-15% na wszystkie BESTSELLERY  KOD: BEST15

Pokaż mi Progres - Piotr Pita Wojciechowski - droga do debiutów

Kilka słów o naszym Ambasadorze - Piotrze Wojciechowskim, który w swoim dzienniku treningowym będzie opisywał przygotowania do debiutów 2017 w kategorii Męska Sylwetka.
Pokaż mi Progres - Piotr Pita Wojciechowski - droga do debiutów
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Cześć wszystkim, mówią na mnie Pita, jestem członkiem projektu Pokaż mi Progres - internetowego fanpage zrzeszającego ludzi, których łączy jedna pasja - aktywny tryb życia!


Dzięki uprzejmości firmy BODYPAK.PL - w tym miejscu będę relacjonował Wam swoje przygotowania do zawodów, jakimi są debiuty, które odbędą się na targach FIWE w Warszawie tego roku. Zamierzam tam wystartować w kategorii Męska Sylwetka.

Co tydzień będę wam opisywał swoje treningi, zmiany jakie wprowadzam w diecie, testy przeróżnych suplementów - szczerze i bez owijania w bawełnę, różne ciekawostki, tipy i porady... Czyli wszystko co z tym sportem związane. Zapraszam was też do śledzenia mnie na Instagramie: "pokazmiprogres", gdzie codziennie relacjonuje jakiś trening itp.

... ale dość tej powagi.

Kiedyś typowy ekto - 50 na zegarze, nic nie szło.. Niczym skuter z ograniczeniem prędkości dostosowanej do obowiązujących przepisów drogowych. Próbowałem różnych modyfikacji (jak zmiana tłumika - haha) - bez skutecznie. Po jakimś czasie postanowiłem po prostu przesiąść się na coś innego - sportowego, większego... z odpowiednim zapasem mocy! Wtedy się wszystko zaczęło, prawdziwa jazda! Wszyscy ci, którzy jeżdżą jednośladami zrozumieją te porównanie, jeśli nie - to mówiąc prostszym językiem, zacząłem ciężko trenować, nie zważając na żadne ograniczenia. Co się na to składa? Przede wszystkim poznanie swojego wewnętrznego "silnika" - kiedy można wcisnąć gaz do końca, a kiedy trzeba odpuścić. Ile "wlać" w siebie "paliwa" - żeby nasze ciało zaczęło pracować na odpowiednich obrotach.

A żeby to jeszcze bardziej zobrazować, przedstawiam wam swoje porównanie.

Pokaż mi Progres - Piotr Pita Wojciechowski - droga do debiutów Pokaż mi Progres - Piotr Pita Wojciechowski - droga do debiutów Pokaż mi Progres - Piotr Pita Wojciechowski - droga do debiutów

2011 rok

2015 rok

2017 rok

Kiedyś i dzisiaj.

Ale wróćmy do czasów teraźniejszych.... Czyli dzisiaj! :)

Mam za sobą okres masy który trwał około 5 miesięcy i w tym momencie zacząłem redukcję.

Wstępne założenia:

  • kaloryka: 3500kcal - od której będę co tydzień odejmował po 100kcal.
  • cardio: 45min dziennie - po treningu lub na czczo w dzień nietreningowy. Cardio zacznę dokładać dopiero za około miesiąc - wtedy rozpoczną się treningi cardio/interwałowe - 2 razy dziennie. Ale o tym będzie na bieżąco.


Suplementy które w tej chwili stosuję to linia z firmy SportDefinition:

  • That's the Whey - do uzupełnienia diety w proteinki,
  • PUMP 5250mg - do lepszej pompy na treningu,
  • Fat no more - do lepszego docinania.


Po miesiącu zmienię białko na izolat, dorzucę również inne spalacze tłuszczu, ale o tym również w kolejnym wpisie.

Trening, który w tym momencie wykonuje to serie podwójnie łączone - czyli dwa ćwiczenia na tą samą partię mięśniową pod rząd, pierwsze w ilości 6-8 powtórzeń, drugie w zakresie 18-25 powtórzeń. Po 3 tygodniach zacznę pierwsze modyfikację.

Przykładowy mój plan:

  • Poniedziałek: Plecy + triceps
  • Wtorek: Nogi + brzuch
  • Czwartek: Klatka + biceps
  • Piątek: Barki + brzuch
  • Sobota: całe ciało (dwa ćwiczenia łączone po 3 serię).


Mam nadzieję, że was trochę zmotywuję do trenowania i wypalania fatu na wakacje, oraz pomogę rozwiać pewne wątpliwości co do wyboru systemu treningowego, czy suplementów na redukcję.

Więcej bieżących informacji na temat moich przygotowań znajdziecie na Insagramie: Pokaz Mi Progres

Kilka słów dotyczących dziennika treningowego omówiłem dla Was w krótkim filmiku:

Trzymajcie się, piona!

Promotor Bodypak

Zostaw opinię