11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Jak nie zwariować podczas urlopu – reset, a trzymanie reżimu dietetycznego/treningowego.

Urlop, a aktywność

Dieta, treningi, liczenie kalorii, rzeźba, masa – wszelkie te określenia stają pod znakiem zapytania, gdy na „pulpicie” pojawia się temat wakacji, wczasów i resetu. Osoby rzetelnie podchodzące do sprawy mają nie lada wyzwanie, aby całkowicie wyłączyć swoje myślenie o siłowni i treningach, a skupić się na tzw. „wywczasie”. Wakacje jednak chcąc nie chcąc – kojarzone są nie tylko z resetem pod postacią błogiego lenistwa ale i z ładowaniem baterii podczas aktywności. Nie do końca stwierdzenie, że wakacje = przybranie na wadze czy niezdrowe jedzenie, jest prawdziwe. Często na wczasach nasz NEAT (spontaniczna aktywność fizyczna niezwiązania z treningiem) jest znacznie wyższa aniżeli na co dzień, a pływanie/ rower górski i inne można powiązać z wszelką formą cardio na świeżym powietrzu. Jeżeli Nasz wypad to tzw. leżenie plackiem – warto wpleść w ten relaks jakąkolwiek formę aktywności, chociażby krótki interwał, jogging na plaży czy inne. Dla bardziej „wkręconych” w sporty siłowe – oczywiście można wykonać trening w miejscowej siłowni (o ile nie spędzamy urlopu na odludziu czy odosobnieniu) w postaci FBW (całe ciało), nie forsując się nadmiernie – w celu uniknięcia kontuzji.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

BioTech Protein Wafer - 35g
8,99 PLN
Zobacz Produkt
Essence CLA Conjugated Linoleic Acid - 90 kaps.
39,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Booster Peanut Butter - 350g
16,18 PLN
Zobacz Produkt

Wybór miejsca pobytu a dostosowanie aktywności/diety

Mając wybór odnośnie miejsca i otoczenia, gdzie spędzimy wakacje – warto jest ulokować się w pobliżu atrakcji, dzięki którym urozmaicimy nasz wypoczynek o aktywność fizyczną. Ciekawą opcją są szlaki rowerowe (górskie jak i nadmorskie), piesze wycieczki, wspinaczki górskie dla bardziej i mniej zaawansowanych czy długie nadmorskie spacery. Co do posiłków – żyjemy w czasach ogólnej dostępności pożywienia, jak i informacji nt. wartości odżywczych czy makroskładników. Wybierając gotowe posiłki – warto wybierać miejsca sprawdzone, rzecz jasna – ale i skłaniać się ku większej ilości warzyw i owoców (jako produkty najbardziej pewne w miejscach o odmiennej kuchni czy sposobie przyrządzania posiłków). Nie polecam liczenia kalorii (chyba, że ktoś czuje się dzięki temu pewnie i bezpiecznie). W przypadku przyrządzania jedzenia we własnym zakresie – aby zminimalizować ilość czasu spędzanego „w kuchni” można pokusić się o owsianki/jaglanki/shake’i i inne szybkie i smaczne posiłki (nie powodując przy tym dyskomfortu na żołądku itp.) Bardzo ważny aspekt to oczywiście nawodnienie, które często jest pomijane podczas urlopowania - szczególnie w przypadku wakacji nadmorskich.

Osobnicze podejście do tematu

Co najważniejsze – wakacje nie są codziennie. To moment resetu nie tylko dla ciała ale i dla umysłu. Spędzanie czasu na tęsknym przypatrywaniu się budce z lodami, goframi czy kuchni danego rejonu – to bardzo słaba opcja wypoczynku. Regenerujemy głownie CUN/OUN (układ nerwowy) – dlatego nie powinniśmy wystawiać go na próby pokus, zakazów czy liczeniu kalorii. Zjedzenie gofra, ulubionych lodów, itp. nie spowoduje, że zniszczymy cały swój plan treningowo – dietetyczny. Ba! Jest możliwość, iż nawet zaplusuje w postaci sygnału dla organizmu, iż wszystko jest w porządku nie powodując jego nadmiernego „stresu”. Tzw. luz dla psychiki jest jednym z najważniejszych elementów środowiska kulturystyki i fitness – o czym wiele osób zapomina podczas planowania resetu i odpoczynku. Grunt to zachowanie homeostazy, zdrowego rozsądku nie krzywdząc przy tym siebie i innych.

Sylwia Pietrzak

PROMOTORKA BODYPAK. Przygodę ze sportem zaczęła od najmłodszych lat w sekcji lekkiej atletyki i sportów grupowych (siatkówka). Zasilała sekcje lekkoatletyczne (krótkie dystanse, sztafeta) od szkoły podstawowej aż po okres studiów (Zawisza Bydgoszcz). W międzyczasie poświęcała czas Kobiecej Drużynie Pożarniczej (Kruszwica), przez kilka lat startując w zawodach strażackich (zawsze "na tarczy") oraz taniec nowoczesny i towarzyszki. Już na studiach rozpoczęła zaznajamianie się ze sportami siłowymi w lokalnej fordońskiej siłowni. Przygoda ta trwa od grudnia 2015 aż do dzisiaj. Jest czynnym zawodnikiem PZKFiTS kategorii bikini fitness od 2017 do 2018 roku. Finalistka zawodów sportowych (m.in. Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, Puchar Bałtyku, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness, Mistrzostwa Polski ) - zawsze w obrębie podium. Idąc drogą samokształcenia i rozwoju merytorycznego - w 2019 ukończyła certyfikowany kurs trenera personalnego i instruktora siłowni, rozpoczynając walkę z podopiecznymi "o lepszych siebie" jako trener i doradca żywieniowy. Co więcej, stały bywalec siłowni STEP ONE Bydgoszcz. Od 2018 roku #teambodypak. Prywatnie - magister inżynier Wydziału Budownictwa i urzędnik administracji publicznej w zakresie dróg. Od 10 lat - bydgoszczanka. Prócz siłowni (która zajmuje lwią część życia) czas poświęca na poszerzanie wiedzy z zakresu dietetyki, gotowania, udoskonalania przepisów, układaniu planów żywieniowych oraz... puzzli :) Nie wyklucza powrotu na scenę PZKFiTS.

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Sport Definition That's The Whey - 2270g

219,99 PLN
Zobacz produkt

Formotiva Ashwagandha Pro - 60 tabl.

19,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak