ZGARNIJ 50zł ZNIŻKI* W PREZENCIE  KOD: GIFT50
Wygląda na to, że znajdujesz się na terenie Polski. Jeśli chcesz abyśmy wsyłali Ci towar do innego kraju ustaw go aby obliczyć odpowiednio wszystkie ceny i koszty.
Kraj dostawy
Super zniżka -12% na zakupy powyżej 150 zł. Sprawdź

Magnez - jaki wybrać?

Kilka zdań na temat działania różnych form magnezu przygotowane przez naszego eksperta.
Magnez - jaki wybrać?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Zarówno w telewizji jak i w radiu usilnie promowane są chelaty aminokwasowe magnezu i przedstawiane jako „najlepsze pod słońcem” – czy tak jest??

- TAK, o ile porównuje się je tylko do tlenków i węglanów magnezu, ale na rynku są także inne formy organiczne takie jak: mleczany, cytryniany bądź asparaginiany charakteryzujące się dobrą przyswajalnością. Formy nieorganiczne są o wiele mniej wartościowe dla organizmu człowieka.

Przy zakupie magnezu w tabletkach sprawdźcie ile jest go realnie w tabletce/kapsułce (a konkretnie jonów magnezu) – zdarzają się bowiem produkty o „śladowej” jego ilości. Cena preparatu nie jest zazwyczaj wskaźnikiem jego jakości. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji. Oczywiście w dalszym ciągu najpopularniejsza jest propozycja marki Olimp, a konkretnie Vita-Min Multiple Sport, którego skład jakościowy oraz ilościowy jest po prostu rewelacyjny! Jest to preparat skierowany do wymagających sportowców, których aktywność fizyczna jest znaczna. Jeżeli natomiast posiadasz niewielki deficyt witamin i minerałów polecam Vita-Min Plus.

Istnieje także możliwość zakupienia cytrynianu magnezu w formie proszku (znakomita propozycja marki Hi Tec Magnesium Citrate). Warto trzymać się proponowanego dawkowania, ponieważ przesadnie duże dawki cytrynianu mogą doprowadzić do problemów żołądkowych (chociaż jest to raczej rzadkie zjawisko). Plusem omawianego preparatu jest relatywnie niska cena w przeliczeniu na ilość i jakość magnezu. Trochę problematyczna może być konieczność wykorzystywania wagi podczas przygotowywania porcji (w przypadku gdyby ktoś chciał być bardzo dokładny w dawkowaniu).
SŁOWEM ZAKOŃCZENIA. Większa część populacji ludzkiej zmaga się z niedoborem tego istotnego minerału jakim jest magnez. Uzupełnienie jego braków, np. poprzez suplementację wpływa nie tylko na jakość snu, niwelację niekontrolowanych skurczy mięśni, ale także może pomóc w wyciszaniu się po ciężkim i stresującym dniu. Osoby uwielbiające kawę powinny zaopatrzyć się w magnez ze względu na fakt wypłukiwania go z organizmu przez kawę. Stwierdzenie „mała czarna i kapsułka Mg później” nabiera sensu.


Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

Zostaw opinię