mg.
  • chlorek - mniej więcej taka sama ilość jak sód, ponieważ większość chlorków w diecie pochodzi z soli.
  • potas - National Institutes of Health (NIH) zaleca 2600 mg dla dorosłych kobiet i 3400 mg dla dorosłych mężczyzn.
  • wapń - NIH sugeruje 1000 mg dla osób w wieku 19-50 lat i mężczyzn w wieku 51-70 lat oraz 1200 mg dla kobiet w wieku 51 lat i starszych i mężczyzn w  wieku 71 lat i starszych.
  • magnez - NIH zaleca 310 mg dla kobiet i 400 mg dla mężczyzn w wieku 19-30 lat oraz 320 mg dla kobiet i 420 mg dla mężczyzn w wieku 31 lat i starszych.

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

6PAK Nutrition Isotonic - 500g Izotonik w proszku
24,99 PLN
Zobacz Produkt
Energia i nawodnienie
46,98 PLN
Zobacz Produkt
Trec Endurance Isotonic Sport - 20 tabl. mus.
11,99 PLN
Zobacz Produkt

Picie napojów dla sportowców jest wygodnym sposobem dla sportowców wyczynowych na utrzymanie nawodnienia i uzupełnienie elektrolitów, które tracą wraz z potem. Istnieją opcje bezcukrowe, a niektóre mogą zapewnić korzyści zwiększające energię. Niektóre napoje można przyrządzić w domu, jako domowe izotoniki. Z pomocą przychodzi jednak miarka 6pak – oferując gotowy produkt, eliminując problemy sportowców do minimum. Co więcej 6PAK Nutrition Isotonic - 500g jest połączeniem elektrolitów z węglowodanami, zapewniając nie tylko nawodnienie i dostarczenie odpowiedniej ilości elektrolitów – ale również wspomagając wytrzymałość treningową oraz wydajność organizmu podczas wysiłku w danym czasie.

Opakowanie zawiera 500g proszku o łatwej rozpuszczalności. Całość wystarcza na 12 porcji po 40g każda. W porcji mamy 50g cukru, witaminę C w wysokiej dawce, potas, magnez, wapń, chlorek i sód. W zależności od planowanych sesji treningowych i chęci osiągania wyników sportowych – opakowanie można optymalnie podzielić na porcje w skali tygodnia i/lub miesiąca. Zaleca się spożywanie produktu przed, w trakcie i po treningu w celu optymalizacji jego działania – uzupełnienia na bieżąco traconych elektrolitów.

Ponadto, napój bogaty w węglowodany dostarcza energii podczas spadającego poziomu glukozy podczas ćwiczeń i uzupełnia zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie po treningu. Spożywając elektrolity zawarte w 6PAK Nutrition Isotonic eliminujemy ryzyko wyczerpania, pojawienia się skurczów czy nadmiernej utracie jednych z pięciu ważnych elektrolitów dla naszego organizmu.

Izotonik 6PAK Nutrition działa kompleksowo. szybkości wchłaniania oznacza mniejsze ryzyko zaburzeń jelitowych, co jest szczególnie ważne w trudnych warunkach treningowych czy trwających długich sesji.

Przygotowanie jest banalnie proste – należy izotonik w proszku rozpuścić w 500 ml wody. Na stronie Bodypak mamy dostępne dwa orzeźwiające smaki – cytryna i pomarańcz, nie pozostawiające chemicznego posmaku po spożyciu.
Podsumowując, większość osób które utrzymują zdrową dietę i są nawodnione, nie będą potrzebować napojów elektrolitowych. Natomiast sportowcy, osoby które wykonują systematycznie treningi – winny zaznajomić się z szybkim i wygodnym sposobem na uzupełnienie elektrolitów utraconych z potem. Izotoniki to również dobra opcja dla osób z ciężką biegunką lub wymiotami – dzięki nim utrzymają nawodnienie i równowagę elektrolitową.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Trec Whey 100 - 2275g
219,99 PLN
Zobacz Produkt

Sylwia Pietrzak

PROMOTORKA BODYPAK. Przygodę ze sportem zaczęła od najmłodszych lat w sekcji lekkiej atletyki i sportów grupowych (siatkówka). Zasilała sekcje lekkoatletyczne (krótkie dystanse, sztafeta) od szkoły podstawowej aż po okres studiów (Zawisza Bydgoszcz). W międzyczasie poświęcała czas Kobiecej Drużynie Pożarniczej (Kruszwica), przez kilka lat startując w zawodach strażackich (zawsze "na tarczy") oraz taniec nowoczesny i towarzyszki. Już na studiach rozpoczęła zaznajamianie się ze sportami siłowymi w lokalnej fordońskiej siłowni. Przygoda ta trwa od grudnia 2015 aż do dzisiaj. Jest czynnym zawodnikiem PZKFiTS kategorii bikini fitness od 2017 do 2018 roku. Finalistka zawodów sportowych (m.in. Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, Puchar Bałtyku, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness, Mistrzostwa Polski ) - zawsze w obrębie podium. Idąc drogą samokształcenia i rozwoju merytorycznego - w 2019 ukończyła certyfikowany kurs trenera personalnego i instruktora siłowni, rozpoczynając walkę z podopiecznymi "o lepszych siebie" jako trener i doradca żywieniowy. Co więcej, stały bywalec siłowni STEP ONE Bydgoszcz. Od 2018 roku #teambodypak. Prywatnie - magister inżynier Wydziału Budownictwa i urzędnik administracji publicznej w zakresie dróg. Od 10 lat - bydgoszczanka. Prócz siłowni (która zajmuje lwią część życia) czas poświęca na poszerzanie wiedzy z zakresu dietetyki, gotowania, udoskonalania przepisów, układaniu planów żywieniowych oraz... puzzli :) Nie wyklucza powrotu na scenę PZKFiTS.

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak