-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

5 najczęściej kupowanych akcesoriów

Lista najczęściej kupowanych akcesoriów wśród Klientów BODYPAK.PL
5 najczęściej kupowanych akcesoriów
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Akcesoria treningowe to bardzo ważny dodatek do naszego treningu. Poprawią nie tylko komfort wykonywania ćwiczeń, ale przede wszystkim zabezpieczą nasze zdrowie i pomogą uniknąć kontuzji, których tak bardzo każdy z nas się obawia. Sprawdź jakie akcesoria są najbardziej popularne i najchętniej kupowane wśród naszych Klientów.


1. Rękawiczki treningowe, gripy:
Popękane dłonie, odciski, otarcia, zgrubienia, wyślizgiwanie się hantli z dłoni – to najczęstsze problemy i dyskomforty, dla których sięgamy po rękawiczki treningowe. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jedni potrzebują mocnych, trwałych rękawiczek skórzanych, które będą służyć nam długimi latami, ponieważ osoby takie nie wyobrażają sobie treningu bez rękawiczek. Innym wystarczą bardzo popularne w ostatnim czasie gripy, które zakładamy tylko na wewnętrzną część dłoni, dzięki czemu spełniają bardzo podobną rolę do rękawiczek treningowych.

2. Pasy treningowe:
Ten rodzaj akcesoriów treningowych należy chyba do najbardziej niezbędnych, zwłaszcza u trójboistów w trakcie bardzo ciężkich ćwiczeń siłowych. Podczas wykonywania przysiadów czy martwego ciągu nasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest narażony w bardzo wysokim stopniu na obciążenia związane z dźwiganiem ciężaru. Zastosowanie takiego pasa zmniejszy przeciążenia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, a także zmniejszy ciśnienie w tłoczni brzusznej i zabezpieczy nasze organy wewnętrzne. Jest to główna korzyść, dla której osoby trenujące sięgają po pasy treningowe. Ale to nie jest koniec ich zalet! Kiedy cały trening wykonujemy w takim pasie zmniejszamy zaangażowanie mięśni brzucha w trakcie wykonywania danych ćwiczeń. Jak powszechnie wiadomo mięśnie brzucha pracują w każdej pozycji naszego ciała (stojąc, leżąc, siedząc), a więc podczas treningu będą one wykonywały jeszcze większą pracę. Co za tym idzie mięśnie proste i skośne brzucha mogą wbrew naszej woli znacznie się rozbudować, a więc przyczynić się do większego obwodu w naszej talii. W sportach sylwetkowych nie jest to pożądane, ponieważ tutaj dążymy do jak najmniejszego obwodu w talii, co przy rozbudowanych plecach daje efekt tzw. „sylwetki V”. Zawodnicy sportów sylwetkowych zaczęli więc używać pasów treningowych, aby zmniejszyć zaangażowanie mięśni brzucha w trakcie treningu, co pozwoliło zachować w ryzach obwody w talii. Kiedy używamy pasa pamiętajmy o tym, aby bardzo mocno go zacisnąć, ponieważ zbyt luźny pas może okazać się niebezpieczny dla naszego zdrowia i coś, co miało zapobiegać wszelkiego rodzaju kontuzjom może okazać się jej przyczyną.

3. Paski i haki treningowe:
Bardzo przydatne akcesoria przede wszystkim podczas treningu pleców, kiedy dźwigamy duże ciężary (lub przykładowo ściągamy drążek wyciągu górnego), a nasze przedramiona nie wytrzymują, ponieważ tak mocno musimy ścisnąć gryf lub drążek. Haki treningowe są używane raczej tylko i wyłącznie do martwego ciągu, natomiast paski możemy użyć w wielu ćwiczeniach (chociażby we wcześniej wspomnianym ściąganiu drążka wyciągu górnego lub też przy przyciąganiu uchwytu wyciągu poziomego do brzucha). Pamiętajmy jednak o tym, że haki treningowe mogą okazać się dla nas niebezpieczne! Kiedy dźwigamy obwiązany ciężar paskami z podłoża możemy w każdej chwili wypuścić go z dłoni, kiedy poczujemy przykładowo ból w odcinku lędźwiowym, lub jakikolwiek inny dyskomfort. Wówczas paki samoczynnie się odwiążą i sztangę spokojnie możemy wypuścić z dłoni. Przy zastosowaniu haków treningowych niestety takiej możliwości nie mamy i musimy razem z ciężarem zejść jak najniżej, aby odłożyć ciężar.

4. Usztywniacze:
Bardzo często wśród osób trenujących słyszymy o bólu w stawach. Zazwyczaj są to stawy łokciowe lub kolanowe, a także bóle w nadgarstkach. Pomijając poprawność treningową w trakcie wykonywania danego ćwiczenia pomocne mogą okazać się usztywniacze, które złagodzą doskwierający nam ból. Warto także zaopatrzyć się w suplementacje poprawiającą ruchomość stawów, ponieważ ich ból może nie wynikać z niepoprawności wykonywania ćwiczeń lub braku owych akcesoriów, ale właśnie poprzez braki w diecie w niezbędne składniki.

5. Pillboxy, shakery, bidony:
Kupując suplementy w tabletkach i kapsułkach raczej unikamy wzięcia ze sobą całych opakowań na siłownię, aby niepotrzebnie nie zajmować miejsca w swoich torbach treningowych. Wówczas z pomocą przychodzą nam pillboxy, które są bardzo poręczne, zajmują względnie mało miejsca i są przede wszystkim bardzo pojemne jak na swoją wielkość. Każdemu z nas bez wątpienia bardzo ułatwi to transport poszczególnych porcji suplementów z jednego miejsca w drugie.
Bez shakera lub bidona również bardzo ciężko jest sobie poradzić. Dla biegaczy, kolarzy czy innych osób, które trenują sporty wytrzymałościowe szczelny bidon to niemalże obowiązek. Posiadanie wcześniej przygotowanego izotonika jest w tych sportach bardzo ważnym elementem treningu i nie możemy o tym zapomnieć. Jeśli jednak chodzi o praktyczność shakera po ciężkim treningu to raczej nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać jego funkcjonalności. Szybkie przygotowanie odżywki węglowodanowej lub węglowodanowo-białkowej będzie o wiele prostsze w profesjonalnie zaprojektowanym shakerze.

Podsumowanie

Przedstawiłem powyżej 5 najczęściej wybieranych akcesoriów wśród naszych Klientów. Jeśli do tej pory pojawił się u Ciebie dylemat czy aby na pewno przydatny będzie w Twoim przypadku któryś z nich to myślę, że po przeczytaniu tego artykułu Twoje wątpliwości zostaną rozwiane, a podjęcie decyzji będzie o wiele prostsze.

Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasję łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, które fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego, co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie. ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

Zostaw opinię