12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12
Suplementacja

30-04-2019

Suplementacja dla rowerzystów

Czego dowiesz się w tym artykule?

- kiedy warto rozważyć wprowadzenie suplementacji,
- jakie suplementy mogą przydać się użytkownikom jednośladów.

Rynek suplementów diety rozrósł się na potężną skalę, nie brakuje rozmaitych produktów, które można wykorzystać w zależności od celu treningowego. W dobie ciągłej rywalizacji, gdy wszyscy kierują się zasadami: „wyżej, lepiej, dalej”, a każdy dodatkowy czynnik pomagający zyskać niezbędną do zwycięstwa przewagę nad konkurencją jest jak najbardziej pożądany, właściciele jednośladów również mogą odnaleźć coś dla siebie.
Nasz kolarz ma już solidnie opracowany plan treningowy, nakierowany na realizację założonych celów. Poziom świadomości żywieniowej pozwala na komponowanie odżywczych posiłków, pokrywających zapotrzebowanie kaloryczne oraz dostarczających niezbędne ilości niezbędnych makro- i mikroskładników. Prowadzony styl życia sprzyja należytej regeneracji organizmu. W tym momencie dobrym pomysłem będzie wdrożenie suplementacji, która może stanowić dodatkową cegiełką w kręceniu co raz lepszych czasów.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Trec Super Omega-3 - 120 kaps.
39,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Beta Alanine 700 - 120 kaps.
32,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Caffeine 200 Plus - 60 kaps.
24,99 PLN
Zobacz Produkt

Co wybrać?

1. Kwasy omega-3
Dlaczego? -> Ze względu na silne działanie przeciwzapalne oraz wzmacniające funkcjonowanie układu immunologicznego, co wydaje się niezbędne przy wykonywaniu wymagających treningów.

2. Azotany
Dlaczego? -> Związki występujące obficie w soku z buraka wpływają na wzrost wydolności wysiłkowej, obniżają zużytkowanie tlenu w czasie treningu oraz skutkują spadkiem ciśnienia tętniczego krwi oraz zwiększonym przepływem krwi.
3. Beta-alanina
Poprzez wpływ na zwiększenie koncentracji karnozyny w mięśniach wykazuje działanie buforujące – utrzymujące równowagę gospodarki kwasowo-zasadowej oraz przeciwutleniające. Sprzyja poprawie wydolności zarówno tlenowej, jak i beztlenowej.

4. Elektrolity
Wzmożona produkcja potu, przyczyniająca się do szybszego odwodnienia organizmu w czasie jazdy rowerem, wymaga dostarczenia niezbędnych składników mineralnych w celu zapobiegania wystąpieniu skurczów mięśni oraz obniżeniu osiąganych wyników.
5. Kofeina
Wielu zawodowych kolarzy chętnie stosuje kofeinę pod różną postacią, odczuwając realny wzrost osiągów. Co oferuje kofeina osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe? Wydłuża czas efektywnej aktywności fizycznej, odsuwając w czasie oznaki wyczerpania, przez co po prostu pomaga dłużej prowadzić wysiłek.

Bartosz Sikorski

Dietetyk, specjalista ds. suplementacji. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku dietetyka, który w swojej pracy licencjackiej podejmował temat suplementacji środkami ergogeniczymi przyczyniającymi się do maksymalizacji osiągnięć osoby trenującej na siłowni, zaś w pracy magisterskiej dokonywał analizy wszelkich materiałów edukacyjnych dotyczących żywienia i żywności dostępnych w mediach. Entuzjasta aktywności fizycznej, a w sposób szczególny lekkoatletyki. Dwukrotnie uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, zdobywając medale w biegu na 100m oraz w skoku w dal, a także w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie uplasował się na podium w klasyfikacji zawodników z uniwersytetów medycznych z całego kraju. Człowiek stawiający na rozwój swojej pasji, co potwierdza udział w różnorodnych szkoleniach związanych ze zdrowym stylem życia oraz pełne książek półki w domowej biblioteczce. W czasie studiów podejmował pracę w punktach z suplementami i zdrową żywnością, gdzie dzielił się wiedzą z klientami. Swoją przygodę z pisaniem artykułów rozpoczął w 2017 roku.

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Olimp Beta-Alanine Xplode - 420g

79,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition BCAA Definition - 465g

89,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition CROSS PAK - 320g

59,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak